۴
۰

جهان والیبال – تیم ملی والیبال خودش را برای یکی از حساس ترین تورنمنت های تاریخ خود آماده می کند. بلندقامتان ایرانی فقط یک بار قبل از این طعم حضور در المپیک را چشیده اند و حالا برای دومین بار خودشان را برای شرکت در چنین رویداد مهمی آماده می کنند.

رزرو بلیت توکیو برای تیم ملی والیبال چندان هم آسان نیست. شاگردان کولاکوویچ از جمعه کار خود را در سن پترزبورگ آغاز می کنند؛ جایی که باید با کوبا، مکزیک و روسیه مسابقه دهند و در نهایت فقط یک تیم می تواند جواز حضور در المپیک را کسب کند.

قبل از این رویداد بزرگ و حساس شایعاتی پیرامون ناراحتی بازیکنان از پرداخت نشدن پاداش هایشان با وجود صعود به مرحله نهایی لیگ ملت ها شنیده می شد. البته وقتی دیروز در محل تمرین تیم ملی حاضر شدیم، چیزی به جز انگیزه و شادابی میان بازیکنان ندیدیم.

در حاشیه تمرین تیم ملی دقایقی با میلاد عبادی پور یکی از مهره های کلیدی تیم ملی که در ۲ سال اخیر در بالاترین سطح والیبال باشگاهی جهان در لهستان بازی کرده، همکلام شدیم. در ادامه مشروح صحبت های این لژیونر والیبال ایران می خوانید.

آماده جنگیدن با بزرگان دنیا هستیم

خدا را شکر شرایط بهتری نسبت به لیگ ملت‌ها داریم. من فکر می‌کنم برای جنگیدن برابر همه تیم‌ها آماده هستیم. همه می‌دانند باید برابر چه تیم‌هایی بازی کنیم. نمی‌شود هیچ تیمی را دست کم گرفت. ما در سال های اخیر نشان دادیم جزو بزرگان دنیا هستیم؛ پس قطعا توانایی رقابت با بزرگان را هم داریم.

نباید فکر کنیم فقط با روسیه بازی داریم

اینکه بگوییم فقط روسیه رقیب ماست و به ۲ تیم دیگر فکر نکنیم، اشتباه‌ترین حرفی است که می‌توانیم در والیبال بزنیم. در لیگ ملت‌ها هم گفتیم لهستان و برزیل را به راحتی می‌بریم و با همین طرز فکر به شیکاگو رفتیم و در مرحله نهایی شرکت کنیم، اما دیدید که ضربه‌اش را خوردیم. همه بازی‌ها برای ما مهم است. این تفکر اشتباه است که بگوییم فقط با روسیه بازی داریم.

یادمان نرود اول باید کوبا و مکزیک را ببریم

اولین بازی ما در انتخابی المپیک با کوبا خواهد بود و بعد از آن با مکزیک بازی می کنیم. اگر هر کدام از این ۲ بازی را واگذار کنیم، دیگر امیدی به روز آخر و صعود به المپیک از این مرحله نداریم. پس بهتر است اول به فکر ۲ بازی اول باشیم که در ظاهر می‌گویند آسان است. اگر این ۲ بازی را بردیم، آن وقت می توانیم به فکر بازی با روسیه باشیم. آن دیدار هم در روز آخر حساسیت خاص خودش را دارد، اما بهتر است از الان حرفی درباره اش نزنیم.

بازیکنی به خاطر پول برای تیم ملی بازی نمی‌کند

شایعاتی مطرح شده که بازیکنان به خاطر پرداخت نشدن پاداش‌ها ناراحت هستند و به اردو نرفتند، اما من واقعیتش را بگویم چنین ناراحتی در تیم ملی نبود. من فکر نکنم کسی به خاطر پول اینجا باشد و بخواهد برای تیم ملی بازی کند. همه این بازیکنان به عشق مردم اینجا هستند و تمام تلاششان را برای شاد کردن دل مردم می کنند.

نیازی به حرف زدن مسئولان نداریم

البته ما انتظار داریم مسئولانی که اینجا می‌آیند و حرف می‌زنند، به قولشان عمل کنند؛ وگرنه خیلی‌ها می توانند بیایند حرف بزنند. ما نیازی به این حرف زدن ها نداریم. اگر کسی می خواهد حرف بزند باید مرد عمل هم باشد. همه این بازیکنان به عشق این مردم داخل زمین می روند و با صددرصد وجودشان بازی می کنند.

نه رییس داریم، نه فدراسیونی وجود دارد!

متاسفانه شرایط ما الان خیلی بد است. نه رییس فدراسیون داریم و نه فدراسیونی وجود دارد که پشت بازیکن‌ها بایستد. این اتفاقات چه زمانی در حال رخ دادن است؟ در آستانه حساس‌ترین تورنمنت تاریخ هستیم. ما هیچ چیزی و کسی را نداریم که از ما حمایت کند. با چه امیدی برویم و در مسابقات شرکت کنیم؟ بازهم می گویم این بازیکنان فقط به عشق مردم این تمرینات سخت و دشوار را سپری می کنند. این حرف‌هایی که مسئولان می‌زنند، به نظرم نزنند بهتر است و خودشان هم سنگین‌تر هستند. ما تمرکزمان روی کار خودمان است. / ورزش سه


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image