۰
۰

جهان والیبال – در جریان جلسه نمایندگان باشگاه های حاضر در پلاس لیگا لهستان برای فصل جدید، مقرر شد که تغییراتی در سیستم برگزاری مسابقات پدید آید.

در چند فصل گذشته تعداد تیم های صعود کننده به پلی آف، به شش تیم محدود شده بود و دو تیم اول و دوم قطعا در نیمه نهایی حضور داشتند و چهار تیم دیگر باید برای رسیدن به نیمه نهایی تلاش می‌کردند.

اما طبق تصمیماتی که برای فصل جدید (۲۰۱۹/۲۰) گرفته شده است، مجددا سیستم برگزاری پلی آف به روال سابق که هشت تیم در آن شرکت می‌کردند، برمی‌گردد.

مسئولان فدراسیون لهستان علت این تغییرات را فاصله بین مسابقات مقدماتی تا نیمه نهایی برای تیم های اول و دوم دانستند که معتقد بودند آمادگی آن‌ها را کاهش می‌دهد. همچنین با توجه به وجود ۱۳ تیم در لیگ، هشت یا نه تیم توانایی این را دارند که با تیم های بالای جدول به رقابت بپردازند.

در مرحله نخست حذفی (یک چهارم) تیم ها در دو بازی رفت و برگشت به مصاف هم می‌روند. تیم های بازنده برای جایگاه های پنجم تا هشتم به جدال خواهند پرداخت. مراحل نیمه نهایی و فینال نیز مانند روال گذشته به صورت ۲ از ۳ برگزار خواهد شد.

همچنین در این جلسه تصویب شد که با توجه به برگزاری مسابقات جام جهانی والیبال در مهرماه، شروع پلاس لیگا لهستان از ۴ آبان ماه خواهد بود.

 

 


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image