۱
۰

جهان والیبال – کاخ سفید عصر دوشنبه ۱۹ فروردین‌ماه در بیانیه‌ای اعلام کرد که سپاه پاسداران را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داده است. دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، در این بیانیه‌ اعلام کرد سپاه پاسداران خصوصا شاخه برون‌مرزی آن موسوم به سپاه قدس طبق ماده ۲۱۹ قانون مهاجرت و ملیت به‌عنوان «سازمان تروریستی خارجی» شناخته می‌شود.

آمریکا، دولت حامی تروریسم

شورای عالی امنیت ملی ایران در بیانیه‌ای در واکنش به اقدام آمریکا برای شناسایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان گروهی تروریستی اعلام کرد که از این پس  آمریکا را «دولت حامی تروریسم» و «فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به سنتکام» و تمامی نیروهای وابسته به آن را «گروه تروریستی» در نظر خواهد گرفت.

والیبال ایران و سفر به آمریکا

همین تقابل دو کشور حالا روی برنامه های احتمالی در همه عرصه ها از جمله ورزش سایه انداخته و تردیدهای جدی بوجود آورده است. یکی از رشته‌هایی که احتمال دارد مجبور باشد برای حضور در یک تورنمنت به آمریکا سفر کند، والیبال است. فدراسیون جهانی والیبال اعلام کرد که برای تضمین موفقیت لیگ ملت‌‌های والیبال، میزبانی مرحله نهایی این مسابقان را برای ۳ سال متوالی (۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱) به آمریکا داده و به این ترتیب اگر شاگردان ایگور کولاکوویچ بتوانند از گروه خود صعود کنند، بازی‌های فینال را باید به میزبانی آمریکا برگزار کنند.

آمریکا ، بزرگترین بازار ورزشی جهان

آمریکا در سال‌های اخیر، رشد چشمگیری در آمریکا و در بین جوانان این کشور داشته است. فدراسیون جهانی قصد دارد از این محبوبیت برای رشد و توسعه لیگ ملت‌های والیبال در آمریکا استفاده کند. آمریکا همچنین بزرگ‌ترین بازار ورزشی جهان و سرگرمی جهان است که برگزار کننده لیگ‌‌های معتبری مثل NFL ،NBA ،MLB و NHL است.

با توجه به اتفاقاتی که اخیراً بین کشورهای ایران و آمریکا رخ داده، بسیاری از اهالی والیبال نگران هستند تا خدشه‌ای به روند کاری این رشته وارد شود.

امیر خوش‌خبر، سرپرست تیم ملی والیبال ایران درخصوص این موضوعات و سفر احتمالی والیبال ایران به آمریکا اظهار داشت:

قابت‌های لیگ ملت‌های والیبال مانند تمام مسابقات دیگر برای ما مهم است و تلاش می‌کنیم تا بهترین نتایج را هم کسب کنیم. با حضور بازیکنانی که داریم انگیزه‌مان برای صعود به فینال بسیار زیاد است.

وی ادامه داد:

برای سفر احتمالی به آمریکا دغدغه‌ و نگرانی خاصی نداریم. در اجلاس اخیر فدراسیون جهانی والیبال افشین داوری، سرپرست فدراسیون ملاقاتی با رئیس فدراسیون آمریکا داشت. آمریکایی‌ها در آن جلسه قول دادند تا تمام شرایط را برای سفر احتمالی تیم ملی والیبال ایران به آمریکا فراهم کنند و مشکلی از این نظر وجود نداشته باشد.

جلسه مسئولین والیبال ایران با رییس فدراسیون آمریکا

در جلسه داوری و درخشنده با رئیس فدراسیون آمریکا، موضوع تسهیل در صدور روادید برای نمایندگان ایران مورد گفت و گو قرار گرفت و دو طرف درباره مسائل مختلف گفت و گو کردند. با این شرایط باید منتظر ماند و دید که چه سرنوشتی در انتظار والیبال ایران خواهد بود. / فارس


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image