۰
۰

والیبال (Volleyball) یک نوع ورزش محبوب تیمی می باشد، این ورزش جزء ششمین بازی های تیمی هیجان انگیز در میان کشورهای دنیا قرار دارد. طبق اطلاعات کمیته المپیک والیبال بالاتر از فوتبال، تنیس، بستکتبال و دیگر ورزش ها مورد بازدید تماشاگران قرار گرفته؛ و هر چهارسال یکبار بین تیم های ملی والیبال مردان و زنان برتر جهان در یکی از کشورها برگزار می شود. این بازی در دو تیم شش نفره تشکیل می شود که هر کدام از تیم ها در یک سوی توری قرار می گیرند و باید طبق قوانین بازی را شروع کنند. طول زمین والیبال ۱۸ متر و عرض آن ۹ متر است. در والیبال هر تیم باید ۳ ست از ۵ ست بازی، را ببرد تا بتواند برنده شود. این ورزش دوستداشتنی در ایالات متحده آمریکا توسط ویلیام مورگان اختراع شده است. این بازی قوانین خاص خودش را دارد در ادامه می خواهیم به پاس در والیبال و انواع پاس در این بازی توضیحات مختصری دهیم پس با ما همراه باشید. در ماه آینده بازی والیبال میان تیم های کاله مازندران و شهرداری ورامین برگزار می شود. برگزاری این بازی در شهر رامسر در شمال تهران می باشد اگر علاقه مند هستید این بازی را از نزدیک ببیند می توانید به شهر رامسر سفر کرده و برای اقامت خود با اجاره ویلا در رامسر رنتی جا اقدام کنید.

انواع پاس در والیبال

تعریف پاس در والیبال

پاس در والیبال مهارتی تاکتیکی می باشد که در آن پاسور تیم توپ را به یکی از بازیکنان پاس می دهد تا بازیکن مورد نظر به توپ ضربه بزند.

انواع پاس در والیبال

– پاس کوتاه سریع

ارتفاع این پاس حداقل ۱ متر می باشد. این پاس نزدیک به پاسور در جلو و در پشت پاسور انجام می شود.

-پاس تیز داخل

ارتفاع این پاس حدود نیم تا یک متر می باشد. فاصله این پاس تا مقابل پاسور تا دو متر ادامه دارد. این پاس به سمت جلو و پشت قابل اجرا می باشد.

– پاس تیز خارج

ارسال این پاس با ارتفاع تقریبا نیم الی یک متر می باشد. فاصله این پاسور از کنار پاسور تا خط کناری ادامه می یابد و از آن می گذرد. پاس تیز خارج در دو انتهای تور انجام می شود.

انواع پاس در والیبال

– پاس قوس کوتاه

ارتفاع این پاس حداقل ۲ متر است. این پاس به صورت قوس کوتاه فرستاده می شود. در این نوع پاس محل فرود توپ نزدیک خط کناری زمین می باشد. این پاس از سمت پاسور به دو انتهای تور (جلو و عقب) ارسال می شود.

– پاس قوس بلند

همانگونه که از اسم این پاس مشخص است این پاس با قوس بلند و ارتفاع بیشتر از ۳ متر تا انتهای هر دو طرف تور از سمت پاسqور فرستاده می شود.

پاس با قوس و ارتفاع زیاد در والیبال را پاس لوب (LOBPASS) می نامند.

– پاس قوس وسط

این پاس در وسط تور انجام می شود و ارتفاع آن به بیش از ۳ متر می رسد. فاصله پاس وسط تا پاسور حود یک تا یک و نیم متر می باشد. پاسور می تواند این پاس را به سمت جلو و عقب هدایت کند.

 


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image