۱
۰

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال، انتخابات ریاست فدراسیون والیبال در روز پنجشنبه هفتم دیماه ساعت ۱۰ صبح برگزار شد در شرایطی که تنها دو کاندیدا یعنی احمد ضیایی و محمدتقی حسن زاده باقی مانده بودند.

کریم فروزان، رئیس هیات والیبال استان آذربایجان غربی شب قبل از انتخابات با انتشار نامه ای انصراف خود را به سود ضیایی اعلام کرد. امیرحسین منظمی، کاندیدای جوان انتخابات نیز پس از حضور در مجمع و تشریح برنامه های خود از حضور در انتخابات انصراف داد.

اما کاندیدای سراسر ورزشی و کاپیتان پیشین تیم ملی والیبال که از او به عنوان امید اصلی رقابت با ضیایی نام برده می‌شد، در دقایق پایانی مانده به انتخابات هوداران و دلسوزان والیبال را ناامید کرد.

بهنام محمودی در آخرین روز مهلت تعیین شده برای ثبت نام در انتخابات، در فدراسیون والیبال حاضر شد و نام نویسی کرد. بهنام محمودی از همان روز نخست ثبت نام برای دیگر کاندیدا ها خط و نشان کشید و به تشریح برنامه های خود و انتقاد از شرایط موجود در فدراسیون گفت.

محمود در همان روزها ضیایی را سیبل انتقادات خود را قرار داد و او را شخص سیاسی و نه ورزشی نامید و همه کاندیدا ها را به مناظره دعوت کرد. همچنین معتقد بود که حمایت هیات های استانی را دارد.

اما همه چیز از پنجشنبه ۳۰ آذرماه شروع شد. اسامی کاندیداهای انتخابات فدراسیون والیبال که تایید صلاحیت شده اند اعلام شد که در بین این اسامی نامی از بهنام محمودی نبود. بهنام محمودی سابقه درخشانی در حوزه های ورزشی و مدیریتی داشت و این رد صلاحیت که بعضی از ورزشی ها این شیطنت را پیش بینی کرده بودند، آب سردی بر پیکره محمودی و هوادارانش ریخته شد. این شیطنت که مشخص نیست از طرف چه کسی یا سازمانی سفارش (!) شده بود، فاز نخست ناامیدی والیبالی ها را استارت زد.

محمودی دقیقا پس از انتشار این خبر در مصاحبه ای اظهار داشت که در این مسئله شیطنتی رخ داده است و صلاحیت وی تا ۴۸ ساعت قبل از انتخابات قابل تایید است. همچنین بیان کرد که اگر با آبروی او بازی شود، ساکت نمی‌ماند. وی همچنین گفته بود: «امیدوارم دوستانی که کاندیدا شدند، به نفع فرد خاصی انصراف ندهند و تا آخر بمانند. امیدوارم اصلح ترین فرد انتخاب شود.» (!)

پس از این اتفاقات و صحبت های محمودی، سرانجام روز سه شنبه ۵ دیماه تایید صلاحیت شد و در مسیر انتخابات قرار گرفت.

محمودی در مناظره روز چهارشنبه شبکه شما شرکت کرد و به بیان برنامه ها و نظرات خود پرداخت. وی در ظاهر با قاطعیت خود را برای انتخابات آماده کرده بود و از حق نگذریم برنامه های ارائه شده توسط محمودی، کارآمدی و احاطه وی بر فضای ورزشی-مدیریتی را نشان می‌داد. همچنین در نظرسنجی هایی که کانال های ورزشی در مورد حدس نتیجه انتخابات برگزار کرده بودند، محمودی با اقتدار (بالای ۸۰ درصد) در صدر بود و این نشان می‌داد مخاطبان والیبال مهیای پذیرش یک کاندیدای محبوب هستند.

اما صبح انتخابات فاز دوم ناامیدی والیبالی‌ها استارت خورد. محمودی هنگام شروع انتخابات در مجمع حضور نیافت و هواداران خود را نگران کرد. در نهایت با انتشار کلیپی در صفحه شخصی خود کناره گیری از انتخابات را تایید کرد و برای فرد برگزیده آرزوی موفقیت کرد. وی همچنین دلیل انصراف خود را تایید صلاحیت دیرهنگام خود اعلام کرد چرا که فرصت مناظره بیشتر و حضور در مناظره ابتدای هفته را نداشت.

اما این تصمیم گیری باعث دلخوری اکثر هواداران او شد. مخاطبان والیبال توقع شجاعت بیشتری از بهنام محمودی داشتند. او از ابتدا برای رقابت آمده بود و سفت و سخت پیگیر این جریان بود اما به سرانجام نرساند. ورزشی ها اعتقاد دارند حتی اگر محمودی در مجمع حضور می‌یافت و انتخاب نمیشد بهتر از این تصمیم بود.

محمودی در بین نامزدهای تایید صلاحیت شده اصلح بود، اما نجنگید، رقابت نکرد و مخاطبان دلسوز والیبال را بیش از پیش از بهبود شرایط فعلی فدراسیون والیبال ناامید کرد.

با این شرایط و رقابت پر تنش قبل از انتخابات با ضیایی، موضوع نایب رئیسی محمودی هم تقریبا منتفی است. محمودی ایران، نمی‌تواند میلیکوویچ صربستانی باشد!

عباس نیازی


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image