تورنمنت ها » لیگ ملت ها » لیگ جهانی والیبال 2017
کد خبر : 18976
شنبه - ۱۷ تیر ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۶
پیش بازی دیدارهای رده بندی و فینال

گام نهایی لیگ جهانی ۲۰۱۷: تلاش پایانی برای مدال ها

مرحله فینال و رده بندی لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۷ بامداد روز یکشنبه برگزار خواهد شد که طی آن برزیل و فرانسه برای طلا و آمریکا و کانادا برای برنز تلاش می‌کنند.

گام نهایی لیگ جهانی ۲۰۱۷: تلاش پایانی برای مدال ها
۰
۰

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال، تیم های ملی والیبال آمریکا و کانادا در دیدار رده بندی و برزیل و فرانسه در فینال لیگ جهانی والیبال به مصاف یکدیگر خواهند رفت.

دیدار رده بندی؛ آمریکا – کانادا (ساعت ۳:۳۰ بامداد)

تیم کانادا در دور مقدماتی در رده پنجم قرار گرفت. با اینکه کانادا کمتر از تیم های آمریکا و بلژیک امتیاز به دست آورده بود اما با توجه به تعداد برد بیشتر، این رده را به خود اختصاص داد. آمریکا نیز به عنوان ششمین و آخرین تیم به مرحله نهایی مسابقات رسید.

کمتر کارشناسی پیش بینی می کرد که کانادا با توجه به اینکه تغییراتی در ترکیب خود ایجاد کرده است به مرحله نهایی برسد و حتی به جمع ۴ تیم برسد. این تیم با شکست ۳-۰ روسیه توانست خود را به جمع ۴ تیم پایانی برساند. در مرحله نیمه نهایی نیز علیرغم باخت ۳-۱ برابر فرانسه بازی پایاپایی با این تیم برگزار کرد و اگر درخشش خیره کننده انگاپت نبود چه بسا که می توانست بازی را به سود خود به پایان برساند و به فینال راه یابد. ساندرز، پاسور این تیم، به همراه گوردون پرین، کاپیتان و دریافت کننده این تیم نقش موثری در خلق این موفقیت ها داشتند. ضمن اینکه پشت خط زن جوان این تیم، ورنون، بازی های خوبی از خود به نمایش گذاشته است و نوید ظهور یک پشت خط زن تمام عیار را برای دنیای والیبال داده است. تیم کانادا در مرحله نهایی توپگیری های زیادی در هر بازی انجام داده است که نشان از جنگندگی این تیم دارد که در این زمینه لیبرو این تیم، کامرون بان، نقش پررنگی را ایفا کرده است.

در طرف مقابل تیم آمریکایی قرار دارد که رقابت ها را بسیار بد آغاز کرد اما رفته رفته توانست وضعیت خود را سامان ببخشد و با بردهایی که به دست آورد جواز حضور در مرحله نهایی را کسب کرد. پچ، پشت خط زن این تیم بازی های درخشانی در مرحله مقدماتی از خود به نمایش گذاشت و قطعا اصلی ترین دلیل صعود آمریکا به این مرحله بود. در مرحله نهایی اما اثری از آن بازیکن درخشان بازی های گذشته نبود و این ساندر بود که توانست به روزهای خوب خود برگردد و سبب حضور آمریکا در نیمه نهایی گردد. در بازی نیمه نهایی ضعف پشت خط زن و سرعتی زن دوم آمریکا کار دست این تیم داد تا نتواند در روزی که برزیل یکی از بهترین بازی های خود در این مسابقات را ارائه می داد به پیروزی برسد و به بازی رده بندی بسنده کرد.

هر دو تیم تقریبا از قدرت مشابهی برخوردار هستند اما در سرویس، آمریکایی ها قدرت بیشتری دارند و می توانند تیم کانادا را به دردسر بیندازند. از طرفی اگر تیم آمریکا با مشکل استفاده از آبشارهای خود مواجهه شود با توجه به قدرت توپگیری بالای کانادایی ها، امتیازگیری آمریکا با چالش جدی روبرو خواهد شد. باید دید بازیکنان کدام تیم در روز خوب خود قرار خواهند داشت تا بتوانند برتری را برای تیم خود به ارمغان بیاورند.

دیدار رده بندی؛ برزیل – فرانسه (ساعت ۶:۳۵ بامداد)

پس از دیدار رده بندی، دو تیم فرانسه و برزیل در دیدار نهایی رقابت های امسال برای کسب قهرمانی رو در روی یکدیگر قرار می گیرند. دو تیمی که در مرحله مقدماتی در رده های اول و سوم جدول رده بندی قرار گرفته بودند.

فرانسه بهترین عملکرد را در این رقابت ها داشت چرا که علاوه بر اینکه در ۸ بازی از ۹ بازی دور مقدماتی به پیروزی رسید این بردها را بدون حضور ۵ تن از بازیکنان اصلی خود به دست آورد. بویه، پشت خط زن این تیم، از جمله بازیکنان جدیدی بود که با توجه به خداحافظی روزیه به تیم اضافه شد. در حالی که بسیاری بر این باور بودند که در غیاب روزیه تیم فرانسه دچار مشکل خواهد شد اما بازی های بویه نشان داد که این بازیکن می تواند جایگزینی شایسته برای روزیه باشد. در کنار این بازیکن، لینیل هم بازی های درخشانی برای تیم فرانسه در دور مقدماتی از خود نشان داد و یکی از دلایل اصلی نتیجه گیری تیم فرانسه بود. همانند پچ در تیم آمریکا لینیل هم در مرحله نهایی نتوانست انتظارات را برآرده کند و نمایش درخشانی از خود ارائه دهد. با اضافه شدن انگاپت و لرو به تیم فرانسه قدرت این تیم بیشتر شد و توانست با سه برد، پای در فینال بگذارد.

برزیل اما با اینکه با تمامی نفرات در رقابت ها حاضر شد تیم پرصلابت همیشگی نبود و علاوه بر سه باخت در مرحله مقدماتی، در حالی که میزبان مرحله نهایی است، می رفت تا با باخت برابر روسیه خود را به دردسر رویارویی با فرانسه در نیمه نهایی بیندازد. البته این تیم بازی قدرتمندی در نیمه نهایی برابر آمریکا از خود نشان داد و در صورت تکرار همان بازی می تواند تیم فرانسه را دچار مشکل کند. لوکارلی قطعا بهترین بازیکن این تیم در مجموع رقابتها بود و گاهی اوقات که والاس و مائوریسیو قادر به امتیازگیری نبودند لوکارلی جور این بازیکن ها را می کشید. رزنده، پاسور برزیل نیز یکی از کلیدی ترین بازیکنان این تیم می باشد که به همراه ساوتکمپ نقش موثری در پیروزی های برزیل داشته اند و قطعا در بازی فینال نیز می توانند موجبات قهرمانی برزیل را فراهم سازند.

هر دو تیم از بازی ترکیبی در حملات استفاده می کنند و همینطور تیم های قدرتمندی در دفاع عقب زمین می باشند که این فاکتورها می تواند زمینه ساز یک بازی تماشایی باشد. باید دید آیا تشویق تماشاگران برزیلی و بازیکنان موثر برزیل برای غلبه بر تیم پرقدرت فرانسه، کفایت می کند یا خیر.