۰
۰

جهان والیبال – میلاد عبادی‌پور حضور آلکنو روی نیمکت تیم ملی والیبال را به فال نیک می‌گیرد. او امیدوار است تیم ملی والیبال با مرد روسی در المپیک بهترین نتیجه را بگیرد. نتیجه‌ای که جز مدال نمی‌تواند باشد.

هر چند کار راحتی نیست. آن هم با وجود غول‌های بزرگ والیبال دنیا، اما دریافت‌کننده لژیونر والیبال ایران در پلاس‌لیگا معتقد است همه چیز به عملکرد بازیکنان دارد و بس.

* قرار باشد آلکنو روسی سرمربی تیم ملی شود، کار با او را چطور می‌بینی؟

آلکنو یکی از مربیان بزرگ دنیاست و مدال‌های رویداد‌های معتبر دنیا را هم در کارنامه اش دارد و حضورش روی نیمکت تیم ملی والیبال می‌تواند اتفاق خوبی باشد.

* اتفاق خوب یا همان بهترین نتیجه در المپیک برای تیم ملی والیبال چه نتیجه‌ای است؟

بهترین نتیجه بستگی به بازیکنان ایران دارد. از حالا پیش‌بینی نمی‌کنم، اما قطعاً ما برای مدال به توکیو می‌رویم.

* انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال ۱۰ ماه مانده به المپیک دیر نیست؟

اگر سرمربی تیم ملی زودتر انتخاب می‌شد، بهتر بود، اما امیدوارم فدراسیون با انتخاب خوب بهترین تصمیم را بگیرد.

* به نظرت ایران با قرعه اش چقدر شانس صعود به نیمه‌نهایی المپیک را دارد؟

از حالا قابل پیش‌بینی نیست. هر تیمی خوب بازی کند، نتیجه هم می‌گیرد. تیم ما هم تیم خیلی بزرگ است و حتی غول‌های والیبال هم از ما می‌ترسند، اما نتیجه بستگی به نمایش ما دارد و فکر می‌کنم ما می‌توانیم به مرحله دوم برسیم، اما باز هم بستگی به عملکرد خودمان دارد.

* به نظر تو تعویق المپیک خوب بود یا بد؟

نظر هرکس درباره تعویق المپیک فرق می‌کند، به نظرم تعویق بازی‌های بزرگ المپیک خیلی بد بود؛ چراکه حساس‌ترین تورنمنت ورزشی دنیاست. با تعویق آن با انگیزه بالایی که ورزشکاران داشتند، کمی آن‌ها را ناامید می‌کند، باز هم بازی‌ها مهم است و امیدوارم سال آینده برگزار شود، چراکه همه ورزشکاران آرزوی بازی در آن را دارند.

* تو پلاس لیگا را خیلی خوب شروع کردی، طوری که در تیم منتخب قرار گرفتی، بابت انگیزه زیادت بود یا دلتنگی‌ات برای والیبال؟

همه ما دلتنگ والیبال شده بودیم. من همیشه تلاشم را می‌کنم تا جزو بهترین‌ها باشم. ۵-۶ ماه بازی نداشتیم و دوری از والیبال و بازی برایمان سخت و اذیت‌کننده شده بود.

* از شروع طوفانی راضی بودی؟

قطعاً بعد از ۵-۶ ماه دوری، بازی راحت نبود که خیلی هم سخت بود، اما خدا را شکر ما با برد شروع کردیم و ۳ امتیاز را گرفتیم. به نظرم که راحت بازی‌ها را شروع کردیم.

* تابعیت لهستان برای تو چقدر مهم است؟

قطعاً حق شهروندی در اروپا برای من مسافرت را با شروع لیگ قهرمانان اروپا راحت‌تر می‌کند، آن هم در کشور‌هایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند. برای من که اقامت اروپا را ندارم سفر مشکل‌ساز می‌شود، اما با پاسپورت لهستان خیلی راحت‌تر می‌توانم سفر کنم. البته نه تنها برای اسکرا باشگاه لهستانی‌ام که حتی همراهی من با تیم ملی هم خیلی راحت‌تر می‌شود.

* درست است که رئیس باشگاه اسکرا توضیح داد، تابعیت لهستان دردسر میلاد برای همراهی اسکرا در لیگ قهرمانان اروپا را کم می‌کند، اما بعضی‌ها فکر می‌کنند با این تابعیت تو قید بازی در تیم ملی ایران را هم می‌زنی. نظرت چیست؟

خیلی‌ها اشتباه متوجه شده‌اند، من ملیتم را عوض نکرده‌ام. هدف من از این تابعیت، تغییر ملیتم برای بازی در تیم ملی لهستان نبود، ملیت من ایرانی است و برای تیم ملی ایران هم بازی می‌کنم و افتخار هم می‌کنم. من از سال ۲۰۱۴ که در لهستان بازی کرده‌ام و سال ۲۰۱۷ هم که در پلاس‌لیگا بازی می‌کنم، این کشور شده وطن دومم و با پاسپورت لهستانی‌ام حالا اینجا احساس راحت‌تری دارم.

* انگار لهستانی‌ها روی میلاد عبادی‌پور جور دیگری حساب می‌کنند، نه؟ این مسئله باعث می‌شود تا تو بهتر و حرفه‌ای‌تر از قبل تمرین کنی؟

مردم لهستان علاقه زیادی به والیبال دارند و لطف زیادی به من. همین مسئله باعث شده تا این سه سالی که آنجا بازی می‌کنم، هرچه در توان دارم برای خوشحالی هواداران تیمم رو کنم تا لطف‌شان را جبران کنم.

* کرونا فصل قبل پلاس‌لیگا را نصفه و نیمه گذاشت، به نظرت این فصل چطور پیش می‌رود؟

هیچ چیزی از قبل، قابل پپیش‌بینی نیست. ما بازی اول را با برد ۳ امتیازی شروع کردیم، اما در لیگ ۶-۷ ماهه اتفاقات زیادی رخ می‌دهد، ممکن است ببریم یا ببازیم. این البته مختص اسکرا نیست و برای همه تیم‌ها این شرایط هست. مهم این است که لیگ چطور پیش برود، اما به نظرم در پلی آف شرایط بهتر می‌شود.

* بازی بدون تماشاگر آن هم در لهستان چطور است؟

حال و هوای ورزش بستگی به تماشاچی دارد. ورزش بدون هواداران لذتی ندارد، اما بازی هم بخشی از کار ماست. امیدوارم زودتر کرونا ریشه‌کن شود تا دوباره مردم مثل روز‌های عادی به سالن‌ها برگردند.

* سخت می‌گذرد؟

سختی کرونا بیشتر با شروع لیگ قهرمانان اروپا به چشم می‌آید. چراکه سفر ما زیاد می‌شود و در هواپیما با مردم عادی سرو کار داریم. البته ما هر ماه تست می‌دهیم. / خبر ورزشی


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image