۰
۰

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال، در هفته پایانی لیگ برتر والیبال ۱۳۹۶ که حساسیت در پایین جدول بیشتر از بالای جدول بود، تیم های بانک سرمایه، شهرداری ورامین، کاله مازندران، هاوش گنبد، شهرداری ارومیه و رعد پدافند کاشان برابر حریفان خود به برتری رسیدند.

»» تحلیل رقابت های هفته بیست و دوم لیگ برتر را در زیر می‌خوانید:

بانک سرمایه ۳-۰ ساری ۲۱
سرمایه داران سند سقوط ساروی‌ها را امضا کردند

برخلاف هفته گذشته سرمایه داران از نفرات اصلی خود استفاده کردند. بازی برابر ساری ۲۱ دیدار تدرکاتی خوبی برای ملی پوشان سرمایه بود تا با آمادگی مناسب به پلی آف بروند.

در طرف مقابل ساری ۲۱ بحران زده محکوم به پیروزی بود. ساروی ها تمام تلاش خود را به کار گرفتند و بازی قابل قبولی از خود به نمایش گذاشتند اما حریف قدرت بازیکنان با تجربه بانک سرمایه نشدند. بدین ترتیب شکست برابر بانک سرمایه پایان ماجراجویی ساروی‌ها در لیگ برتر بود.

کاله آمل ۳-۰ پیکان تهران
پیروزی راحت جوانان پرانرژی برابر پیکان بی انگیزه

در رقابتی که از لحاظ حساسیت و نتیجه گیری هیچ اهمیتی نداشت، این شاگردان بهروز عطایی بودند که با حمایت هواداران پر شور آملی، پیکان بی‌انگیزه را شکست دادند تا ضمن جبران شکست دیدار رفت، با روحیه خوب پا به پلی آف بگذارند.

شهرداری ارومیه ۳-۱ سایپا تهران
پایان خوش لیگ برای درناها / ای کاش تازه شروع لیگ بود

شهرداری ارومیه که این هفته ها نتایج فوق العاده ای می‌گرفت، دیگر خودروساز پایتخت را شکست داد تا هواداران ارومیه ای در آخرین میزبانی فصل خود، خوشحال سالن غدیر ارومیه را ترک کنند. هر چند آن ها تازه به پیروزی های تیمشان عادت کرده بودند اما حسرت پیروزی های متوالی بر دل آن‌ها ماند. شاید فصل آینده ارومیه قدرتمندی را شاهد باشیم.

اما از سوی دیگر نارنجی پوشان هم خوش شانس بودند که با این شکست جایگاه دومی آن ها در جدول تغییر نکرد.

شهرداری ورامین ۳-۱ شهرداری تبریز
فرصت سوزی تبریزی ها برای کسب جایگاه دومی

شهرداری تبریز با روحیه بالا و برای پیروزی به ورامین آمده بود. برد برابر شهرداری ورامین به منزله کسب عنوان دوم لیگ برتر برای ان‌ها بود. شهرداری تبریز طوفانی شروع کرد، آن‌ها ست نخست را ازآن خود کردند. اما این پایان کار نبود و شاگردان محمد ترکاشوند که از تشویق ورامینی‌های عاشق والیبال بهره می‌بردند، به بازی برگشتند و سه ست دیگر را به نام خود ثبت کردند. بدین ترتیب شهرداری تبریز در همان جایگاه سومی باقی ماند و در پلی آف به مصاف کاله امل خواهد رفت.

شمس ۲-۳ رعد پدافند کاشان
نوجوانان پلی آف را از دست دادند

در حساس ترین دیدار هفته بیست و دوم لیگ برتر والیبال دو تیم شمس و رعد پدافند کاشان به مصاف هم رفتند. پیروزی شمس در این رقابت به منزله صعود نوجوان به پلی آف بود. روی کاغذ شاگردان سقوط کرده نفرزاده هم حریف سر سختی برای شمس به نظر نمی‌رسیدند. سالن فدراسیون والیبال در انتظار پایکوبی نوجوان خوش آتیه محمد وکیلی بود. امید فولادی در سوت خود دمید و بازی آغاز شد. برخلاف تصور این سربازان رعد بودند که بازی را بهتر آغاز کردند و ۲ ست نخست را پیروز شدند. نوجوانان شمس که چیزی برای از دست دادن نداشتند به بازی بازگشتند. بازی به ست پنجم کشیده شد تا چشم همه والیبالی‌ها به نتیجه این ماراتن والیبال دوخته شود. رعد در امتیازات پیشی گرفت اما شمس جبران کرد تا همه چیز پایاپای پیش رود. در نهایت این سربازان دکتر نفرزاده بودند که با نتیجه ۱۶ بر۱۴ پیروز این رقابت شدند تا پایانی تلخ بر رویا پردازی شمس رقم بخورد.

هاوش گنبد ۳-۰ خاتم اردکان
سوغاتی که یزدی ها برای گنبدی ها اوردند

صعود به پلی آف. زمزمه ای که مدام در گوش بازیکنان هاوش می‌پیچید. تماشای هفته پایانی لیگ برتر بهانه خوبی برای جمع شدن در سالن المپیک گنبد بود. پیروزی در این رقابت برای هاوشی ها کافی نبود، شکست شمس در برابر رعد پدافند هم برای صعود عاشقان والیبال هم لازم بود. هاوش وظیفه اش را به خوبی انجام داد . اردکانی ها هم مهمان های خوبی بودند و سه بر صفر مغلوب مبزبان خود شدند . اما شیرین تر از پیروزی هاوش برابر خاتم اردکان شنیدن خبر شکست شمس برابر رعد بود که تماشاگران هاوش را به وجد اورد . حال ان ها این شانس را دارند تا پذیرای ملی پوشان بانک سرمایه باشند تا بار دیگر از تماشای دیدار تیم محبوبشان لذت ببرند.

نویسنده: حامد سلیمیان


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image