ایتالیا » والیبال جهان
کد خبر : 15357
جمعه - ۴ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۴:۳۴
پروجا در خانه باخت، مودنا ناکام ماند؛

در مرحله رفت نیمه نهایی سری آ ایتالیا چه گذشت؟

تیم های والیبال مودنا و پروجا که مدعیان اصلی قهرمانی سری آ ایتالیا محسوب می شوند، در دیدار نخست مرحله نیمه نهایی مغلوب حریفان شدند.

در مرحله رفت نیمه نهایی سری آ ایتالیا چه گذشت؟
۰
۰

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال، مودنا در بازی اول دور نیمه نهایی در برابر لوبه با نتیجه سه بر دو شکست خورد. تیم مودنا در بازی اول دور نیمه نهایی سری آ ایتالیا در حالیکه دو بر یک از لوبه جلو بود بازی را با نتیجه سه بر دو واگذار کرد. لوبه در ست اول بازی بسیار مهیجی را از خود به نمایش گذاشت اما در ست های دوم و سوم این مودنا بود که نبض بازی را به دست گرفت و هر دو ست را از آن خود کرد. لوبه در نهایت توانست ست های چهارم و پنجم بازی را به بهترین شکل مدیریت نماید و در نهایت پیروز از میدان خارج شود.

این اتفاق برای مودنا که دور مقدماتی را به عنوان تیم اول جدول رده بندی لیگ ایتالیا به پایان رسانید، خوشایند نبود، اما آنها بدون شک امید خود را از دست نخواهند داد و در بازی های بعدی باید منتظر ادامه تقابل هیجان انگیز بین این دو باشگاه پر طرفدار ایتالیایی باشیم. در این دیدار اروین انگاپت با کسب ۳۱ پوئن، بیشترین امتیاز را برای مودنا بدست آورد. در لوبه نیز، سوکولوف، خوانتورینا و کاندلارو هر کدام با ۱۷، ۱۲ و ۱۱ بیشترین امتیازات را برای تیم میزبان کسب نمودند.

در طرف دیگر نیز تیم پروجا در بازی اول دور نیمه نهایی سری آ ایتالیا از ترنتینو باخت و امتیاز میزبانی هم نتوانست کمکی برای آنها باشد. پروجیا در حالیکه میزبان ترنتینو بود، نتوانست مقابل این تیم کاری از پیش ببرد و این مسابقه را سه بر یک واگذار کرد. پروجیا در ست دوم ۲۱ بر ۱۹ و در ست سوم ۲۴ بر۲۲ از ترنتینو پیش بود و با وجود ستارگانی چون ایوان زایتسف، الکساندر آتاناسیویچ و آرون راسل هر دو ست را در عین ناباوری و افسوس از دست داد تا شبی تلخ برای آنها و هوادارانش رقم بخورد. البته نباید عملکرد فوق العاده اولگ آنتونوف و هم تیمی هایش در تیم ترنتینو را فراموش کرد که با دفاع خوب و سرویس های مهار ناشدنی پروجا را تحت فشار بسیار قرار دادند. همچنین تعویض های به موقع و پر ثمر آنجلو لورنزتی نیز نشان از مهارت و شناخت این مربی از شرایط بازی و بازیکنان دارد.

از حواشی این دیدار نیز اخراج امانوئل بیرارلی، ملی پوش تیم ملی ایتالیا بود که در اثر برخورد لفظی تند با داور اتفاق افتاد. فیلیپو لانزا و ایوان زایتسف نیز هر کدام با ۱۵ و ۱۶ پوئن بیشترین امتیازات را برای تیم هایشان به دست آوردند. بازی دوم این دو تیم نیز شنبه پنجم فروردین ماه در استادیوم ایوانگلیستی شهر پروجا برگزار خواهد شد. / ۳۰۶۰