۳
۱

جهان والیبال – روبرتلندی سیمون که از برترین مدافعین وسط جهان است به همراه دو بازیکن دیگر، بالاخره مجوز بازی در تیم ملی والیبال کوبا را دریافت کردند و از مسابقات آتی می‌توانند برای کشورشان بازی کنند.

با توجه به قوانین سختگیرانه کوبایی‌ها در سال های اخیر، در صورتی که بازیکنان ملی پوش به لیگ های خارجی بپیوندند، از حضور در تیم ملی منع می‌شوند و نمی‌توانند پیراهن کشورشان را بر تن کنند.

اما رسانه های این کشور خبر دادند که با اعلام رسمی آریل سینز، رئیس فدارسیون والیبال کوبا، روبرتلندی سیمون می‌تواند در مسابقات آتی تیم ملی را همراهی کرده و در مسابقات قهرمانی نورسکا که از ۳۱ مرداد ماه در کلرادو آمریکا آغاز می‌شود، بازی کند. همچنین این بازیکن مهره تاثیرگذاری برای تیمش در انتخابی المپیک منطقه نورسکا خواهد بود.

همچنین ریدل هیرزوئلو (پاسور) و مایکل سانچز (پشت خط زن) از بازیکنان قدیمی کوبا نیز مجوز حضور در مسابقات ملی را دریافت کردند.

سیمون پس از نایب قهرمانی در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۰ همراه کوبا، تصمیم به ترک لیگ این کشور گرفت و بدین ترتیب با توجه به قوانین این کشور، قید حضور در مسابقات ملی را زد.

اما حالا پس از ۹ سال غیبت، روبرتلندی سیمون به مسابقات ملی باز خواهد گشت. بازیکنی که برخلاف دیگر هموطن‌های خود نظیر عثمانی خوانتورینا (ایتالیا)، ویلفردو لئون (لهستان) و یوآندی لئال (برزیل) درخواست بازی در تیم ملی کشورهای دیگر را نکرد.

با اعلام این خبر، معادلات سهمیه المپیک در منطقه نورسکا به طور کامل بر هم ریخت. کانادایی‌ها که تا حد زیادی صعود خود به المیپک را قطعی می‌دانستند، حال باید با کوبایی به جدال بپردازند که به بازیکنان با تجربه و قدرتمندی مجهز شده است.


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image