دسته بندی نشده
کد خبر : 32205
سه شنبه - ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۰۲:۵۱

چند نکته برای ساخت کلیپ حرفه ای و خرید تجهیزات لازم

در ساخت کلیپ حرفه ای موارد زیادی را باید رعایت کنیم و ابزار هایی وجود دارند که به ما کمک می کنند.

چند نکته برای ساخت کلیپ حرفه ای و خرید تجهیزات لازم
۰
۰

در ساخت کلیپ حرفه ای موارد زیادی را باید رعایت کنیم. اما ابزار هایی وجود دارند که به ما کمک می کنند تا بتوانیم ویدئو های حرفه ای تری بسازیم که خلاقانه تر باشند. کلیپ های خلاقانه به سرعت در اینستاگرام و شبکه های اجتماعی وایرال می شوند. محبوب شدن ویدئو شما فرصت های جدید را برایتان فراهم خواهد کرد.

فون کروماکی برای ساخت کلیپ حرفه ای

فون کروماکی پرده ای به رنگ سبز روشن است که برای ساخت کلیپ حرفه ای به کار می رود. پرده کروماکی پشت سر سوژه قرار می گیرد. می توان پس زمینه ای جدید را جایگزین پرده سبز کرد. این کار با نرم افزار هایی مانند After effects و primiere انجام می شود. با استفاده از فون کروماکی می توان به بهترین شکل ممکن پس زمینه ویدئو یا عکس را حذف کرد.

حذف پس زمینه در لایو

حذف پرده سبز و جایگزینی آن با تصویری جدید، در ویدئو های لایو یا زنده نیز انجام می شود. شما می توانید با فون کروماکی، تصاویر و ویدئو هایی بسازید که ساخت آن ها در عالم واقع و با قوانین طبیعی ممکن نیست.
فون کروماکی یکی از ابزار هایی است که می توانید خود را در انیمیشن های دلخواه خود قرار دهید و با کاراکتر های مشهور نقش بازی کنید. به این تکنیک ویدئو رئال انیمیشن می گویند و یکی از راه های ساخت کلیپ حرفه ای است.
فون کروماکی در ساخت فیلم های مانند آواتار به کار رفته است. اکثر فیلم های فانتزی که جانی دپ در آن ها بازی کرده در استودیو کروماکی فیلمبرداری شده اند.
ساخت کلیپ حرفه ای در خانه نیز امکان پذیر است و شما می توانید با خرید فون کروماکی، با وسایل نه چندان گران قیمت، به ساخت فیلم هایی زیبا با جلوه های ویژه بپردازید.

ضبط صدا با میکروفون بویا

ضبط صدا با میکروفون بویا

میکروفون مناسب

استفاده از میکروفون با کیفیت ساخت کلیپ حرفه ای را برای شما آسان می کند. کیفیت و وضوح صدا یکی از ویژگی های کلیپ حرفه ای است. یک کلیپ با صدای بی کیفیت و بدون صدابردازی مناسب مخاطبان را به خود جذب نخواهد کرد.
میکروفون با کیفیت به شما امکان می دهد تا بتوانید صدای بازیگران را به خوبی ضبط کنید. تولید محتوا بدون صدای رسا معنایی ندارد.

میکروفون بویا برای پادکستر ها

کسانی که اقدام به ضبط پادکست می کنند نیز نیاز فراوانی به یک میکروفون سیار و با قیمت مناسب دارند. میکروفونی که در تولید محتوا و ساخت کلیپ حرفه ای به کار می رود باید بتواند انتظار مخاطبان را از کیفیت صدا برآورده کند.
میکروفون بویا مدل m1 یکی از این میکروفون هاست که به خوبی می تواند نیاز یک پادکستر یا فیلم ساز را برآورده کند. میکروفون بویا به لباس وصل شده و کیفیت قابل قبولی ارائه می دهد. از میکروفون بویا می توان در تولید انواع پادکست و ساخت کلیپ حرفه ای استفاده کرد.
میکروفون بویا با یک گیره به لباس شما وصل شده و دستان شما را آزاد خواهد کرد. گوشی شما با وصل شدن به میکروفون بویا تبدیل به یک دستگاه ضبط صدای حرفه ای می شود.
می توانید با دوربین موبایل خود و استفاده از یک میکروفون بویا در هر جایی به طور پرتابل اقدام به تولید محتوا کنید.

