۰
۱

به گزارش جهان والیبال و به نقل از  روابط عمومی فدراسیون والیبال، ملی پوشان والیبال ایران در سال ۲۰۱۸ حداقل ۱۳ رویداد مهم جهانی و آسیایی پیش رو خواهند داشت تا مردان و زنان این رشته ورزشی کشورمان در دو گروه مردان و زنان و در تمامی رده های سنی به میدان بروند.

مهمترین رویداد پیش رو، نوزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان است که از ۱۹ شهریور تا ۸ مهرماه ۱۳۹۷ با حضور ۲۴ تیم به میزبانی دو کشور ایتالیا و بلغارستان برگزار می‌شود.

تا کنون حضور ۲۲ تیم در این رقابت ها قطعی شده است که از قاره کهن آسیا تیم های ایران، چین، ژاپن و استرالیا شرکت می کنند.

تیم‌های فرانسه، هلند، اسلوونی، روسیه، صربستان، فنلاند و بلژیک نیز در رقابت‌های انتخابی قاره اروپا سهمیه حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان به دست آوردند. همچنین از قاره سبز حضور تیم‌های ایتالیا و بلغارستان به عنوان میزبانان و لهستان به عنوان قهرمان سال ۲۰۱۴ در این رقابت‌ها قطعی است.

تیم های برزیل و آرژانتین از آمریکای جنوبی سهمیه رقابت های جهانی به دست آوردند، تیم های تونس، مصر و کامرون از قاره آفریقا جهانی شدند و با سه تیم نورسیکا (آمریکا، جمهوری دومینیکن و کانادا) جمع تیم های مشخص شده قهرمانی مردان جهان در سال ۲۰۱۸ به ۲۲ تیم می رسد.

دو سهمیه دیگر این رقابت ها در مسابقات انتخابی نورسیکا مشخص خواهد شد.

** لیگ ملت‌های والیبال

«لیگ ملت‌های والیبال» دیگر رویداد مهم سال ۲۰۱۸ است که در دو گروه مردان و زنان برگزار خواهد شد و تیم ملی مردان ایران به همراه ۱۵ تیم دیگر در رقابت های سطح یک آن شرکت می کند.

مرحله مقدماتی لیگ ملت های والیبال سال ۲۰۱۸ مردان در مدت پنج هفته برگزار می شود که جمهوری اسلامی ایران در هفته پنجم دور مقدماتی میزبان است. در لیگ ملت های والیبال سال ۲۰۱۸ مردان هر تیم حداقل ۱۵ بازی انجام می دهد که در مجموع ۱۳۰ مسابقه برگزار خواهد شد.

سطح یک لیگ جهانی سال ۲۰۱۸ از چهارم خردادماه شروع می شود و تا سوم تیرماه ادامه خواهد داشت. رقابت های دور مقدماتی با حضور ۱۶ تیم و در پنج هفته پیگیری می شود. جمهوری اسلامی ایران در هفته پنجم میزبان است.

هفته نخست لیگ جهانی ۲۰۱۸ طی روزهای چهارم، پنجم و ششم خردادماه ۹۷ برگزار می‌شود و تیم ملی والیبال ایران در این هفته در کشور فرانسه به مصاف تیم های ژاپن، استرالیا و فرانسه  خواهد رفت.

میزبانی ایران در لیگ ملت های والیبال 2018

هفته دوم لیگ جهانی ۲۰۱۸ طی روزهای یازدهم، دوازدهم و سیزدهم خردادماه ۹۷ برگزار می شود و تیم ملی والیبال ایران باید در آرژانتین با تیم‌های کانادا، ایتالیا و آرژانتین دیدار کند.

هفته سوم لیگ جهانی ۲۰۱۸ طی روزهای هجدهم، نوزدهم و بیستم خردادماه ۹۷ برگزار می‌شود و تیم ملی والیبال ایران در روسیه به مصاف تیم‌های چین، برزیل و روسیه می رود.

هفته چهارم لیگ جهانی ۲۰۱۸ طی روزهای ۲۵ ، ۲۶ و ۲۷ خردادماه برگزار می‌شود و تیم ملی والیبال ایران در آمریکا به مصاف تیم‌های لهستان، صربستان و میزبان خواهد رفت.

هفته پنجم و پایانی لیگ جهانی ۲۰۱۸ طی روزهای اول، دوم و سوم تیرماه ۹۷ برگزار می‌شود و تیم ملی والیبال ایران در تهران به مصاف تیم‌های آلمان، بلغارستان و کره جنوبی می رود.

** بازی‌های آسیایی اندونزی

هجدهمین دوره بازی های آسیایی از ۲۷ مرداد تا ۱۱ شهریورماه سال آینده به میزبانی جاکارتا در کشور اندونزی برگزار می شود. والیبال سالنی و ساحلی نیز از جمله رشته های ورزشی این بازی‌هاست.

هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی اینچئون ۲۰۱۴ با کسب ۲۱ مدال طلا، ۱۸ نقره و ۱۸ برنز برای کاروان ورزشی جمهوری اسلامی ایران و کسب عنوان پنجمی بازی ها خاتمه یافت که تیم ملی والیبال ایران عنوان قهرمانی و مدال طلای این بازی ها را در اختیار دارد و در سال ۲۰۱۸ نیز برای دفاع از آن به میدان می رود.

بر اساس برنامه ریزی های انجام شده تیم ملی ب والیبال مردان ایران در این بازی ها شرکت می کند.

** جام کنفدراسیون آسیا

مسابقات والیبال جام کنفدراسیون آسیا در سال ۲۰۱۸ برای نخستین بار در دو سطح یک و دو برگزار می شود که میزبان سطح یک مردان و زنان به کشورهای چین تایپه و تایلند واگذار شده است.

ششمین دوره جام کنفدراسیون والیبال آسیا (سطح یک) در گروه مردان از ۱۸ تا ۲۴ مردادماه سال ۹۷ به میزبانی چین تایپه برگزار می شود و ایران نیز در این رقابت ها نماینده خواهد داشت.

ششمین دوره جام کنفدراسیون والیبال در گروه زنان (سطح یک) از ۱۹ تا ۲۵ شهریورماه سال آینده به میزبانی تایلند برگزار می شود.

همچنین نخستین دوره سطح دوی جام کنفدراسیون والیبال آسیا در گروه مردان از ۱۵ تا ۲۱ مردادماه در کشور قرقیزستان برگزار می شود که ایران در این رقابت ها نماینده نخواهد داشت چون در سطح یک شرکت می کند.

نخستین دوره سطح دوی جام کنفدراسیون والیبال آسیا در گروه زنان نیز از ۸ تا ۱۴ مردادماه سال ۹۷ در کشور هنگ کنگ پیگیری خواهد شد. تیم ملی والیبال بانوان ایران در رقابت های قهرمانی آسیا رتبه نهم به دست آورد و احتمالا در این رقابت ها شرکت می کند.

پنجمین دوره مسابقات والیبال جام کنفدراسیون آسیا از یکم تا هفتم مهرماه سال ۹۵ با حضور هشت تیم برتر آسیا در تایلند برگزار شد و تیم ملی ب ایران با کسب عنوان قهرمانی به چهارمین مدال طلای ایران در این رقابت ها دست یافت.

** قهرمانی جوانان آسیا

نوزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان زیر ۲۰ سال آسیا از ۳۰ تیرماه سال ۹۷ در منامه پایتخت بحرین آغاز می شود و تا ششم مردادماه به مدت هشت روز پیگیری خواهد شد.

هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی جوانان زیر ۲۰ سال آسیا از ۱۹ تا ۲۷ تیرماه سال ۹۵ به میزبان چین تایپه برگزار شد و تیم ملی والیبال جوانان ایران با پذیرش شکست در دیدار نهایی برابر چین به مقام نایب قهرمانی دست یافت.

والیبال جوانان ایران تجربه حضور در پانزده دوره این رقابت ها در پرونده کاری خود دارد که پنج عنوان قهرمانی، سه نایب قهرمانی و دو مقام سومی ره آورد آنان از این رقابت ها است و در سال ۲۰۱۸ شانزدهمین حضور خود در این رقابت ها را تجربه خواهد کرد.

همچنین نوزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی جوانان دختر زیر ۱۹ سال آسیا از ۲۰ تا ۲۷ خردادماه سال ۹۷ به مدت هشت روز در هانوی پایتخت ویتنام پیگیری خواهد شد.

هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی جوانان زیر ۱۹ سال دختر آسیا از دوم تا دهم مردادماه سال ۱۳۹۵ به میزبانی تایلند برگزار شد و تیم های چین، ژاپن و تایلند رتبه های اول تا سوم را به دست آوردند.

تیم ملی والیبال جوانان دختر ایران در سال ۲۰۱۸ پنجمین حضور خود در رقابت های قهرمانی آسیا را تجربه می کند و در دوره قبل در کشور تایلند به جایگاه نهمی دست یافت.

والیبال قهرمانی جوانان آسیا 2017

** قهرمانی نوجوانان آسیا

دوازدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان زیر ۱۸ سال آسیا از دهم تا هفدهم تیرماه سال آینده به میزبانی جمهوری اسلامی ایران در شهر تبریز برگزار می شود.

