۰
۰

جهان والیبال – درمورد عملکرد تیم ملی والیبال ایران در جام‌جهانی ۲۰۱۹ اظهار داشت: کاروان تیم ایران ساعت ۴ بامداد جمعه به تهران رسید و کولاکوویچ و دستیارانش طبق برنامه، ظهر روز جمعه تهران را به مقصد کشور خود ترک کردند. آقای وزیر نباید اجازه می‌داد کولاکوویچ قبل از توضیح دادن درمورد علت شکست‌ها در جام‌جهانی، به مرخصی برود.

وی ادامه داد: تیم ایران در جام‌جهانی ۲۰۱۹ با لطف تیم ژاپن در رده هشتم قرار گرفت چرا که اگر ژاپن در بازی آخر خود از کانادا شکست می‌خورد، نهم می‌شدیم و کانادا در جایگاه هشتم قرار می‌گرفت. این در حالی است که ژاپن قبل از آخرین دیدار خود با کانادا، مقام چهارمی را قطعی کرده بود.

کارشناس والیبال ایران خاطر نشان کرد: مقام چهارمی ژاپن در این دوره به خوبی نشان می‌دهد که سطح این بازی‌ها نسبت به دوره‌های گذشته چقدر پایین‌تر بود. در دوره‌های قبلی دو تیم برتر به صورت مستقیم المپیکی می‌شدند، اما در این دوره هیچ تیمی از این مسابقات به المپیک راه پیدا نمی‌کرد.

نائینی ادامه داد: روسیه، ایتالیا و آرژانتین با تیم‌های دوم و شاید سوم خود حضور یافتند که به همین دلیل ژاپن بالاتر از این سه تیم به مقام چهارم رسید، اما ایران هشتم شد. سوال اینجاست که واقعاً چرا ایران در جایگاه هشتم قرار گرفت؟ جواب این سوال را فقط وزیر ورزش می‌تواند از ایگور بپرسد.

وی عنوان کرد: در حال حاضر فدراسیون والیبال رئیس، دبیر و کمیته‌های فنی و مربیان و … ندارد؛ کولاکوویچ هم کارشناسان، خبرنگاران و بزرگان والیبال ایران را در حد خودش نمی‌داند تا برایشان توضیح دهد که چرا ایران هشتم شد و ژاپن در جایگاه چهارم ایستاد.

کارشناس والیبال ایران در پاسخ به این سوال که آیا کولاکوویچ تنها مقصر ناکامی‌ها در والیبال است، تصریح کرد: حضور ایگور در تیم ملی به تنهایی نمی‌تواند دلیل این شکست‌ها باشد، اما بازیکنان مقصر نیستند چرا که خیلی بیشتر از توانشان برای تیم نیرو گذاشتند.

نائینی ادامه داد: داورزنی بیشتر از کولاکوویچ در این ناکامی‌ها نقش داشت چرا که از زمانی که به وزارت ورزش رفته تا به امروز با کنترل از راه دور فدراسیون را هم مدیریت کرده است. به دلیل اینکه می‌خواست به تنهایی در والیبال مدیریت کند، تمام کمیته‌های فنی، مربیان، پیشکسوتان، آموزش و… را منحل کرد.

وی ادامه داد: حتی داورزنی، نایب رئیس و بهترین دوستش یعنی ضیایی را به ریاست فدراسیون هم رساند، اما بعد از مدت کوتاهی به دلیل برخی مسائل و به بهانه بازنشستگی او را برکنار کرد تا بتواند همچنان تنها کسی باشد که برای والیبال تصمیم بگیرد. در حقیقت این مقام هشتمی در جام‌جهانی حاصل مدیریت داورزنی بوده است.


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image