۱
۰

جهان والیبال – روز چهارشنبه روز اول نشست VNL به میزبانی فدراسیون جهانی والیبال با محوریت بررسی رقابت های لیگ ملت های والیبال در سال های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ و همچنین بررسی عملکرد کشورها در سال ۲۰۱۸ انجام شد.

اهمیت اضافه شدن اسپانسرها به لیگ ملت های والیبال

سعید درخشنده مدیر کمیته رویدادهای بین المللی فدراسیون در تشریح روز اول این اجلاس، گفت: مراسم با صحبت های گراسا ریاست فدراسیون جهانی آغاز شد و ایشان ضمن خیر مقدم به اعضا که شامل روسا و برخی نمایندگان فدراسیون ها می شد، درباره اضافه شدن اسپانسر های پرتعداد به این رقابت ها و به اهمیت این موضوع اشاره کرد و از فدراسیون ها خواست که با توجه به این رویداد، فدراسیون ها مایوس نشده و به دنبال حامی مالی جدید باشند.

درخشنده در ادامه تصریح کرد: گراسا در بخش بعدی صحبت های خود گفت که فدراسیون جهانی در سال جدید ۴۰ درصد حق پخش تلویزیونی بیشتری نسبت به سال ۲۰۱۸ دریافت کرده و ۲۵ کمپانی مختلف درخواست اسپانسرینگ برای این مسابقات داده اند. گراسا همچنین تاکید کرد که “باور دارم که شما می توانید بهترین اسپانسر ها را جذب کنید زیرا این مسابقات تماشاگران بی شماری در بر می گیرد.۱۷ سال رئیس فدراسیون برزیل بودم و از صفر شروع کردم و کاری انجام دادم که از فدراسیون جهانی نیز بودجه بیشتری داشتم و اگر اهداف را دنبال کنید و به توصیه ها گوش کنید، شما هم می توانید این کار را انجام دهید و برای این کار لازم است تا دولتمردان اهمیت میزبانی را تفهیم کنید.”

تمایل فدراسیون جهانی به استفاده از افراد با تجربه

مدیر کمیته رویدادهای بین الملل فدراسیون در بخش بعدی صحبت های خود افزود: گراسا هچنین به اهمیت کار تیمی تاکید داشت و از کشورها خواست تا انتقادات خود را با فدراسیون در جهانی در میان بگذارند و اعلام کرد که برای اولین مرتبه بودجه رقابت های ۲۰۱۹ والیبال بانوان از تمامی رشته های ورزشی بانوان بالاتر است. ایشان در پایان صحبت های خود به این موضوع اشاره کردند که والیبال در مقطع کنونی نیاز به نیروهای داوطلب ندارد و فدراسیون جهانی به دنبال نیروهای باتجربه و حرفه است.

افزایش ۱۰۰ درصدی جوایز تیم های برتر

درخشنده با اعلام این خبر که جایزه تیم های برتر صد در صد افزایش داشته است، گفت: جایزه تیم های برتر در سال گذشته ۳ میلیون دلار بود که امسال به ۶ میلیون دلار افزایش پیدا کرده است. همچنین درآمدهایی میان کشورهای میزبان تقسیم می شود. بعد از صحبت های گراسا و فابیو، لیما قائم مقام فدراسیون جهانی برای حاضران صحبت کرد و گفت که سال اول رقابت زمانی برای آزمایش، سال دوم برای برطرف کردن ایرادات و سال سوم زمان بهره برداری است و باید بهترین اسپانسرها جذب شود.

حداقل فاصله بین دو دیدار و ممنوعیت ورود شیپور به سالن

وی در ادامه درباره مصوبات این جلسه اظهار داشت: فاصله بین دو مسابقه باید حداقل ۲ ساعت و ۵۲ دقیقه باشد زیرا دو سالن برای تمرین مجزا وجود ندارد. حتی اگر بعضی کشورها سالن تمرین هم دارند، این فاصله باید رعایت شود. همچنین ورود بوق و شیپور ممنوع شد تا یکنواختی تشویق ها از بین برود و تشویق ها با هماهنگی مسئول در سالن و موزیک همراه می شود.

در این جلسه به اهمیت پخش تلویزیونی اشاره شد و اعلام شد باید قراردادی میان فدراسیون و شبکه های تلویزیونی منعقد شود و این قرارداد باید به فدراسیون جهانی ارسال شود. در سال پیش رو ۱۲۰ شبکه، پخش تلویزیونی دارد.

تلاش برای حل مشکل مسافت های طولانی بین کشورها

درخشنده در پایان صحبت های خود گفت: اعتراضات زیادی در سال ۲۰۱۸ به دلیل فاصله زیاد بین کشورها انجام شد و به همین دلیل یک شرکت به نام kpmg که متشکل از کشورهای لهستان، ایتالیا، هلند، برزیل و کانادا است موظف شد تا اقداماتی را انجام دهد. در سال ۲۰۲۰، کشورهای چین، برزیل، آلمان، ایتالیا، ژاپن، صربستان، ایران و هلند ۱۴ هفته میزبانی را در اختیار دارند و باید تا پایان ماه می میلادی(یازده خرداد ۱۳۹۸) شهر میزبان و فرودگاه خود را معرفی کنند تا این شرکت برای گروه بندی مسابقات برنامه ریزی کند.

لازم به ذکر است در این جلسه شهر نانجین چین به عنوان میزبان فینال رشته زنان و شهر شیکاگو به عنوان میزبان فینال مردان معرفی شدند. /فدراسیون والیبال


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image