۰
۰

جهان والیبال – ایگور کولاکوویچ پیش از آغاز تمرین عصر امروز (دوشنبه) تیم ملی والیبال گفت: مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۲۰ برای ما اهمیت بسیار زیادی دارد و هر تیمی توانایی شگفتی‌سازی در این مسابقات را خواهد داشت.

وی افزود: تمرینات ما از روز ۴ دسامبر آغاز شده و بازیکنان داخلی در اختیار ما بودند. سایر بازیکنان نیز در مرحله دوم به ما ملحق شدند. خوشبختانه همه بازیکنان از روز نخست با انگیزه بودند و این نشان می‌دهد که اهمیت مسابقات انتخابی المپیک را درک کرده‌اند. بازیکنان ما آماده رقابت با هر حریفی هستند.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران در مورد مصدومیت قائمی و غفور، گفت: مصدومیت، جزیی از ورزش است و بی‌انصافی است اگر کسی را در این مورد مقصر بدانیم. غفور در ایتالیا مصدوم شد و پزشکان تیمش با استفاده از MRI هم نتوانستند مصدومیت او را تشخیص دهند، به همین خاطر مجبور شد برای تیمش به بازی ادامه بدهد. قائمی نیز در تمرینات باشگاهی دچار آسیب‌دیدگی شد. خوشبختانه سایر بازیکنان کاملاً سالم هستند و مصدومی در بین آنها وجود ندارد.

کولاکوویچ خاطرنشان کرد: تقویم فدراسیون جهانی بسیار فشرده است و در آن زمانی برای ریکاوری و استراحت بازیکنان در نظر گرفته نشده است. در این تقویم فشرده بسیاری از بازیکنان بزرگ جهان مصدوم می‌شوند.

وی تصریح کرد: همه ما در تیم ملی ایمان داریم که سهمیه المپیک را به دست می‌آوریم، ولی می‌دانیم که رقابت‌های سختی پیش روی ما است و با لحظات مبهمی درگیر خواهیم شد. در حال حاضر ۱۶ بازیکن در اردوی تیم ملی هستند و من اسامی ۱۴ بازیکن نهایی را در لحظات آخر اعلام خواهم کرد.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران، ادامه داد: سعید معروف، جواد کریمی، محمد وادی، میلاد عبادی‌پور، پوریا فیاضی، مجتبی میرزاجان‌پور، امیرحسین اسفندیار، مرتضی شریفی، محمد موسوی، علی شفیعی، مسعود غلامی، علی‌اصغر مجرد، محمدرضا حضرت‌پور، محمدرضا موذن، پوریا یلی و شهرام محمودی، بازیکنان حاضر در اردو هستند که دو نفر از آنها حذف خواهند شد.

کولاکوویچ درباره عدم برگزاری دیدارهای دوستانه، تاکید کرد: دعوت نامه‌هایی را به کشورهای مصر، تونس و قطر فرستادیم ولی پاسخ مناسبی دریافت نکردیم. از فدراسیون والیبال فرانسه نیز تقاضای بازی دوستانه کردیم که آنها با برگزاری این دیدار در فرانسه موافقت کردند اما این امکان برای ما مهیا نبود. به همین خاطر بدون بازی تدارکاتی راهی انتخابی مسابقات المپیک خواهیم شد.

وی در پایان گفت: مصدومیت امیر غفور خیلی دیر اتفاق افتاد و به اطلاع ما رسید به همین خاطر شهرام محمودی را به اردو دعوت کردیم. از وضعیت او راضی هستم و مطمئنم که محمودی در چین به ما کمک خواهد کرد.


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image