۱
۰

ورزش والیبال یکی از ورزش های پرطرفدار در همه جهان است، که افراد زیادی از آن استقبال  کرده و در مسابقات کشوری و جهانی شرکت می کنند. بدون شک تماشای والیبال برای علاقمندان به این ورزش می تواند بسیار لذت بخش باشد، از این رو هر ساله درآمد خوبی از طریق فروش بلیط به تماشاچیان این ورزش به دست می آید. والیبال یک ورزش گروهی است که در هر تیم ۶ بازیکن حضور دارد و معمولا اغلب افراد تیم بلند قد هستند، چرا که این ورزش به پرش های بلندی نیاز دارد که اگر بازیکنان بلند قد باشند، با تمرین زیاد می توانند نتیجه بهتری بگیرند.

ارتفاع تور والیبال برای آقایان و خانم ها کمی متفاوت است و در بلند ترین نقطه، تور ویژه آقایان ۲.۴۳ و ویژه خانم ها ۲.۲۴ متر است.

اندازه ارتفاع تور والیبال

ممکن است این سوال برای هر کسی پیش بیاید، که دلیل اختلاف اندازه تور والیبال خانم ها و آقایان چیست؟ یکی از بدیهیاتی که همه ما در جامعه آن را مشاهده می کنیم، این است که میانگین قد خانم ها از آقایان کمتر است؛ بنابراین این عادلانه نیست که تور آن ها به یک میزان از زمین ارتفاع داشته باشد، از این رو حدود ۱۰ سانتی متر طول تور ویژه مسابقات خانم ها از آقایان کوتاه تر است و این اندازه ها استاندارد مورد تایید فدراسیون بین المللی والیبال است و باید در تمامی بازی های جهانی رعایت شود.

ارتفاع تور والیبال چقدر است؟

همانطور که گفتیم، اندازه توروالیبال یک چیز استاندارد است و باید در همه نقاط دنیا رعایت شود، یعنی حتی اگر شما با تور ترکیه به استانبول سفر کنید، باید در سالن های ورزشی هتلتان نیز این موضوع رعایت شود، البته به دلیل این که میانگین قد افراد معمولی کم تر از والیبالیست ها است، معمولا تور والیبالی که برای افراد عادی استفاده می شود اندکی کوتاه تر است.

ابعاد زمین والیبال چقدر است؟

همه ورزش ها استانداردها و قوانین خاص خودشان را دارند، چرا که دربین افراد علاقمند به آن ها مسابقاتی برگزار می شود و باید این مسابقات در شرایط استانداردی باشد، تا عدالت و مساوات در میان همه بازیکنان رعایت شود.

ارتفاع تور والیبال چقدر است؟

ممکن است بعضی باشگاه های ورزشی، زمین ها را مطابق استاندارد های جهانی نسازند و با این کار باعث به غلط انداختن بازیکنانی شوند که قرار است با تمرین در زمین های محلی وارد مسابقاتی با استاندارد های جهانی شوند.

ابعاد زمین والیبال یکی از چیزهایی است که باید سازندگان باشگاه های ورزشی به آن توجه بسیاری داشته باشند، چرا که اگر اندازه آن نسبت به استاندارد های جهانی تفاوت فاحشی داشته باشد، سبب می شود که بازیکن نتواند نتیجه خوبی بگیرد. این مشخصه در زمین های والیبال کشور ترکیه به خوبی رعایت شده به طوری که تیم ملی ما هم در مواقع زیادی راهی این کشور می شود تا بازیکنان بتوانند در شرایط استاندارد به تمرین بپردازند. شما هم این امکان را دارید که در سفر خود با تورترکیه از این زمین ها دیدن نمایید.

مطابق استاندارهای فدراسیون والیبال طول زمین والیبال باید ۱۸ و عرض آن ۹ متر باشد و تور زمین را به دو بخش مساوی با طول ۹ متر تقسیم کند؛ درواقع کل زمین بازی یک مستطیل است، اما هر تیم در یک زمین مربعی با ابعاد ۹×۹ بازی می کند.


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image