فوتیج یکی از ویدئو های آماده برای اضافه کردن به کلیپ کروماکی است

فوتیج یکی از ویدئو های آماده برای اضافه کردن به کلیپ کروماکی است

استفاده از فوتیج

فوتیج ها فیلم های آماده هستند ک می توان پس از ضبط فیلم با فون کروماکی، آن ها را بر روی فیلم قرار داد. فوتیج ها به شما در ساخت کلیپ حرفه ای کمک بسیاری می کنند. فوتیج ها در موضوعات و دسته بندی های متفاوتی در اینترنت قابل دانلود هستند. می توانید فوتیج همه جانوران، اتفاقات و رویداد ها مانند آتش گرفتن، انفجار و … را تهیه کرده و در ساخت کلیپ حرفه ای خود استفاده کنید.
فوتیج ها توسط فیملسازان حرفه ای در استودیو کروماکی حرفه ای استفاده می شوند. این ویدئو های آماده انگار که در فضای کروماکی فیلمبرداری شده اند و پس زمینه ای سبز دارند. به همین دلیل می توان آن ها را به راحتی در ساخت کلیپ حرفه ای جایگزین کرد.

با نرم افزار هایی مانند افترافکتر و پریمیر پرو می توان پس زمینه فیلم را جایگزین کرد

با نرم افزار هایی مانند افترافکتر و پریمیر پرو می توان پس زمینه فیلم را جایگزین کرد

استفاده از نرم افزار ویرایش ویدئو

نرم افزار های بسیاری برای حذف پرده کروماکی وجود دارند. حتی می توانید با گوشی موبایل خود از پرده سبز فیلمبرداری کرده و با اپلیکیشن ها موبایل اقدام به حذف پس زمینه کنید. در واقع با یک دستگاه کوچک مانند تلفن همراه، ساخت کلیپ  و ویدئو امکان پذیر است.
نرم افزار هایی که برای ساخت کلیپ حرفه ای با تکنیک کروماکی به کار می روند باید ویژگی های زیر را داشته باشند.

  • توانایی افزودن متن به فیلم
  • توانایی برش فیلم ها
  • انتقال صحنه از یک کلیپ به کلیپ دیگر
  • توانایی تغییر نسبت ابعاد تصویر
  • افزودن فیلتر ها و همپوشانی ها
  • قابلیت اضافه کردن مجموعه ای از فوتیج ها و تصاویر استوک

محبوب ترین نرم افزار ها برای ویرایش کلیپ حرفه ای کروماکی، پریمیر، افتر افکتز و کاپ کت هستند.

نورپردازی مناسب استودیو کروماکی برای ساخت کلیپ

نورپردازی مناسب استودیو کروماکی برای ساخت کلیپ

نورپردازی مناسب برای ساخت کلیپ حرفه ای

نورپردازی نکته ای است که نمی توان آن را در ساخت کلیپ حرفه ای نادیده گرفت. تجهیزات پیشرفته نورپردازی گران هستند. با بودجه ای محدود باید به دنبال ابزار نورپردازی به صرفه باشیم که کارمان را راه بیندازد و از کیفیت مناسبی برخوردار باشد.
رینگ لایت نمونه ای از این ابزار نورپردازی است. یک تولید کننده محتوا در خانه یا هر مکان دیگری می تواند از رینگ لایت برای نورپردازی در روند ساخت کلیپ خود استفاده کند.
رینگ لایت با تابش نور دایره ای نیاز شما را به هر گونه ابزار نورپردازی دیگر از بین می برد. با استفاده از رینگ لایت می توانید هر نوع سوژه ای را نورانی کنید.

خرید رینگ لایت

فروشگاه کروماکی لند یکی از فروشگاه های خرید تجهیزات تولید محتوا است. با رفتن به بخش محصولات در سایت کروماکی لند و سپس رفتن به قسمت رینگ لایت، انواع رینگ لایت برای شما لیست می شوند. از طریق صفحه رینگ لایت در کروماکی لند می توانید لیست قیمت رینگ لایت را ببینید و محصولات متنوع را با هم مقایسه کنید. در صورتی که سوالی داشتید، کارشناسان کروماکی لند پاسخگوی شما خواهند بود.

منبع محتوا : https://chromakeyland.com