۰
۰

جهان والیبال – تیمی که عنوان دهم دوره قبل را کسب کرد این بار متفاوت ظاهر شد. تیم ملی والیبال ایران با هدایت ایگور کولاکوویچ از ۶ مسابقه خود در دو هفته لیگ ملت‌ها موفق به کسب ۵ پیروزی شده است. ملی‌پوشان ایران در هفته اول تیم‌های ایتالیا، چین و آلمان را شکست دادند و برای برگزاری بازی‌های هفته دوم راهی ژاپن شدند.

هفته دوم رقابت‌های لیگ ملت‌ها با مصاف ملی‌پوشان ایران و برزیل در توکیو آغاز شد. پیش از شروع بازی‌های هفته دوم برخی از کارشناسان بازی‌های این هفته را کلید صعود به مرحله فینال عنوان کرده بودند. کولاکوویچ برای آغاز بازی‌های هفته دوم ترکیب خود را شناخته بود و پیکارها را با همان ترکیبی که پیش‌بینی می‌شد، شروع کرد.

ایران – برزیل

معروف، امیر غفور، سید محمد موسوی، علی شفیعی، پوریا فیاضی، میلاد عبادی‌پور و محمدرضا حضرت‌پور نفرات اصلی تیم ایران بودند. ایران عملکرد بسیار خوبی در این مسابقه داشت، اما در عین ناباوری با نتیجه ۳ بر ۲ بازنده میدان شد تا نخستین شکست امسال را تجربه کند.

پس از این مسابقه انتقادهایی نسبت به کادر فنی مطرح شد. خیلی‌ها اعتقاد داشتند که کولاکوویچ می‌توانست در ست چهارم ترکیبش را کمی تغییر دهد، اما این اتفاق رخ نداد. برخی‌ها معتقد بودند که میلاد عبادی‌پور با توجه به شرایطی که روند بازی داشت، می‌توانست جدی‌ترین گزینه تعویض حداقل برای چند امتیاز باشد. ضمن اینکه گفته شد ایگور و دستیارانش هیچ برنامه دومی برای غلبه بر برزیل نداشتند.

برزیلی‌ها تیمی باتجربه بودند که تنها رزنده، پاسور اصلی و دال‌زاتو سرمربی خود را در اختیار نداشتند. با این حال طلایی‌پوشان درغیاب پاسور و سرمربی خود خیلی دقیق ایران را آنالیز کردند و با ایجاد چند تغییر توانستند راه را برای کسب پیروزی خود هموار کنند.

گزارش تصویری دیدار ایران 2-3 برزیل؛ لیگ ملت های والیبال 2019

ایران – آرژانتین

بازی با برزیل و شکست مقابل پرافتخارترین تیم جهان خیلی زود فراموش شد و شاگردان کولاکوویچ خود را برای رویارویی با آرژانتین آماده کردند. مندز، سرمربی آرژانتین هم برای این هفته دوم رقابت‌های لیگ ملت‌ها به دچکو، پاسور اصلی خود استراحت داده بود.

ایران با تکیه بر لژیونرهای خود و درخشش ستاره‌ای به نام امیر غفور توانست با نتیجه ۳ بر یک دیگر نماینده آمریکای جنوبی را هم با شکست بدرقه کند، اما این مسابقه چند نکته داشت؛

اول اینکه محمدجواد معنوی‌نژاد که این روزها به یک بازیکن ذخیره تبدیل شده، برای دقایقی وارد زمین شد و با مصدومیت زمین را ترک کرد. امیر غفور هم از ناحیه کمر و محمد موسوی از ناحیه مچ پا دچار آسیب‌دیدگی شدند.مصدومیت این نفرات به قدری بود که آنها بازی مقابل ژاپن را هم از دست دادند.

نکته دیگر این بازی به عکس تیمی ملی‌پوشان در آخر بازی مربوط می‌شود، جایی که وقتی همه بازیکنان فریاد شادی سر می‌دهند، میلاد عبادی‌پور با انگشت خود علامت «هیس» نشان می‌دهد! این حرکت عبادی‌پور کمی دور از منش پهلوانی و حرفه‌ای بود. برخی‌ها اینگونه تعبیر کردند که این حرکت را عبادی‌پور خطاب به منتقدان انجام داده، حال آنکه هدف صحبت منتقدان کولاکوویچ بود، نه عبادی‌پور.

گزارش تصویری دیدار ایران 3-1 آرژانتین؛ لیگ ملت های والیبال 2019

شاید در برخی دیگر از رشته‌های مطرح و پرطرفدار انجام این حرکات تا حدودی عادی باشد، اما در والیبال این حرکات کمتر دیده شده بود و از یک قهرمان ملی در رشته دانشگاهی والیبال توقع نمی‌رود که اینقدر زود و احساسی تصمیم گرفته و چنین واکنشی نشان دهد. البته در این بین ملی‌پوشان هم با انتشار عکس‌های مختلف حمایت خود از این ملی‌پوش ارزنده را نشان دادند که این همدلی و اتحاد می‌تواند از عوامل موفقیت تیم ملی در ادامه راه باشد.

اصرار به استفاده از ترکیب ثابت و فشار مسابقات موجب شد تا غفور، موسوی و معنوی‌نژاد به دلیل مصدومیت در بازی مقابل ژاپن غایب باشند. این موضوع می‌تواند زنگ خطری جدی برای والیبال ایران باشد.

با توجه به عملکرد خوبی که ستاره های جوانی همچون مجرد و یلی در غیاب موسوی و غفور داشتند، انتظار می‌رود کادر فنی فرصت بیشتری را در اختیار جوانان قرار دهد تا هم خطر مصدومیت از باتجربه‌ها دور شود و هم اینکه جوانان حاضر در تیم ملی برای مسابقات مهمی همچون انتخابی المپیک کسب تجربه کنند.

ایران – ژاپن

در آخرین بازی هفته دوم ایران مقابل ژاپن قرار گرفت؛ تیمی که سال گذشته موفق شد ایران را شکست دهد و امسال انگیزه زیادی برای تکرار آن پیروزی داشت. شاگردان کولاکوویچ در این مسابقه عملکرد بسیار خوبی داشتند و بدون تحت تاثیر قرار گرفتن از شرایط میزبانی اجازه خودنمایی به سامورایی‌ها ندادند. ستاره‌های والیبال ایران در تمام فاکتورها برتر از حریف بودند و مزد این برتری را با کسب پیروزی ۳ بر صفر گرفتند.

گزارش تصویری دیدار ایران 3-0 ژاپن؛ لیگ ملت های والیبال 2019

حالا کاروان والیبال ایران با کسب ۵ پیروزی از ۶ مسابقه و ایستادن در جایگاه دوم جدول رده‌بندی به ایران می‌آید تا در ارومیه میزبان تیم‌های کانادا، روسیه و لهستان باشد. پیروزی در بازی‌های هفته سوم می تواند راه صعود ایران به فینال لیگ ملت‌ها را تا حدود زیادی هموار کند. / فارس


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image