۰
۰

جهان والیبال – مسعود غلامی که در سال‌های اخیر تیم ملی را در رویدادهای مختلفی همراهی کرده است، درباره اهمیت مسابقات انتخابی المپیک در قاره آسیا افزود: حضور در المپیک برای بازیکنان همه رشته‌های ورزشی کشورها اهمیت بسیار زیادی دارد و کسب سهمیه بازی‌های المپیک، در اولویت کاری آنان قرار دارد و از هیچ گونه تلاشی برای رسیدن به هدف خود، دریغ نمی‌کنند.

وی با بیان این که مسلما فدراسیون والیبال و تیم ملی والیبال ایران نیز از این موضوع مستثنی نیستند، گفت: اهمیت این موضوع را می‌توان از تصمیمات فدراسیون و تمرینات پرفشار تیم ملی درک کرد. بازیکنان تیم ملی والیبال ایران نیز هم‌قسم شده‌اند که سهمیه المپیک را از رقابت‌های پیش رو کسب کنند.

مدافع تیم ملی والیبال در ارزیابی اردو و تمرینات سه هفته گذشته این تیم، گفت: در ابتدا باید از فدراسیون والیبال برای تعطیلی لیگ تشکر کنم زیرا به بازیکنان تیم ملی که در لیگ ایران شاغل هستند، کمک خیلی زیادی کرد. ملی‌پوشان در سال جاری به دلیل مسابقات برون‌مرزی متعدد و بلافاصله مسابقات داخلی که برگزار شد، فشار خیلی زیادی را تحمل کردند.

وی با یادآوری این که به دلیل همین فشارها، بازیکنان در شروع اردو و تمرینات وضعیت خیلی خوبی نداشتند، تاکید کرد: خوشبختانه رفته رفته به سطح ایده‌آل رسیدند و با رسیدن لژیونرها، شرایط بهتر هم شد و در حال حاضر، همه ملی‌پوشان برای حضور شایسته تیم ایران در مسابقات انتخابی المپیک تلاش می‌کنند.

غلامی درباره حریفان تیم ملی والیبال ایران در رقابت‌های انتخابی المپیک در قاره آسیا، گفت: تیم ملی والیبال ایران در رده بندی قاره آسیا تیم نخست است و روی کاغذ نیز شانس نخست صعود را دارد، اما نباید فراموش کنیم که هیچ مسابقه راحتی در انتخابی المپیک وجود ندارد. تیم‌های استرالیا و چین اردوها و مسابقات تدارکاتی بسیار خوبی برای این رقابت‌ها داشته‌اند. چین حتی لیگ خود را برگزار نکرد چون کسب سهمیه المپیک برایش خیلی با اهمیت است. دیگر تیم‌ها همچون کره‌جنوبی و چین‌تایپه نیز حریفان راحتی نیستند و این موضوع کار را برای تیم ایران سخت می‌کند.

سرعتی‌زن تیم ملی والیبال ایران که کم کم در زمره بازیکنان باتجربه تیم قرار گرفته است، درباره تعامل بازیکنان جوان و باتجربه‌های تیم گفت: حضور بازیکنان جوان، هم می‌تواند باعث افزایش تجربه آنان شود و هم انگیزه به بازیکنان باتجربه می‌دهد. همان‌گونه که سرمربی تیم ملی تاکید کرده است، هیچ بازیکنی در اردو حاشیه امنیت نخواهد داشت و برای قرار گرفتن در ترکیب نهایی، باید با انگیزه و تلاش در تمرینات حاضر شویم.

وی تاکید کرد: هر بازیکنی که سطح آمادگی بهتری داشته باشد، انتخاب می‌شود و این موضوع، انگیزه بسیار زیادی به بازیکنان جوان می‌دهد. به رغم این موضوع، رابطه بین بازیکنان خیلی دوستانه است و هر کاری از دست بازیکنان به ویژه با تجربه‌ها برای کمک به یکدیگر برآید، انجام می‌دهند.

غلامی با یادآوری این که از سال ۹۱ تا ۹۴ در اردوهای تیم ملی حضور داشته اما برای ترکیب نهایی انتخاب نمی‌شد و خط می‌خورد، گفت: در سال ۹۵ برای نخستین بار در ترکیب قرار گرفتم و پیراهن تیم ملی را در مسابقات پوشیدم. جوانان نیز اگر دوست دارند به پیراهن تیم ملی برسند، باید با انگیزه برای رسیدن به هدف تلاش کنند و قطعا موفق خواهند شد زیرا تلاش، تنها راه رسیدن به هدف است.

تیم ملی والیبال ایران خود را برای حضور شایسته در رقابت‌های انتخابی المپیک که از ۱۷ تا ۲۲ دی‌ماه در کشور چین برگزار می‌شود، آماده می‌کند و در مرحله گروهی این رقابت‌ها، با تیم‌های چین، قزاقستان و چین‌تایپه همگروه است.


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image