۰
۰

به گزارش جهان والیبال، مائده برهانی درباره حضورش در ترکیب تیم مالدیوی و شرکت در تورنمنت والیبال این کشور گفت:

تورنمنتی که ما در آن شرکت کردیم، یک تورنمنت معتبر و مهم در آن منطقه از مالدیو بود. ۶ تیم از مناطق و جزایر مختلف شرکت کرده بودند و از آنجایی که هر جزیره به دنبال کسب بهترین عنوان بود، بازیکنان خارجی را به خدمت گرفته بودند.

وی ادامه داد:

به جز تیم ما که دو بازیکن ایرانی داشت، یکی از تیم‌ها از قزاقستان بازیکن آورده بود و یک تیم نیز بازیکنان هندی را به خدمت گرفته بود. تیمی هم از اروپا و دو کشور رومانی و استونی بازیکن گرفته بود. که در پایان این مسابقات تیم ما موفق شد عنوان اول و قهرمانی را کسب کند.

برهانی درباره سطح مسابقات گفت:

باید به این اشاره کنم که بیشتر رقابت در این مسابقات، نبرد بین بازیکنان خارجی بود و همه تیم‌هایی که بازیکن خارجی داشتند، خیلی نزدیک‌ به هم رقابت می‌کردند. به ویژه دو تیمی که بازیکن قزاقستان و هندی داشتند بسیار قوی بودند. دربازی فینال و نبرد با تیمی که بازیکنان هندی داشت، خیلی کار سختی داشتیم و با تلاش زیاد توانستیم پیروز شویم.

بازیکن تیم ملی والیبال بانوان ایران در خصوص تفاوت‌های والیبال ایران و مالدیو اظهار داشت:

من فکر می‌کنم روندی که مالدیوی‌ها طی می‌کنند ، مسیر درست‌تری نسبت به ایران دارد. در واقع اینکه آن‌ها با برنامه‌ریزی کار می‌کنند یک زنگ خطر برای ایران نیز به شمار می‌رود. این مالدیوی که در ظاهر قدرتی در والیبال ندارد، در این حد سرمایه‌گذاری می‌کند و به والیبال بانوان‌ در کشورش اهمیت می‌دهد و از بازیکنان خارجی استفاده می‌کنند. بدون شک حضور بازیکنان خارجی در این کشور سطح ملی پوشان مالدیو را افزایش می‌دهد و تاثیر مستقیم روی روند کاری آن‌ها در آینده خواهد داشت. به جرات می‌توان گفت آن‌ها پیشرفت محسوسی داشته‌اند.

وی به وضعیت برخورد مردم مالدیو با حضورش در این کشور گفت:

مردم این کشور به شدت میهمان‌نواز و مهربان بودند. مالدیو کشوری مسلمان است و مردم بسیار خوب و دوست‌داشتنی‌ای دارد. ما در مدت برگزاری این تورنمنت در یک جزیره اقامت داشتیم و به مدت چهار روز به یک جزیره دیگر دعوت شدیم.

باشگاه شومن کلاب مائده برهانی

برهانی در پاسخ به این سوال که قصد دارند در لیگ مالدیو نیز به میدان بروند یا خیر، گفت:

با برخی تیم‌ها مذاکراتی داشتیم و اگر بر سر مسائل مالی به توافق برسیم، بعید نیست که برای لیگ این کشورها نیز به میدان برویم. مدت زمان برگزاری لیگ والیبال در مالدیو کوتاه است و باید دید به توافق می‌رسیم یا خیر. هنوز تصمیم قطعی نگرفتیم.

پشت‌خط‌ زن اصفهانی والیبال زنان ایران درباره این موضوع که برخورد اهالی والیبال با حضور این بازیکن در کشور مالدیو چگونه بوده است، اظهار داشت:

خیلی از دوستان و خبرنگاران در ارتباطاتی که با ما داشتند، می‌پرسیدند چرا مالدیو را انتخاب کردید؟ اما من بارها عنوان کردم که مالدیوی‌ها ما را دعوت کردند و ما خودمان پیگیری و رایزنی نکرده بودیم. ما از این تورنمنت مطلع نبودیم، آن‌ها خودشان برای ما و فدراسیون دعوتنامه ارسال کردند. به اعتقاد من موقعیت خوبی بود. ما در ایران نمی‌توانستیم با ۶ بازیکن خوب خارجی رو در رو بازی کنیم. در لیگ ایران بازیکن خارجی وجود ندارد و اگر هم بازیکن خارجی باشد، سطح پایینی دارد. از طرفی باید به این اشاره کنم که در این زمان بیکار بودیم ، نه لیگ برنامه مشخصی داشت و نه اردوی تیم ملی در کار بود. چه پیشنهادی بهتر از اینکه بتوانیم از این فرصت استفاده کنیم.

برهانی افزود:

ما برای رفتن به این تورنمنت خودمان اقدام نکردیم. زمانی که برای مسابقات قهرمانی انتخابی جهان به مالدیو رفتیم، مربی این تیم مالدیوی ایمیل من و زینب گیوه را گرفت و دعوتنامه برای ما ارسال شد. حضور در این تورنمنت می‌تواند برای هر بازیکنی بسیار مفید باشد و باعث می‌شود از لحاظ فنی رشد کنند. امیدوارم این شرایط برای بازیکنان دیگر ایران نیز فراهم شود.

بازیکن تیم ملی والیبال بانوان، در ادامه در خصوص وضعیت لیگ ایران و پیشنهاداتی که از سوی این تیم به آن‌ها ارائه شده است، خاطرنشان کرد:

متاسفانه خبرهای خوبی به گوش نمی‌رسید. تیم‌ها وضعیت مالی خوبی ندارند و هنوز معلوم نیست کدام تیم‌ها در لیگ هستند و کدام تیم‌ها نیستند. اوضاع خوبی نیست و انگیزه‌ای در بین بازیکنان وجود ندارد و همه چیز بی‌برنامه است. در واقع به نظر می‌رسد برنامه‌ریزی‌ها دارد به شکلی پیش می‌رود که تیم ذوب آهن قهرمان شود! من پیشاپیش قهرمانی این تیم در لیگ ایران را تبریک می‌گویم و امیدوارم نماینده خوبی برای ایران در آسیا باشند.

برهانی اضافه کرد:

ما با برخی تیم‌ها مذاکراتی داشتیم. اما هنوز مشخص نیست. اولویت من این است که در ایران بازی نکنم. اما باید دید شرایط چطور پیش می رود. از آنجایی که نوع پوشش ما متفاوت است، باید دید تیم‌های دیگر با نوع پوشش ما موافقت می‌کنند یا خیر. البته نیم‌نگاهی نیز به ایران داریم. با یکی دو باشگاه حرف زدیم اما به تصمیم قطعی نرسیدیم.

بازیکن تیم ملی والیبال بانوان، درباره وضعیت تیم ملی و دعوت نشدنش به آخرین اردو به منظور جوان‌گرایی گفت:

من ترجیح می‌دهم درباره تیم ملی صحبت نکنم. زیرا تصمیمات و اهدافی که پشت آن وجود داشت به‌طور کامل واضح و مشخص و یک اقدام از قبل پیش‌بینی شده بود. نتیجه آن نیز همانی شد که باید می‌شد. در واقع من فکر می‌کنم برای توجیه خودشان خیلی از بازیکنان را دعوت نکردند و ما را از تیم ملی کنار گذاشتند. اظهار نظر دیگری در این باره ندارم./باشگاه خبرنگاران


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image