۰
۰

جهان والیبال – امیر غفور پس از پیروزی تیم ملی والیبال ایران مقابل چین تایپه در رقابت های قهرمانی آسیا در نشست خبری حضور پیدا کرد و در مورد این مسابقه اظهار داشت: در ابتدا خدا را شکر می‌کنم که توانستیم برنده این بازی باشیم. بازی سختی بود و توقع نداشتیم که شرایط اینگونه پیش برود. برنامه ما این بود که امروز بیشتر بازیکنان جوان تر بازی کنند، اما شرایط به نحوی شد که مجبور شدیم تا تمام قدرت به بازی ادامه دهیم.

وی با بیان اینکه ملی پوشان خسته نیستند، ادامه داد: مهم این بود که بتوانیم برنده شویم و از این مرحله عبور کنیم. امیداواررم تمرکز خود را حفظ کرده و در ادامه هم نتایج خوبی کسب کنیم. فردا بازی سختی مقابل کره جنوبی داریم. این تیم ژاپن را شکست داد، اما واقعیت این است که ایران فراتر از آسیا است.

پشت خط زن تیم ملی والیبال ایران گفت: شاید در این مسابقات نتوانستیم توقع مردم را برآورده کنیم، اما باید بپذیریم که سخت است تا انگیزه بازیکنان را در شرایط مختلف حفظ کرد. ما برای رسیدن به این مرحله بسیار تلاش کردیم و امیدوارم در ادامه بتوانیم بازی متفاوتی از خود به نمایش بگذاریم.

غفور ادامه داد: مردم گاهی انتظارات را بسیار بالا می برند و توقع دارند که ما قهرمان جهان شویم. سخت است که بازیکنان مقابل برخی تیم های آسیایی همان انگیزه را داشته باشند که مقابل تیمی مانند برزیل دارند. مهم این است که بتوانیم در نهایت نتیجه دلخواه را کسب کنیم. در ورزش هر اتفاقی رخ می‌دهد؛ برای مثال ما به استرالیا باختیم و کسی فکرش را نمی‌کرد.

وی عنوان کرد: بعد از بازی با استرالیا ایگور کولاکوویچ گفت که این شکست برای ما خوب بود و با نظر وی موافق هستم. ما باید به خودمان بیاییم و بدانیم اگر مقابل تیمی خوب بازی نکنیم بازنده خواهیم شد. بدون شک اشتباه ما مقابل استرالیا در مسابقات انتخابی المپیک تکرار نخواهد شد و با بالاترین انگیزه و تمرکز وارد مسابقات می شویم. به هر حال در ورزش برد و باخت وجود دارد

غفور اظهار داشت: همانطور که ما بارها تیم های بزرگ جهان را شکست دادیم شاهد بودیم که استرالیا هم ما را شکست داد؛ البته نباید به گونه ای حرف بزنیم تا این ذهنیت ایجاد شود که استرالیا تیم ضعیفی است. آنها تیم قدرتمندی هستند و مقابل آنها باید با تمام توان بازی کرد.


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image