۰
۰

جهان والیبال – فصل هیجان انگیز والیبال باشگاهی جهان از قلب اروپا تا آسیا و آمریکای جنوبی قهرمان خود را شناخت و حالا فقط تعیین قهرمان باشگاه های اروپا باقی مانده است تا از بین لوبه و زنیت کازان در ۲۸ اردیبهشت یک تیم بر بام اروپا بایستد.

در زیر به بررسی لیگ های مختلف والیبال جهان و معرفی قهرمان های هر لیگ می پردازیم:

ایتالیا

دیدار پنجم فینال سری A با بازگشت استثنایی شاگردان دجورجی در تیم لوبه همراه بود تا مشکی پوشان انتقام فینال فصل گذشته را از پروجا (مدافع عنوان قهرمانی) بگیرند و قهرمان شوند. در پایان این دیدار جذاب سوکولوف امتیازآورترین و خوانتورینا ارزشمندترین بازیکن مسابقه معرفی شد.ستاره کوبایی الاصل و ملی پوش لوبه با ۵۷ درصد موفقیت در حمله، ۱۶ امتیاز کسب کرد و از ارکان اصلی قهرمانی لوبه بود.

لهستان

تیم زاکسا کوژله با هدایت آندره گاردینی برای سومین بار مقابل شاگردان آنتیگا در تیم اونیکو ورشو پیروز شد و به مقام قهرمانی پلاس لیگا رسید. در دیدار رده بندی نیز تیم وگیل با برتری مقابل آلورون ویرتو به مقام سوم رسید. در پایان این فصل پلاس لیگا یاران میلاد عبادی پور در تیم اسکرا بلخاتوف (قهرمان فصل قبل) در جایگاه ششم قرار گرفتند.

روسیه

در چهارمین دیدار فینال این فصل سوپر لیگ روسیه، کوزباس کیمروو با شکست ۳ بر ۱ زنیت قدرتمند به سومین پیروزی دست یافت و قهرمانی را از چنگ یاران انگاپت ربود. پیش از این تیم والیبال زنیت کازان به مدت پنج سال متوالی قهرمانی روسیه را در اختیار داشت.

خلاصه والیبال زنیت کازان 3-0 کوزباس کیمروو (فینال سوم روسیه)

برزیل

در پنجمین دیدار فینال لیگ برزیل تیم تائوباته با هدایت دال زوتو با حساب ۳ بر ۱ از سد سسی گذشت و در مجموع موفق شد ۲-۳ به برتری برسد و قهرمان شود. تائوباته که در نیمه نهایی تیم مدعی ساداکروزیرو را شکست داده بود از ستارگانی همچون لوکارلی، کونته، ویسوتو، ساتکمپ و رافائل بهره می برد. در پایان این مسابقات ریکاردو لوکارلی به عنوان ارزشمندترین بازیکن معرفی شد.

آرژانتین

تیم بولیوار آرژانتین با پیروزی ۳ بر ۲ مقابل اوبراس برای هشتمین بار به مقام قهرمانی لیگ آرژانتین دست پیدا کرد. لوکاس اوکامپو با کسب ۱۹ پوئن امتیازآورترین بازیکن مسابقه بود. هدایت این تیم بر عهده خاویر وبر گزینه سابق هدایت تیم ملی والیبال ایران است.

آلمان

تیم برلین والی آلمان با درخشش بنجامین پچ در پنجمین دیدار فینال بوندس لیگا در دیداری جذاب ۳ بر ۲ از سد فریدریش هافن گذشت تا نتیجه فینال سال قبل باز هم تکرار شود و مشکی نارنجی پوشان قهرمان آلمان شوند. این نتیجه در حالی رقم خورد که شاگردان هینن در تیم فریدریش هافن در دور مقدماتی صدرنشین بودند و برلین والی در جایگاه سوم ایستاد اما داستان فینال داستان دیگری بود.

یونان

در فینال لیگ برتر والیبال یونان، تیم المپیاکوسکه از حضور ستارگانی همچون گاوین اشمیت کانادایی و مارکوس بوم آلمانی بهره می برد موفق شد با حساب ۳ بر ۰ مقابل پائوک پیروز شود و برای بیست و نهمین بار جام قهرمانی مسابقات را بالای سر ببرد. یاران سال افزون در تیم آاک در مرحله پلی آف مغلوب این تیم شدند و از صعود به جمع چهار تیم برتر بازماندند.

فرانسه

تیم تورز با پیروزی ۳ بر ۰ مقابل چائومونت برای هشتمین بار به مقام قهرمانی لیگ فرانسه دست یافت. در پایان این دیدار اوبر #هنو لیبروی ۴۲ ساله و ملی پوش سابق فرانسه که در سال ۲۰۰۲ به عنوان بهترین لیبروی جهان معرفی شده بود و ۲۳۶ مسابقه ملی در کارنامه دارد با مدال طلا از دنیای والیبال خداحافظی کرد.

ترکیه

در پنجمین دیدار از فینال لیگ ترکیه تیم فنرباغچه با نتیجه ۳ بر ۰ مقابل آرکاس ازمیر پیروز شد و در مجموع با برتری ۳ بر ۲ به مقام قهرمانی دست یافت. پیش از این هالک بانک مدافع عنوان قهرمانی با شکست مقابل فنرباغچه از راهیابی به فینال بازمانده بود. یاران فرهاد قائمی و صابر کاظمی در جایگاه هشتم قرار گرفتند.

ژاپن

در دیدار فینال لیگ ژاپن تیم پاناسونیک که از ستارگانی همچون کوبیاک، فوکوزاوا، اوتاکه و شیمیزو بهره می برد در سه ست پیاپی مقابل جی تی تاندرز پیروز شد و به مقام قهرمانی رسید. یاران کوبیاک سه ست را به آسانی مقابل یاران توماس ادگار استرالیایی در تیم جی تی تاندرز پیروز شدند و و برای دومین سال پیاپی به مقام قهرمانی رسیدند.

قطر

در لیگ قطر که به صورت دوره ای برگزار شد تیم پلیس قطر با ۵۳ امتیاز بر سکوی نخست ایستاد و الریان و العربی دوم و سوم شدند. شاگردان تندروان در تیم العربی که از حضور سعید جواهری و محمود رسولی بهره می برد با ۱۴ پیروزی و ۴ شکست به مقام سوم رسید. العربی در جدال با بالانشینان خود یعنی پلیس و الریان بازنده بود و به همین دلیل از کسب مقام قهرمانی و نایب قهرمانی بازماند. نوید مشجری نیز در این فصل به عنوان آنالیزور العربی را همراهی کرد.

ایران

تیم شهرداری ورامین با هدایت رحمان محمدی راد در سومین دیدار فینال با نتیجه ۳ بر صفر مقابل شاگردان پیمان اکبری در تیم سایپا گذشت و به مقام قهرمانی رسید تا سایپا باز هم دستش از قهرمانی کوتاه بماند. شهرداری  در دور مقدماتی نیز صدرنشین بلامنازع بود و در مسابقات باشگاه های آسیا نیز به مقام قهرمانی رسید.

خلاصه والیبال شهرداری ورامین 3-0 سایپا تهران (فینال سوم)


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image