۰
۰

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال به نقل از فدراسیون والیبال، هفته هشتم مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های دسته یک مردان کشور جام شهید «محسن حججی» امروز (چهارشنبه) با هشت دیدار در شهرهای قزوین، مهاباد، آمل، بابلسر، کرمان، آبادان، تهران و اراک پیگیری ‌شد.

در این بازی ها تیم های صنایع اردکان، پالایش نفت آبادان، شهروند اراک،شهرداری جوان ارومیه، مقاومت مهاباد، راه یاب ملل مریوان و توپکاه بابلسر برابر حریفان خود به پیروزی رسیدند.

تیم‌های شهرداری جوان ارومیه (۶ برد و ۱۶ امتیاز) و شهرداری قزوین (۵ برد و ۱۵ امتیاز) که رتبه‌های اول و دوم جدول را در اختیار داشتند در نخستین دیدار این هفته لیگ دسته یک در قزوین به مصاف یکدیگر رفتند و میزبان سه بر صفر مغلوب شد تا بازیکنان جوان ارومیه همانند دور رفت فاتح این دیدار حساس باشند.

شهرداری جوان ارومیه با کسب هفتمین برد خود، ۱۹ امتیازی شد و در صدر جدول این گروه باقی ماند. این دیدار ۹۰ دقیقه طول کشید و ۴۵۰ تماشاگر داشت.

شهر مهاباد میزبان دومین دیدار این هفته لیگ دسته یک بود که مقاومت از تیم ملوان تهران پذیرایی کرد. مقاومت در ست های اول و دوم مغلوب میزبان شد، اما در ست های سوم تا پنجم موفق به شکست میهمان خود شد تا با دو امتیاز این مسابقه، ۸ امتیازی شود.

این مسابقه دو ساعت و ۱۶ دقیقه طول کشید و ۲۵۰ تماشاگر و پنج کارت زرد و قرمز داشت. احسان بابایی بازیکنان شماره ۱۱ مقاومت و محمد امیر محمد بازیکن شماره ۱۴ ملوان تهران کارت زرد دریافت کردند. محمد امیر محمد در ادامه مسابقه یک بار کارت قرمز و در سومین بار نیز کارت زرد و قرمز را با هم دریافت کرد و یک ست مسابقه را اخراج شد.

در سومین مسابقه هفته هشتم لیگ دسته یک تیم کاله جوان که با ۵ برد و ۱۴ امتیاز در رتبه سوم جدول قرار داشت، میزبان راه‌یاب ملل مریوان بود و سه بر یک مغلوب میهمان خود شد.

نماینده مریوان در ست نخست مغلوب کاله جوان شد اما در ست های دوم تا چهارم نتیجه را به سود خود خاتمه داد تا با ۵ برد، ۱۶ امتیازی شود. این دیدار یک ساعت و ۵۵ دقیقه طول کشید و ۲۵۰ تماشاگر داشت.

داور نخست این دیدار از سه کارت زرد و قرمز در این مسابقه استفاده کرد که دانیال صادقی بازیکن شماره ۷ کاله و محمد امین حیدری بازیکن شماره ۷ راه یاب ملل کارت زرد دریافت کردند و عبدالله حقیقی بازیکنان شماره ۱۶ کاله جوان نیز کارت قرمز گرفت.

شصتمین مسابقه دور مقدماتی لیگ دسته یک مردان کشور در شهر بابلسر برگزار شد و توپکاه این شهر سه بر صفر بیمه رازی نور را شکست داد تا این تیم چهارمین برد خود را تجربه کند و ۱۴ امتیازی شود.

این مسابقه ۷۹ دقیقه طول کشید و ۶۸ تماشاگر داشت و تیم بیمه رازی نور با پذیرش این ناکامی با همان یک برد و دو امتیاز در انتهای جدول این گروه باقی ماند. جدال دو تیم یک کارت زرد نیز داشت که علیرضا نیک پور بازیکن شماره دو بیمه رازی این کارت را از داور نخست مسابقه دریافت کرد.

چهار دیدار گروه دوم لیگ دسته یک در شهرهای کرمان، آبادان، تهران و اراک برگزار شد که جدال دو تیم لاستیک بارز کرمان و صنایع اردکان در کرمان حساسیت بیشتری نسبت به سایر بازی‌ها داشت.

تیم میزبان در ست نخست این مسابقه به پیروزی رسید اما در ست های دوم تا چهارم مغلوب میهمان خود شد تا صنایع اردکان به ششمین پیروزی خود دست یابد و ۱۹ امتیازی شود و همچنان در صدر جدول این گروه قرار گیرد.

