۱
۰

جهان والیبال – هجدهمین دوره رقابت‌های والیبال قهرمانی جهان ۲۰۱۴ به میزبانی لهستان برگزار شد. لهستان و برزیل به فینال این دوره قهرمانی مردان جهان رسیدند. فینال در اسپودک آرنا برگزار شد و در نهایت لهستان با پیروزی ۳ بر یک مقابل برزیل قهرمان شد.

بعد از گذشت چند سال از این مسابقات حالا ۷ نفر از مسئولان فدراسیون لهستان به دزدی متهم شدند. گفته می‌شود مبلغی حدود ۹۰۰ هزار یورو که برای سازماندهی این مسابقات در کاتوویچ درنظر گرفته شد، مورد سواستفاده قرار گرفت. پای افرادی همچون میروسلاوو پروزپسکی، رئیس سابق فدراسیون لهستان و معاون وی هم به این پرونده باز شده است و جز متهمان اصلی هستند.

اوا بیالیک، سخنگوی دادستان ملی لهستان اعلام کرد که کیفر خواست این پرونده در ورشو صادر شده و تخلفات آن مربوط به مسابقات جهانی والیبال در سال ۲۰۱۴ است.

بنا بر اعلام مسئولان، ۷ نفر به جرم کلاهبرداری مبلغی حدود ۹۰۰ هزار یورو متهم شدند که در این بین نام رئیس پیشین فدراسیون لهستان، معاون سابق فدراسیون و رئیس سابق لیگ والیبال حرفه‌ای، داور والیبال و عضو هیأت مدیره فدراسیون لهستان و…به چشم می‌خورد.

براساس کیفرخواستی که صادر شده مقامات فدراسیون فدراسیون لهستان برای سازماندهی مسابقات قهرمانی جهان با اسپانسرهایی توافق کردند که قیمت خدمات‌شان بیش از حد معمول بود. همچنین فاکتورهاییکه ساختگی هستند هم صادر شده است.

اگر جرم متهمان قطعی شود، آنها به ۱۰ سال حبس محکوم خواهند شد.


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image