لیگ ها » لیگ والیبال نشسته
کد خبر : 10995
سه شنبه - ۲ آذر ۱۳۹۵ - ۰۳:۲۲

مشهد میزبان مسابقات قهرمانی والیبال نشسته کشور ۱۳۹۵ شد

رقابت‌های والیبال نشسته مردان قهرمانی کشور ۱۳۹۵ به میزبانی مشهد مقدس برگزار می‌شود.

مشهد میزبان مسابقات قهرمانی والیبال نشسته کشور ۱۳۹۵ شد
۰
۰

رقابت‌های قهرمانی والیبال نشسته مردان کشور ۱۳۹۵ به میزبانی مشهد مقدس برگزار می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال و به نقل از سایت فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین، محمدحسین شفقی، دبیر انجمن والیبال معلولین با اعلام این خبر گفت: برای شرکت در این مسابقات ۲۶ استان اعلام آمادگی کرده‌اند و تیم‌های شرکت کننده از ۱۲ آذر ماه وارد مشهد مقدس می‌شوند و ۱۷ آذر ماه نیز برای خروج تیم‌ها معین شده است.

وی افزود: تیم‌های شرکت کننده در این مسابقات پس از انجام قرعه‌کشی در هشت گروه تقسیم‌بندی می‌شوند و رقابت‌ها در دور اول به صورت دوره‌ای و پس از آن به صورت حذفی انجام می‌شود تا در نهایت سه تیم برتر مشخص شوند.

شفقی عنوان کرد: در خصوص اینکه عناوین به‌دست آمده توسط تیم‌ها در مسابقات امسال چه تاثیری در جایگاه و دسته بندی آنها در دور بعدی رقابت های قهرمانی کشور خواهد داشت، هنگام مسابقات تصمیم‌گیری می شود و به اطلاع تیم‌ها خواهد رسید.

خراسان رضوی، قم، مرکزی، اصفهان، گیلان، قزوین، فارس، البرز، گلستان، مازندران، خوزستان، لرستان، تهران، کرمانشاه، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، چهار محال و بختیاری، سمنان، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، زنجان، یزد، سیستان و بلوچستان، ایلام، هرمزگان، بوشهر استان های حاضر در بیست‌ونهمین دوره رقابت‌های قهرمانی کشور والیبال نشسته هستند.

خبر دیگر اینکه عیسی ساوه شمشکی، رئیس انجمن اسکی جانبازان و معلولین از برگزاری اولین دوره مسابقات بین‌المللی اسکی جانبازان و معلولین در ایران خبر داد.

وی گفت: برای اولین بار است که رویدادی در سطح بین‌المللی در رشته اسکی جانبازان و معلولین برگزار می‌شود و همزمان با آن دیمیتری لازاروسکی، رئیس ورزش‌های زمستانی کمیته بین‌المللی پارالمپیک، به ایران سفر می‌کند و همراه با او دو پزشک کلاس‌بند تخصصی اسکی نیز خواهند آمد و کلاس‌بندی بین‌المللی ورزشکاران ایرانی در داخل کشور و بدون حضور در رویدادی برون مرزی، انجام خواهد شد.

ساوه شمشکی افزود: پیش از این تنها یک ورزشکار دارای معلولیت در رشته اسکی داشتیم و همان یک نفر در مسابقات برون مرزی نیز حضور می یافت، اما در طول فعالیت حدود یک‌ساله انجمن اسکی توانستیم ۱۵ ورزشکار دارای معلولیت را جذب کنیم و با همکاری فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین و کمیته ملی پارالمپیک، سه دوره اردوی آموزشی برای آنها برگزار کردیم. ضمن اینکه با تعاملی که با IPC برقرار شد و نیز با همکاری فدراسیون اسکی موفق شدیم، برای اولین بار میزبانی مسابقاتی در سطح بین‌المللی را بگیریم و این رویداد به‌زودی بر روی تقویم رسمی IPC درج خواهد شد.

رئیس انجمن اسکی جانبازان و معلولین خاطر نشان کرد: این رویداد از آنجایی اهمیت دارد که در زمره ی سه مسابقه ای است که در طول سال کلاس بندی بین المللی در آن انجام می شود و کشورهایی که تمایل دارند ورزشکاران جدید خود را کلاس بندی کنند می‌توانند با سفر به ایران و شرکت در این مسابقات، کلاس‌بندی آنها را به تایید برسانند و حضور دو پزشک خانم که به همین منظور به ایران سفر می کنند فرصت بسیار مناسبی است که کلاس بندان داخلی نیز طی دوره‌ای آموزشی با قوانین و شیوه‌های کلاس بندی این رشته بیشتر آشنا شوند.

وی گفت: مسابقات همزمان با رقابت‌های بین‌المللی فدراسیون اسکی خواهد بود کمک شایان توجهی بابت آماده‌سازی پیست‌ها به ما می کند و از حمایت این فدراسیون تشکر می کنم. مسابقات در دو رشته آلپاین و اسنوبرد برگزار می شود به این ترتیب که روزهای ۱۴ و ۱۵ دی ماه در رشته اسنوبرد ( مارپیچ بزرگ) در محل پیست دیزین و روزهای ۱۹ و ۲۰ دی در رشته آلپاین ( مارپیچ کوچک و بزرگ) و پیست دربند سر و در نهایت ۲۷ و ۲۸ دی ماه مجددا در رشته ی آلپاین در محل پیست دیزین برگزار خواهد شد.

ساوه شمشکی افزود: علاوه بر دوره کلاس‌بندی، دوره داوری نیز با نظارت رئیس ورزش‌های زمستانی IPC انجام خواهد شد و در مجموع موافقت کمیته بین‌المللی پارالمپیک با میزبانی ایران و قرار داشتن این رویداد در زمره مسابقاتی که با تایید کلاس‌بندی بین‌المللی همراه هستند، دستاورد بسیار خوبی برای رشته اسکی و ورزش های جانبازان و معلولین ایران به شمار می‌رود.

رئیس انجمن اسکی اعلام کرد: علاوه بر ورزشکارانی که طی این مدت شناسایی شدند، از همه ورزشکاران دارای معلولیت سراسر کشور که علاقه‌مند به آغاز فعالیت در رشته اسکی هستند درخواست می‌کنم که تا پایان هفته مشخصات خود را به اینجانب ارسال کنند تا اطلاعات آنها برای قرار گرفتن در لیست کلاس‌بندی بین المللی به اطلاع کمیته بین المللی پارالمپیک برسد. حتی اگر ورزشکاری تاکنون در این رشته فعالیت نداشته می‌تواند از این فرصت استفاده کند و پس از اعلام مشخصات، انجمن اسکی در صورت مناسب بودن شرایط این افراد روی آنها کار می‌کند تا برای مسابقات دی ماه آماده شوند.

وی درپایان اضافه کرد: این فراخوان در خصوص بانوان نیز صدق می‌کند و ورزشکاران خانم نیز می‌توانند از این فرصت استفاده کرده و برای کلاس‌بندی اسامی خود را ارسال و در صورت احراز شرایط در دوره آموزشی شرکت کنند.