این مسابقه که ۱۰۰ تماشاگر داشت، یک ساعت و ۵۸ دقیقه طول کشید و نتیجه همانند دور رفت سه بر یک به سود نماینده اردکان شد. حسین رضوی بازیکن شماره ۱۳ صنایع اردکان در این مسابقه کارت زرد دریافت کرد.

گل گهر سیرجان که با ۵ برد و ۱۴ امتیاز در رتبه سوم قرار داشت، در هفته نخست دور برگشت میهمان پالایش نفت آبادان بود و سه بر صفر مغلوب این تیم شد. پالایش با کسب این پیروزی تعداد بردهایش به چهار رسید و ۱۳ امتیازی شد. این مسابقه ۹۰ دقیقه زمان برد و ۵۰۰ تماشاگر داشت.

جدال دو تیم گل گهر و پالایش نفت آبادان دو کارت زرد هم داشت که رامین محمد صالح بازیکن شماره یک پالایش نفت و ناصر شهنازی سرمربی تیم گل گهر سیرجان این کارت ها را از داور نخست دریافت کردند.

دیدار پیروزی کیش و عقاب نهاجا به دلیل بدهکاری تیم پیروزی این هفته برگزار نشد و سازمان لیگ در هفته آینده درباره این تیم تصمیم گیری خواهد کرد.

تیم شهروند اراک در آخرین دیدار هفته هشتم لیگ دسته یک مردان در اراک میزبان کریمه قم بود و سه بر صفر این تیم را شکست داد تا با چهار برد، ۱۳ امتیازی شود. این مسابقه که ۸۰ دقیقه طول کشید، ۶۰ تماشاگر و دو کارت زرد داشت که فرهاد یولمه بازیکن شماره ۱۱ شهروند اراک و حسین فیروزپور بازیکن شماره هشت کریمه قم این کارت ها را از داور نخست دریافت کردند.

»» نتایج کامل هفته نخست دور برگشت و جدول لیگ دسته یک مردان در پایان این هفته به قرار زیر است:

گروه یک:

شهرداری قزوین صفر – شهرداری جوان ارومیه ۳ (۱۸ بر ۲۵، ۲۲ بر ۲۵ و ۱۶ بر ۲۵)
مقاومت مهاباد ۳ – ملوان تهران ۲ (۱۴ بر ۲۵، ۲۰ بر ۲۵، ۲۸ بر ۲۶، ۲۵ بر ۱۸ و ۱۵ بر ۱۳)
کاله جوان یک – راه یاب ملل مریوان ۳ (۲۸ بر ۲۶، ۲۱ بر ۲۵، ۲۷ بر ۲۹ و ۱۴ بر ۲۵)
توپکاه بابلسر ۳ – بیمه رازی نور صفر (۲۵ بر ۱۶، ۲۵ بر ۲۰ و ۲۵ بر ۱۸)

جدول گروه یک در پایان هفته هشتم:

۱- شهرداری جوان ارومیه ۷ برد و ۱۹ امتیاز
۲- راه یاب ملل مریوان ۵ برد و ۱۶ امتیاز
۳- شهرداری قزوین ۵ برد و ۱۵ امتیاز
۴- کاله جوان ۵ برد و ۱۴ امتیاز
۵- توپکاه بابلسر ۴ برد و ۱۴ امتیاز
۶- ملوان تهران ۳ برد و ۷ امتیاز
۷- مقاومت مهاباد ۲ برد و ۶ امتیاز
۸- بیمه رازی نور یک برد و ۲ امتیاز

گروه دوم:

لاستیک بارز کرمان یک – صنایع اردکان ۳ (۲۵ بر ۱۴، ۲۳ بر ۲۵، ۱۸ بر ۲۵ و ۲۳ بر ۲۵)
پالایش نفت آبادان ۳ – گل گهر سیرجان صفر (۲۵ بر ۲۱، ۲۵ بر ۲۲ و ۲۵ بر ۲۳)
عقاب نهاجا – موسسه فرهنگی ورزشی پیروزی کیش (برگزار نشد)
شهروند اراک ۳ – کریمه قم صفر (۲۵ بر ۱۹، ۲۵ بر ۲۰ و ۲۵ بر ۱۳)

جدول گروه دوم در پایان هفته هشتم:

۱- صنایع اردکان ۶ برد و ۱۹ امتیاز
۲- لاستیک بارز کرمان ۵ برد و ۱۵ امتیاز
۳- گل گهر سیرجان ۵ برد و ۱۴ امتیاز
۴- پالایش نفت آبادان ۴ برد و ۱۳ امتیاز
۵- شهروند اراک ۴ برد و ۱۳ امتیاز
۶- پیروزی کیش ۴ برد و ۱۱ امتیاز (یک بازی کمتر)
۷- عقاب نهاجا ۲ برد و ۵ امتیاز (یک بازی کمتر)
۸- کریمه قم یک برد و ۳ امتیاز


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image