بزرگسالان » اخبار مهم » تیم های ملی » تورنمنت ها » قهرمانی بین قاره ای
کد خبر : 21277
یکشنبه - ۲۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۸
ماموریت انجام شد، کسب مدال برنز در آوردگاه جهانی؛

تیم ملی والیبال برای اولین بار موفق به شکست فرانسه شد

تیم ملی والیبال کشورمان موفق شد در یک دیدار جذاب و نزدیک برای اولین بار مقابل فرانسه به پیروزی رسیده و اولین مدال جهانی خود را کسب کند.

تیم ملی والیبال برای اولین بار موفق به شکست فرانسه شد
۱
۰

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال، در دومین دیدار روز پایانی این رقابت ها تیم ملی والیبال ایران و فرانسه در حالی به مصاف یکدیگر رفتند که نخستین مدال برنز و سکوی سومی والیبال بزرگسالان ایران قبل از شروع این مسابقه قطعی شده بود.

تیم ملی والیبال ایران در این مسابقه موفق به شکست سه بر دو فرانسه شد. ملی پوشان در ست های سوم و چهارم ۲۵ بر ۲۲ و ۲۷ بر ۲۵ مغلوب شدند، اما در ست های اول، دوم و پنجم به ترتیب با امتیازهای ۳۸ بر ۳۶، ۲۵ بر ۲۳ و ۱۵ بر ۱۱ به پیروزی رسیدند تا در ششمین دیدار تاریخ دو کشور به نخستین پیروزی برای این تیم نیز دست یابند.

ایران در حالی در ست نخست این مسابقه به پیروزی رسید که ٢٣ بر ١٩ عقب بود، اما پس از تعویض های بی نقص ایگور کولاکوویج، ٣٨ بر ٣۶ قهرمان اروپا و لیگ جهانی سال ۲۰۱۷ را شکست داد.

همچنین رکورد رد و بدل شدن امتیاز در یک ست، در ست نخست دیدار ایران و فرانسه که ٣٨ بر ٣۶ با برتری ایران همرده بود، شکسته شد.

تیم ملی والیبال فرانسه در چهار دیدار قبلی خود ۱۳ ست بازی کرده بود، اما ملی پوشان ایران در چهار دیدار قبلی خود ۱۷ ست برابر حریفان به میدان رفته بود که چهار ست بیشتر از حریف روز پایانی بود؛ این موضوع به صورت خستگی در عملکرد ملی پوشان ایران در ست های سوم تا پنجم مشهود بود، اما باز هم تیم ایران فاتح این میدان شد تا بازیکنان قدرت جسمانی خود را به رخ حریفان بکشند.

ایگور کولاکوویچ در ابتدای این مسابقه همانند چهار دیدار قبلی از ترکیب سعید معروف، سید محمد موسوی، امیر غفور، فرهاد قائمی، میلاد عبادی پور، سامان فائزی، مهدی مرندی برای دریافت و مصطفی حیدری برای توپ گیری استفاده کرد.

از ست دوم، محمد جواد معنوی نژاد از ابتدای ست به جای فرهاد قائمی در ترکیب تیم ایران قرار گرفت. فرهاد سال افزون و رضا قرا از دیگر بازیکنان ایران در این مسابقه بودند.

لورن تیلی سرمربی تیم ملی والیبال فرانسه نیز در ابتدای این مسابقه از ترکیب تریور کلیونات، بنجامین تونیوتی (کاپیتان)، کوین تیلی، ژولین لینل، استفان بویه، داریل بالتور و بارتلمی چینِن یزی استفاده کرد.

پائولو تورسی از برزیل و آندری زنوویچ از روسیه داوران اول و دوم دیدار ایران و فرانسه بودند.

در دیگر دیدار امروز جام قهرمانان بزرگ جهان تیم ایتالیا سه بر یک آمریکا را شکست داد و تیم های بزریل و ژاپن نیز از ساعت ۱۳ و ۴۵ دقیقه به وقت تهران به مصاف یکدیگر می روند.

اگر تیم ژاپن موفق به شکست برزیل شود، تیم ملی والیبال ایران عنوان نایب قهرمانی و مدال نقره هفتمین دوره جام قهرمانان بزرگ جهان را به خود اختصاص خواهد داد.