۰
۰

جهان والیبال – دومین دوره لیگ جهانی والیبال نشسته قرار است در سال ۹۸ به میزبانی ایران برگزار شود، اما هنوز شهر محل برگزاری این رقابت‌ها مشخص نشده است.

مسئولان فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین در روزهای پایانی سال ۹۷ رایزنی‌هایی را با مسئولان استان گلستان انجام دادند تا لیگ جهانی به میزبانی این استان برگزار شود. اتفاقاً رایزنی‌ها جواب داد و مسئولان استان قبول کردند که با پرداخت هزینه‌های مربوط به تعمیر و اصلاح محل برگزاری مسابقات، این میزبانی را بر عهده بگیرند.

در حالی که قرار بود پس از تعطیلات نوروز میزبانی گلستان رسماً اعلام شود، اما سیل روزهای نخستین سال ۹۸ تمام برنامه‌ها را به‌هم ریخت. وقوع سیل از یک طرف و برکناری سیدمناف هاشمی، استاندار گلستان از طرف دیگر باعث شده است که عملاً این استان میزبانی لیگ جهانی والیبال نشسته را از دست بدهد.

مناف هاشمی که سابقه حضور در پست معاونت وزارت ورزش و جوانان را نیز در کارنامه دارد، قول مساعد برای پرداخت هزینه‌های مربوط به مسابقات یادشده را داده بود.

حالا با توجه به اینکه در استان گلستان نیاز مبرم به بازسازی خانه‌ها و سایر اماکن عمومی و تخصیص اعتبار به بخش‌های آسیب‌دیده وجود دارد، به نظر نمی‌رسد که هزینه ۳۰۰، ۴۰۰ میلیونی که قولش داده شده بود، همچنان برای میزبانی لیگ جهانی والیبال نشسته اختصاص پیدا کند.

در این میان به نظر می‌رسد که طی روزهای آینده مذاکرات با استان خراسان رضوی برای قبول این میزبانی انجام شود. خراسان رضوی گزینه دوم میزبانی بود . در صورت انجام مذاکرات مثبت مسئولان فدراسیون با مسئولان استانی، دومین دوره لیگ جهانی والیبال نشسته به میزبانی این استان در تیر ماه امسال برگزار خواهد شد. / خبر ورزشی


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image