۱
۰

جهان والیبال – بامداد امروز باشگاه مودنا ایتالیا با انتشار متنی اعلام کرد که خولیو ولاسکو تصمیم به خداحافظی از عرصه مربیگری گرفته و درخواست او مورد موافقت این باشگاه قرار گرفته است.

بدین ترتیب این مربی افسانه‌ای و محبوب والیبال جهان پس از ۴۰ سال رقابت در عرصه سرمربیگری، سرانجام به فعالیت خود پایان داد. او سال گذشته نیز از فعالیت در رقابت‌های ملی کنار کشیده بود.

گرچه ولاسکو امسال در مودنا عملکرد درخشانی را از خود به جای نگذاشت و غیر از سوپرکاپ ایتالیا در هیچ فینالی حضور نداشت اما دوران پرافتخار او در عرصه ملی و هوش و کوچینگ فوق العاده این مرد آرژانتینی بر هیچکس پوشیده نیست‌.

او با ۲ قهرمانی جهان، ۵ قهرمانی لیگ جهانی، ۱ قهرمانی جام جهانی، ۳ قهرمانی اروپا، ۱ قهرمانی بین قاره ای و ۱ نقره المپیک در مسابقات ملی جزو مربیان پرافتخار والیبال جهان قرار دارد. همچنین در رده باشگاهی نیز موفق به کسب ۴ قهرمانی سری آ، ۳ جام حذفی، ۱ دل کوپا و ۱ سوپرکاپ شده است.

وی همچنین در تیم ملی والیبال کشورمان نیز لحظات شاد و پر غروری را برایمان رقم زد. هنوز که هنوز است بعد از گذشت ۵ سال، همگان پیشرفت والیبال ایران را مدیون این پیرمرد دوست داشتنی و خاص می‌دانند.

قطعاً در هوش تاکتیکی، تصمیمات دشوار حین بازی، بازیخوانی، پیشبینی و … ولاسکو سرآمد مربیان والیبال جهان بود. شاید علاقمندان به والیبال عملکرد او در کادر تیم ملی کشورمان را بیشتر به خاطر داشته باشند. ایران با ولاسکو به خیلی از اولین ها رسید.

هر مرثیه‌ای که خوانده شود باید قبول کرد هر لذت و شعفی قطعاً روزی به پایان می‌رسد. ولاسکو جزو آن اتفاقات خوب و بهتر از خوب والیبال جهان است که باید سپاسگزار سرنوشت بود که اجازه همراهی با او را به ما داد. چه بارها مقابل او شکست خورده باشیم و چه پیروز، محکوم به تعظیم مقابل این اسطوره بی تکرار خواهیم بود.

خداحافظ مرد دوست داشتنی نیمکت‌ها، خداحافظ آقای خاص…


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image