۰
۰

جهان والیبال – علی شیخ الاسلامی مدیرعامل تیم والیبال پیام خراسان در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری جهان والیبال از جزئیات و شرایط این تیم برای شرکت در مسابقات فصل آینده صحبت کرد.

تیم پیام مشهد پس از حضور شایسته در فصل گذشته لیگ برتر، به نظر می‌رسد برای شرکت در فصل آینده با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کند که تصمیم گرفتیم وضعیت این تیم را مستقیماً از طریق مدیرعامل تیم جویا شویم.

** تیمداری باشگاه در چه وضعیتی است؟ آیا صددرصد مشهد در لیگ حضور دارد؟

ما قطعا در فصل جدید لیگ برتر والیبال کشور حضور خواهیم داشت. موضوعی که اهمیت دارد تیمداری والیبال خراسان در لیگ است و نام تیم اهمیت آنچنانی ندارد. گرچه بر طبق شواهد و قرائن، پیام خراسان نماینده رسمی استان برای شرکت در مسابقات لیگ است.

** اسپانسر مدنظر باشگاه برای فصل جدید انتخاب شده است؟

با سه شرکت خصوصی و خوش نام استان وارد مذاکره شده‌ایم و امیدواریم این مذاکرات تا هفته آینده به نتیجه برسد. نام اسپانسر ما در فصل جدید احتمالاً تا قبل از شروع تمرینات نهایی و معرفی خواهد شد.

** آیا برکناری آقای قوچان نژاد فنی بود یا دلیل دیگری وجود داشت؟

هر باشگاهی اجازه دارد که سرمربی موردنظر خود را با توجه به شرایط انتخاب کند. آقای قوچان نژاد گزینه اول ما بود و از ایشان خواستیم که برنامه مورد نظرشان برای فصل جدید را ارائه دهند که متاسفانه این اقدام از سوی آقای قوچان نژاد انجام نگرفت که به منزله انصراف از سرمربیگری است.

آقای قوچان نژاد زحمات فراوانی برای والیبال استان کشیده اند و والیبال خراسان مدیون ایشان است. دلیل انتخاب نشدن ایشان فنی نبود و ترجیح دادند با ما همکاری نکنند.

** با توجه به این که اکثر تیم ها یارگیری را شروع کرده اند، آیا پیام امسال هم دقیقه نودی بسته می‌شود؟

ما تا پنجم مردادماه منتظر بازیکنان بومی هستیم و اولویت ما با این بازیکنان است. در برنامه داریم که فرهاد ظریف از لیبروهای برجسته کشور که مدتی است از والیبال دور مانده را به تیم اضافه کنیم و از تجربه ایشان استفاده کنیم. اگر بازیکنان بومی تا تاریخ مقرر به باشگاه مراجعه نکردند مجبور می‌شویم که با بازیکنان خارج استان و غیر بومی وارد مذاکره شویم. بعد از آن، اختیار جذب بازیکنان به طور کامل برعهده آقای خداوردی است و من مدیرعامل هیچ سهمیه جذب بازیکنی نخواهم داشت. البته این نکته را ذکر کنم که از آقای خداوردی خواسته در کادرفنی تمام و کمال از مربیان و سرپرست بومی استفاده شود.

همچنین برنامه استعداد یابی از سراسر استان خواهیم داشت تا بازیکنان مستعد را به تیم اضافه کنیم. بازیکنانی مثل پوریا یلی، علی اصغر مجرد و … از داخل همین استان به والیبال معرفی شده اند و احساس می‌کنم می‌توان بازهم چنین بازیکنانی پیدا کرد.

** آیا توانستید با بازیکنان مدنظر به توافق برسید؟

ما برای بازیکنان مشهدی فرش قرمز پهن کرده ایم اما اینطور نیست که به هر قیمتی بخواهیم این بازیکنان را جذب کنیم، چرا که ما شرایطی داریم و در حد توانمان قرارداد می‌بندیم. اگر دل بازیکنان بومی با ما نیست برای نگه داشتن آن ها در تیم اصراری نخواهیم کرد. آقای خداوردی نیز لیستی آماده کرده و به من تحویل داده اند که البته آن را منوط بر تاریخ مقرر ۵ مرداد کرده ایم. در صورتی که مراجعه نکنند، به منزله انصراف از حضور در تیم تلقی خواهیم کرد و ممکن است از جوانان مشهدی در ترکیب تیم استفاده کنیم.

** وضعیت بدهی بازیکنان به چه صورت است؟ آیا پرداخت خواهد شد؟

باشگاه به بازیکنان بدهکار است. اما در جلسه که با شهردار مشهد داشتیم، ایشان قول دادند که تمام مطالبات بازیکنان پرداخت خواهد شد و بازیکنان نگران نباشند. ما روی قول شهردار، مدیریت شهری و شورای شهر حساب کردیم و امیدواریم وعده ها تحقق پیدا کرده و بدهی ها پرداخت شود.

** هدف گذاری تیم پیام مشهد برای فصل آینده به چه شکل است؟

سقف بودجه باشگاه پیام مشهد برای فصل جدید لیگ برتر والیبال ۴ میلیارد است و به دنبال حضور شایسته در لیگ هستیم. قطعا ما نمی‌توانیم از لحاظ مالی با باشگاه های شهرداری ارومیه، شهرداری ورامین، سپاهان و … که بالای ۱۰ میلیارد هزینه کردند رقابت کنیم، اما حریف سرسختی برای آن ها باشیم. ما به آقای خداوردی هم اعلام کردیم که ایشان را از لحاظ رسیدن به پلی آف یا رفتن روی سکو تحت فشار نمی‌گذاریم. در والیبال قهرمانی ارزشمند است و بعد از آن باید به دنبال حضور شایسته در لیگ باشیم و به تیم ملی استعداد معرفی کنیم. البته این بدین معنی نیست که تلاشی برای روی سکو رفتن و قهرمانی انجام ندهیم.


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image