۰
۰

جهان والیبال– امیر غفور درباره مصاف تیم ملی والیبال ایران برابر استرالیا که در نهایت منجر به قهرمانی ایران در بیستمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی آسیا شد، گفت: ما در بازی با استرالیا شاهد حال و هوای خاصی در ورزشگاه بودیم. تا قبل از فینال، نصف سالن بیش‌تر پر نمی‌شد که شاید دلیلش اطمینان مردم از برد ما بود ولی در فینال، سالن پر شده بود و من فکر می‌کنم این مسئله نشان‌دهنده‌ی همدلی مردم با تیم ملی است.

وی ادامه داد: وقتی که بحث غرور ملی مطرح باشد، همه پشت هم هستیم؛ مردم شور و هیجان خود را از روی سکوها به ما منتقل کردند. این مسئله باعث بیش‌تر شدن احساس مسئولیت بین بازیکنان شد تا بتوانیم قدردان محبت مردم باشیم.

غفور اضافه کرد: از بازی کردن با استرالیا در فینال خیلی خوشحال بودیم؛ چرا که برای ما مهم بود با تیمی که به آن باخته بودیم، دوباره بازی کنیم. خوشبختانه طوری استرالیا را بردیم که جای هیچ حرف و حدیثی نباشد. تا فینال شاید خوب نبودیم که دلیل آن، انگیزه بازیکنان بود و مقابل تیم‌های ضعیف‌تر، انگیزه‌ی صد در صد داشتن سخت است ولی در فینال با قدرت و همدل حاضر شدیم و خوشحالم که به این شکل و با نتیجه‌ی خوبی در فینال پیروز شدیم.

به نظرم تیم ما هنوز تخلیه نشده، چرا که ما به دنبال صعود به المپیک هستیم. خوشحالی قهرمانی آسیا کافی نیست و باید تلاش کنیم تا در مسابقات انتخابی المپیک که دی ماه و در کشور چین برگزار می‌شود، موفق باشیم.

وی در پاسخ به این سوال که نظرش راجع به این که ارزشمندترین بازیکن مسابقات از استرالیا انتخاب شده چیست، گفت: من واقعاً تا به حال ندیده بودم ارزشمندترین بازیکن مسابقات، از تیم قهرمان نباشد. تک تک بازیکنان ما لایق این عنوان بودند. حتی پشت‌خط‌‌‌ زن دوم تیم ایران هم از توماس ادگار استرالیایی بهتر کار کرد. چگونه او انتخاب شده؟ یک بازیکن، زمانی ارزشمند است که برای تیمش کاری کند؛ ادگار در فینال چه کاری کرد؟ او حتی بازی هم نکرد و از زمین بیرون آمد. ادگار در فینال نتوانست به تیمش کمک کند. وقتی یک تیم قهرمان می‌شود، یعنی همه در پست خودشان عالی بوده‌اند. اگر دیگر بچه‌ها به خوبی توپ‌ها را دریافت نمی‌کردند، سعید معروف بهترین‌ پاسور این مسابقات نمی‌شد. من هم اگر پاس‌های خوبی دریافت نمی‌کردم و به خوبی در زمین حمایت نمی‌شدم، از بهترین‌ها نمی‌شدم. به هر حال به نظرم مهم این است که تیم ایران مقتدرانه قهرمان شد و قدرتش را به همه دیکته کرد.

بازیکن تیم ایران درباره جام جهانی ژاپن هم گفت: اگر نگویم سخت‌ترین، می‌توانم بگویم یکی از سخت‌ترین تورنمنت‌ها به شمار می‌رود. ۱۱ بازی در ۱۵ روز کار سختی است. تغییر مکان، اختلاف ساعت و زمان کم برای ریکاوری، کار را سخت‌تر می‌کند. از طرفی همه تیم‌ها با قدرت بالا به میدان می‌آیند. البته ما هم هرچه داریم، در زمین ارائه می‌دهیم. ما امسال با وجود همه مشکلات، در رقابت‌های لیگ ملت‌ها و قهرمانی آسیا خوب کار کردیم و ان‌شاءالله با حمایت مردم در جام جهانی ژاپن هم موفق می‌شویم.


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image