۰
۰

جهان والیبال – اکبر خداوردی، در خصوص برنامه‌هایش‌ برای آغاز تمرینات پیام اظهار کرد: شرایط مالی پیام خوب نیست و با این شرایط تیم را تا هفته دهم در جایگاه هشتم لیگ برتر حفظ کرده‌ایم. باید از شنبه ۲۳ آذر تمرینات‌ را آغاز می‌کردیم اما به خاطر نبود امکانات، زمان زیادی را از دست داده‌ایم. منتظر پرداخت بخشی از قراردادمان هستیم تا تمرینات را آغاز کنیم. بازیکنانم بین پنج تا ده میلیون دریافتی داشته‌اند. به عنوان سرمربی باید حداقل مقداری از قراردادم تاکنون پرداخت می‌شد، اما هیچ دریافتی از باشگاه نداشته‌ام.

شرایط بهتر نشود، به مشهد باز نمی‌گردم

وی در خصوص جدایی بازیکنانی نظیر بهبودی، شبان، فرید و صنوبر و عقد قرارداد با برخی از تیم‌های لیگ برتری خاطرنشان کرد: طی جلسه‌ای که در فدراسیون با سرمربیان تیم‌های لیگ برتری داشتیم، اعلام شد هر باشگاه وظیفه دارد تا ۱۰ دی، ۴۵ درصد از قرارداد بازیکنانش را پرداخت کند. اگر این پول پرداخت نشود، بازیکنان بدون اخذ رضایت‌نامه می‌توانند از باشگاه جدا شده و با شکایت، ۴۵ درصد مبلغ قرارداد خود را دریافت کنند. با این شرایط بازیکنان‌ را از دست خواهیم داد و بازیکنی هم نمی‌توانیم جذب کنیم، چون اگر پولی در بساط بود، همین بازیکنان فعلی را حفظ می‌کردیم. اگر وضعیت به همین شکل پیش رود، شاید خودم هم دیگر به مشهد بازنگردم.

سرمربی پیام مشهد افزود: تمام بازیکنان منتظرند پول به حساب‌شان واریز شود. منتظریم ببینم شرایط چگونه پیش می‌رود. با شهردار و رمارم، عضو شورای شهر جلساتی برگزار شده و شاید تا پایان هفته ۵۰۰ میلیون تومان به حساب باشگاه واریز شود.

خداوردی یادآور شد: در آغاز لیگ، زمان را از دست دادیم و حالا که تیم‌ تازه جان گرفته و لیگ ۵۰ روز تعطیل است، زمان را دوباره به این شکل از دست می‌دهیم. مشکلات مالی باشگاه باید حل شود، اردو برویم، بازی تدارکاتی برگزار کنیم و چند بازیکن جذب کنیم. وقتی در کوران مسابقات قرار داریم، همه توقع دارند برنده باشیم. والیبال، فیلم هندی نیست که بدون هیچ پول و امکاناتی، برنده باشید. در حال حاضر هم اگر در رده هشتم قرار داریم، با تلاش بازیکنان بوده‌است.

وی ادامه داد: تمرینات تیم دو هفته تعطیل است. اگر بازیکن دیر به شرایط تمرینی برگردد، باید دوباره از صفر شروع کنیم. ‌فردا هم اگر اتفاقی رخ دهد، مسئول تمام اتفاقات مربی تیم است. اگر با این وضعیت به مسابقات برسیم، قطعا شرایط سخت می‌‎شود. خوشحال کردن مردم هزینه دارد. اگر در دیدار برابر شهرداری ارومیه از لحاظ روحی و روانی شرایط خوبی داشتیم، به راحتی حریف را سه بر صفر شکست می‌دادیم.

سرمربی پیام مشهد تصریح کرد: نمی‌شود هر روز با وعده و وعید کار را پیش برد. ادامه کار پیام را نمی‌توانم از امروز پیش‌بینی کنم، اما اگر شرایط به همین شکل پیش رود، انصراف می‌دهیم. حل مشکلات مالی و فراهم کردن امکانات از جمله وظایف تیم مدیریتی باشگاه است، اما تا امروز اتفاق مثبتی رخ نداده‌است.

مسؤولان مدام امروز و فردا می‌کنند

خداوردی تاکید کرد: نمی‌دانم چرا مسؤولین به این باشگاه خصوصی که تنها نماینده خراسان در لیگ برتر است، نظارت نمی‌کنند. یک نفر باید بالای سر این تیم باشد تا اگر نمی‌توانند این تیم را مدیریت کنند، در کادر مدیریتی آن تغییرات به وجود آورند. در روز نخست که به این شهر آمدم از وضعیت آشفته باشگاه خبر نداشتم. با شهناز رمارم و فرزاد فتاحی، مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی صحبت کردم. فتاحی متولی اول ورزش استان و رمارم نیز جزو شخصیت‌های رده بالای این شهر است، اما فقط وعده می‌دهند و مدام امروز و فردا می‌کنند.

پیام عاقبت به‌خیر نخواهد شد

وی افزود: باشگاه کلا دو دست لباس برای بازیکنان و یک تی‌شرت هم برای کادرفنی گرفته است. باشگاه‌داری به این شکل، برای کلانشهری مثل مشهد زشت نیست؟ به عنوان سرمربی به استان بزرگ خراسان رضوی آمده‌ام و تنها دریافتی‌ام یک تی‌شرت بوده‌است. باشگاه تاکنون حتی نتوانسته محلی برای زندگی و تهیه وعده‌های غذایی روزانه سرمربی‌اش تهیه کند. کاش تکلیف ما را روشن کنند، اگر نمی‌توانند شرایط را تغییر دهند بگویند تا برویم.

سرمربی پیام مشهد عنوان کرد: این تیم تنها نماینده خراسان رضوی است. نمی‌دانم چرا برای هیچکس مهم نیست که چرا پیام تمرین نمی‌کند، چرا پول ندارد، چرا وضعیتش به این شکل است؟ با این وضعیت پیام عاقبت به خیر نخواهد شد./ ایسنا


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image