۱
۰

جهان والیبال – تیم های پروجا و لوبه که به ترتیب با عبور از مودنا و ترنتینو به فینال سری A صعود کردند،شب گذشته در سالن پالا بارتون و به میزبانی شیاطین سرخ به مصاف یکدیگر رفتند که تیم میزبان موفق در سه ست متوالی و در ۷۵ دقیقه از سد لوبه و شاگردان دی جورجی عبور کند.تحلیل اختصاصی جهان والیبال از این دیدار را در ادامه مطلب خواهید خواند.

 

پروجا ۳ – ۰ لوبه

رستگاری شیاطین سرخ درفینال اول!

دو تیم پروجا و لوبه در تاریخ ۱۱ شهریور و در ساعت ۲۳ به وقت تهران در تالار پالا بورتون به مصاف یکدیگر رفتند.این دو تیم در مرحله نیمه نهایی از حریفان سرسختی همچون مودنا و ترنتینو عبور کرده و به این مرحله رسیده بودند.

سطح فنی بالای دو تیم نوید رقابت تنگاتنگی را به مخاطبین والیبال می داد.اما در نهایت در یک بازی یکطرفه تیم پروجا موفق شد با نتیجه ۳ بر ۰ از سد لوبه عبور کند و به اولین برد در فینال دست پیدا کند.

 

اما آنچه که در بازی گذشت به شرح زیر است:

ترکیب آغاز کننده دو تیم:

لوبه:

یواندی لئال – تسواتان سوکولوف – روبرت لندی سیمون – انریکو کستر – برونو رزنده – عثمانی خوانتورنا – فابیو بالاسو ( لیبرو ) به سرمربیگری فردیناندو دی جورجی ترکیب آغاز کننده تیم لوبه را تشکیل دادند.

پروجا:

ویلفردو لئون – الکساندر آتاناسویج – مارکو پودراشچانین – فابیو ریچی – لوسیانو د چکو – فیلیپو لانزا – ماسیمو کولاچی (لیبرو) به هدایت لورنزو برناردی به میدان رفتند.

 

ست اول:

این ست و این بازی با سرویس عثمانی خوانتورنا آغاز شد.در این ست شاگردان برناردی توانستند با سرویس های سهمگین،دریافت تیم حریف را به مشکل بیاندازند و همچنین در این ست تیم لوبه در توپگیری ها هم عملکرد قابل قبولی نداشت.

اما در طرف مقابل،تیم پروجا با عملکرد خوب بازیکنانش در حمله و درخشش لئون کوبایی در دریافت و همچنین توپگیری های دیدنی ماسیمو کولاچی این ست را خیلی زود و در ۲۲ دقیقه و با نتیجه دور از انتظار ۲۵-۱۳ به سود خود به پایان رساند.

لئون با کسب ۶ امتیاز در این ست ستاره بی چون و چرای میدان بود.در واقع در این ست تیم لوبه غافلگیر و مقهور قدرت میزبان شد.

 

ست دوم:

این ست با برتری نسبی شاگردان دی جورجی در لوبه آغاز شد.اما این برتری خیلی دوام نداشت.پروجا همچنان با عملکرد خوبش در فاکتور های سرویس و توپگیری علاوه بر اینکه توانست اختلاف پوئن سه امتیازی را جبران کند،در مواقعی ۳ پوئن هم از لوبه جلو افتاد.

این اختلاف رفته رفته بیشتر هم شد و پروجا با نتیجه ۲۴-۱۵ اختلاف امتیاز خوبی را با رقیب خود ایجاد کرد.در این پوئن عثمانی خوانتورنا از تیم لوبه در منطقه سرویس قرار گرفت.عثمانی برعکس ست اول توانست خوب سرویس بزند و حتی با گرفتن یک پوئن سرویس در این لحظات و بعد هم به مشکل انداختن دریافت تیم حریف، ۳ امتیاز برای تیمش کسب کند و نتیجه را به ۲۴-۱۸ برساند.

هر چند اختلاف امتیازات خیلی زیاد بود؛اما برناردی ریسک نکرد و بعد از ۳ سرویس سهمگین خوانتورنا،درخواست وقت استراحت کرد. با بازگشت دو تیم به زمین تیم پروجا موفق شد دریافت خود را سر و سامان دهد و درنهایت از روی اسپک ویلفردو لئون از منطقه ۴ این یک امتیاز هم بگیرد و در ۲۷ دقیقه این ست با نتیجه ۲۵-۱۸ به سود شیاطین سرخ تمام شود.

 

ست سوم:

این ست با سرویس جهشی موجی رزنده آغاز شد.در ابتدای کار علاوه بر ست گذشته پروجا آغاز خوبی داشت.شیاطین سرخ در این ست همانند دو ست گذشته نمایش خیره کننده ای داشتند و علاوه بر سرویس های خوب و توپگیری های تماشایی،در این گیم توانستند در دفاع هم عملکرد چشمگیری داشته باشند.

مارکو پودراشچانین مدافع صربستانی و بلند بالای تیم پروجا در این ست هم در دفاع و هم در حملات سرعتی عملکرد خوبی داشت و تیم لوبه که هیچ انگیزه ای برای برد در این ست نداشت.اشتباهات فردی و عدم استفاده از توپ های برگشتی در تیم لوبه سبب شد این ست ۲۶ دقیقه ای مانند ست گذسته با نتیجه ۲۵-۱۸ به سود میزبان به اتمام رسد.

بدین ترتیب شاگردان لورنزو برناردی توانستند در یک دیدار یکطرفه و در ۷۵ دقیقه دی جورجی و شاگردانش را در راند اول فینال شکست دهند.فینال سری آ به صورت پیروزی ۳ از ۵ برگزار می شود.

در پایان این دیدار،لوسیانو دچکو پاسور آرژانتینی تیم پروجا به عنوان ارزشمند ترین بازیکن میدان انتخاب شد.

 

امتیاز آورترین بازیکنان فینال اول سری آ عبارتند از:

ویلفردو لئون: ۱۲ امتیاز

فیلیپو لانزا و عثمانی خوانتورنا: ۹ امتیاز

الکساندر آتاناسویچ و مارکو پودراشچانین: ۸ امتیاز


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image