۰
۰

جهان والیبال – مائده برهانی ملی‌پوش تیم والیبال بانوان در اظهار نظری عنوان کرد که از لیگ ترکیه پیشنهاد داشتم اما چون آنها قبول نکردند که با حجاب بازی کنم به توافق نرسیدیم.

مائده برهانی اظهار داشت:

سال ۹۷ برایم سال بسیار خوبی بود . در ابتدای سال گذشته با تیم‌ پیکان عازم جام باشگاه‌های آسیا شدم و نتایج خوبی کسب کردیم. از لیگ ترکیه پیشنهاد داشتم اما چون آنها قبول نکردند که با حجاب بازی کنم به توافق نرسیدیم اما یک ماه بعد ، از طرف تیم ”کچی اورن” پیشنهاد تازه‌ای به من شد که اجازه بازی با حجاب را در لیگ دسته یک ترکیه داد و من راهی این کشور شدم.

ملی‌پوش تیم والیبال بانوان ادامه داد:

سال گذشته تیم والیبال بانوان در تورنمنت مجارستان شرکت داشت . در آن مسابقات به عنوان بهترین پشت خط‌زن انتخاب شدم. تیم ملی بانوان ایران در رقابت های ( AVC CUP) اگرچه نتیجه نگرفت اما عملکرد تیم قابل قبول بود. پس از این رقابت‌ها عازم لیگ ترکیه شدم. خوشبختانه عملکرد یکنواخت و خوبی را در لیگ ترکیه داشتم. این در شرایطی که لیگ ترکیه یکی از معتبرترین لیگ‌های اروپاست. ترکیه یکی ازکشورهایی است که در ورزش والیبال بانوان خیلی سرمایه‌گذاری کرده است و زیر ساخت‌های قوی دارند. تفاوت فنی زیادی بین تیم‌های سوپر لیگ و دسته یک ندارد. ۴ تیم بالای جدول در سوپر لیگ ترکیه عالی هستند اما تیم های دسته یک با مابقی تیم‌های سوپر لیگ تفاوت زیادی ندارند.

وی تصریح کرد:

در تیم کچی اورن تجربیات بسیار خوبی را کسب کردم. در هفته آخر لیگ هستیم و با این تیم توانستیم عنوان ششم را در لیگ دسته یک کسب کنیم. در پایان فصل نیز دوبازی با تیم های سوپر لیگ بازی کردیم که سه -یک و سه- دو باختیم. لیگ ترکیه بازیکنان بسیار خوبی دارد که تجربه بازی در المپیک و قهرمانی جهان دارند. بازیکنانی که در لیگ ایتالیا، برزیل،کوبا و … بازی کرده‌اند. به طور حتم بازی در کنار آنها فرصت بسیار ارزشمندی است. خوشبختانه در لیگ ترکیه نیز روند خوبی داشتم و امیدوارم روندم همچنان ادامه داشته باشد و قراردادم را برای فصل بعد نیز امضا کنم.

کاپیتان تیم ملی والیبال بانوان گفت:

اواخر مرداد ماه رقابت های قهرمانی آسیا را به میزبانی سئول داریم. در مرحله مقدماتی با تیم‌های (کره جنوبی و سنگاپور) همگروه هستیم. به نظرم کار سخت تیم ایران از مرحله بعد آغاز می شود که باید با تیم های همسطح ویا شاید بالاتر لز خودمان رقابت کنیم با تیم هایی چین تایپه،ویتنام و قزاقستان. به هرحال تمام تلاش ما این است که به جمع ۸ تیم برتر راه پیدا کنیم.رقابت های فوق العاده سنگینی در پیش داریم. اما شرایط تیم ایران به نسبت قبل بسیار بهتر شده است. بازیکنان با تجربه تر از قبل شده‌اند. تاکید می کنم کار سختی داریم اما امیدوارم نتیجه خوبی به دست بیاوریم.


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image