۱
۰

جهان والیبال – پس از انتشار مصاحبه توهین آمیز و نژاد پرستانه میخال کوبیاک کاپیتان تیم ملی والیبال لهستان علیه ایرانی‌ها، صدای اعتراض علاقمندان به والیبال حتی در لهستان را هم در آورد.

کوبیاک در این مصاحبه به طور واضح و روشن به فرهنگ و تمدن ایرانی تاخت و با بیان جملات و الفاظ ناشایست به ملت شریف ایران توهین کرد.

اما این صحبت های ستاره مغضوب لهستانی بدون پاسخ نماند و بسیاری از علاقمندان به والیبال در سراسر جهان نسبت به اظهارات کوبیاک موضع گرفتند و آن را غیرمنطقی دانستند.

فدراسیون والیبال کشورمان نیز در واکنش به این توهین کوبیاک اعلام کرد که با فدراسیون لهستان رایزنی خواهد کرد و کار را به صورت قانونی جلو خواهد برد.

در نهایت فدراسیون والیبال لهستان بیانیه ای را به نقل از میخال کوبیاک روی خروجی سایت خود قرار داد که متن آن بدین شرح است:

«طرفداران عزیز! در مورد سر و صداهای رسانه ای که در مورد مصاحبه اخیر من به پا شده است نیاز است اعلام کنم:

اول از همه، مانند تمام افراد دیگر من نیز می‌توانم نظر و عقیده خودم را بیان کنم.

دوما من وظیفه دارم وقتی خودم و خانواده ام در جریان بازی از طرف بازیکنان حریف مورد تهدید و فحاشی قرار می‌گیرند از خودم واکنش نشان دهم. اتفاقی که بارها در بازی مقابل ایران از طرف بازیکنان حریف سر زد.

من به شدت تاکید می‌کنم، جملاتی را که بیان کردم تنها در مورد کسانی که بود که شخصا به من توهین کردند، یعنی بازیکنان والیبال و حامیان آن ها!

من متاسفم که کلمات من اشتباه بیان شدند. باید بیان کنم همیشه سعی کرده‌ام از دیدگاه های نژادپرستانه به دور باشم. نژاد پرستی، احترام نگذاشتن به ملت‌های دیگر و حریفان، غیرقابل قبول و نادرست است. باید تاکید کنم که نظر من در مورد بازیکنانی که خانواده و دوستان من را مورد توهین قرار دادند تغییر نمی‌کند.

میخال کوبیاک، کاپیتان تیم ملی والیبال لهستان


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image