۰
۰

جهان والیبال – بارتوش کورک، پشت خط زن تیم ملی والیبال لهستان که به عنوان ارزشمندترین بازیکن رقابت های قهرمانی جهان سال ۲۰۱۸ انتخاب شد، این فصل مسابقات ملی را فعلا از دست داده است.

کورک در مسابقات مرحله نیمه نهایی پلاس لیگا لهستان در اونیکو ورشو از ناحیه ستون فقرات دچار آسیب دیدگی شد و تحت عمل جراحی قرار گرفت. اما عوارض این عمل جراحی بالا بوده و این بازیکن یک به یک تورنمنت های ملی را از دست می‌دهد.

حال خبر می‌رسد که گرگ لهستانی علاوه بر لیگ ملت ها، مسابقات مهم انتخابی المپیک ۲۰۲۰ را هم که مردادماه برگزار می‌شود از دست داده و قادر به همراهی عقاب ها نیست. همچنین احتمال از دست دادن قهرمانی اروپا و جام جهانی نیز وجود دارد. این خبر را رئیس فدراسیون والیبال لهستان تایید کرد.

رسانه های لهستانی حدس می‌زنند با توجه به غیبت کورک و همچنین اضافه شدن ویلفردو لئون به تیم ملی والیبال لهستان از مردادماه، ویتال هنین از لئون به عنوان پشت خط زن استفاده کند.

این اتفاق چندان هم غیر عادی به نظر نمی‌رسد چرا که با وجود مهره هایی مانند میخال کوبیاک، آرتور شالپوک، بارتوش کولک، الکساندر شیوکا و … در پشت دریافت کننده، نیازی به لئون در این پست نیست و او می‌تواند در کنار داوید کونارسکی در پست پشت خط زن موثر تر باشد.

 


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image