۰
۰

جهان والیبال –  ولادیمیر آلکنو از سال ۲۰۰۱ به مربیگری روی آورد. وی در اولین تجربه خود به عنوان مربی با باشگاه تورس قرارداد بست. قهرمانی در جام حذفی فرانسه اولین دستاورد او بود و سال بعد هم دومین دستاورد خود را با قهرمانی در پروآ و در سال ۲۰۰۴ تکمیل کرد.

پس از آن وی به خانه بازگشت و با دینامو مسکو قراردادی ۳ ساله امضا کرد. او در ۳ سال حضور خود در مسکو موفق به کسب قهرمانی سوپر لیگ والیبال روسیه ۲۰۰۶ و قهرمانی جام حذفی روسیه در سال ۲۰۰۷ شد و سال بعد هدایت تیم ملی والیبال روسیه را بر عهده گرفت.

آلکنو تا سال ۲۰۰۸ عملکری درخشان را از خود به جای گذاشت و توانست با هدایت خود، تیم ملی روسیه را به مدال نقره جام‌جهانی و لیگ جهانی ۲۰۰۷ و مدال برنز بازی‌های المپیک ۲۰۰۸ برساند. او در فصل ۲۰۰۸ هدایت باشگاه والیبال زنیت کازان را بر عهده گرفت و تا سال ۲۰۱۴ پنج قهرمانی سوپر لیگ والیبال روسیه را به دست آورد.

در سال ۲۰۱۰ آلکنو در حالی که سرمربی زنیت کازان بود، برای هدایت تیم ملی روسیه بازگشت. مدال طلای جام‌جهانی و لیگ جهانی ۲۰۱۱ از اولین دست آوردهای او برای روس‌ها بود و در بازی‌های المپیک ۲۰۱۲ هم روسیه را به فینال رساند و با غلبه بر برزیل مدال طلا المپیک را کسب کرد. او در سال ۲۰۱۲ از هدایت تیم ملی روسیه انصراف داد.

آلکنو

تیم والیبال زنیت کازان امسال با هدایت الکسی وربوف، لیبروی سابق تیم ملی والیبال روسیه و در غیاب آلکنو به عنوان سرمربی، عنوان سوم رقابت‌های جام باشگاه‌های جهان را کسب کرد.

ولادیمیر آلکنو درمورد اینکه او در حال حاضر چه سمتی در تیم والیبال زنیت‌کازان دارد، اظهار داشت: من را می‌توانید یک مشاور، سرپرست، دستیار یا هر چیز دیگری که بخواهید صدا بزنید. من در تمرینات حضور پیدا می‌کنم، اما درگیری من غیرمستقیم است. من هیچ دخالتی در تمرینات ندارم و همه کارها بر عهده وربوف است. من تنها گاهی با وی درمورد شرایط تیم بحث می‌کنم. من کاملاً همراه با تیم زندگی می‌کنم، اما همه تصمیمات توسط الکسی گرفته می‌شود. من فقط پیشنهاد می‌دهم و هیچگونه تلاشی برای تحمیل حرف‌هایم نمی‌کنم.

وی جواب قاطعی به این سوال که آیا وی بازهم مربیگری خواهد کرد یا خیر نداد و اظهار داشت: من هنوز نمی‌‌توانم به این سوال پاسخ دهم./فارس


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image