والیبال نوجوانان ایران با هفت قهرمانی در قاره کهن آسیا که شش عنوان آن از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۴ به صورت متوالی به دست آمده است، عنوان پرافتخارترین کشور رقابت های قهرمانی آسیا را در پرونده کاری دارد و تیم ملی والیبال نوجوانان ایران در دوازدهمین حضور خود در این رقابت ها، به دنبال کسب هفتمین قهرمانی در تبریز است.

چهار تیم برتر مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان زیر ۱۸ سال آسیا، سهمیه رقابت های جهانی سال ۲۰۱۹ را به دست می آورند.

همچنین دوازدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان دختر زیر ۱۷ سال آسیا از ۳۰ اردیبشت ماه سال آینده به میزبانی شهر ناخون پاتوم تایلند آغاز می‌شود و به مدت هشت روز پیگیری خواهد شد.

والیبال نوجوانان دختر ایران تا کنون در پنج دوره این رقابت ها شرکت کرده است که رتبه نهم در سال ۲۰۱۰ و ۲۰۱۷ بهترین جایگاه کسب شده ایران در این رقابت هاست. ملی پوشان ایران در سال‌های ۲۰۰۸، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۴ رتبه‌های یازدهم، دهم و دهم مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان دختر آسیا را به دست آوردند.

تیم ملی والیبال نوجوانان دختر ایران در رقابت های تایلند با هدایت میترا شعبانیان به دنبال ارتقاء جایگاه والیبال ایران در آسیاست.

** قهرمانی باشگاه‌های آسیا

نوزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های آسیا در گروه مردان از ۹ تا ۱۶ مردادماه سال آینده به میزبانی نایپیداو پایتخت میانمار برگزار می شود.

هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های مردان آسیا در سال ۲۰۱۷  از هفتم تا پانزدهم تیرماه سال جاری به میزبانی ویتنام برگزار شد و تیم بانک سرمایه در دومین حضور آسیایی خود برای دومین بار عنوان قهرمانی قاره کهن آسیا را به دست آورد. تیم های تویودا (ژاپن) و العربی (قطر) نیز مقام های دوم و سوم را به دست آوردند.

همچنین نوزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های آسیا در گروه زنان نیز از ۲۰ تا ۲۷ تیرماه سال ۹۷ در شهر «اوسکمن گورسک» قزاقستان برگزار خواهد شد.

هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های زنان آسیا در سال ۲۰۱۷ نیز از چهارم تا دهم خردادماه در شهر «اوسکمن گورسک» کشور قزاقستان برگزار شد که تیم بانک سرمایه نماینده زنان ایران در جایگاه ششم قرار گرفت.

قهرمان لیگ برتر مردان و زنان ایران در سال ۹۶ سهمیه حضور در رقابت های سال ۲۰۱۸ آسیا به میزبانی میانمار و قزاقستان را به دست می آورند.

مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های جهان در سال ۲۰۱۸ دیگر رویداد والیبال ایران خواهد بود که تیم بانک سرمایه با کسب عنوان قهرمانی آسیا در سال ۲۰۱۷ سهمیه حضور در آن را به دست آورده است.

** تور جهانی کیش

فدراسیون والیبال ایران امسال برای سومین سال متوالی میزبان مسابقات تور جهانی ساحلی است که این رقابت ها در جزیره کیش برگزار می شود.

نخستین دوره تور جهانی والیبال ساحلی در ایران از ۲۷ تا ۳۰ بهمن ماه سال ۹۴ با حضور ۴۸ تیم از ۲۱ کشور جهان در جزیره کیش برگزار شد و تیم های قطر (جفرسون سانتوس پریرا – شریف یونوس)، روسیه (اولگ استویانوسکی – آرتم یارزوتکین) و لهستان (بارتوش لویژاک – پیوتر کانتور) مقام های اول تا سوم را به دست آوردند.

صعود به جدول اصلی تور جهانی والیبال ساحلی کیش 1395

برگزاری شایسته نخستین دوره تور جهانی ساحلی تایید فدراسیون جهانی والیبال (FIVB) را به همراه داشت تا جمهوری اسلامی ایران برای سه سال متوالی میزبان این رقابت ها شود. در دومین سال تور جهانی کیش تغییراتی نسبت به سال نخست ایجاد شد که سه ستاره شدن آن و افزایش ۲۵ هزار دلاری جوایز از جمله آنان بود.

در تور جهانی سال ۲۰۱۷ کیش، تیم های روسیه (نیکیتا لیامین – ویاچزلاف کرازیلنیکوف)، لهستان (پیوتر کانتور – بارتوش لوزیاک) و روسیه (اولگ استویانوفسکی – آرتم یارزوتکین) به مقام های اول تا سوم دست یافتند.

سومین دوره تور جهانی والیبال ساحلی به میزبانی جمهوری اسلامی ایران از یکم تا پنجم اسفندماه در جزیره کیش برگزار می شود.

بر اساس برنامه اعلام شده از سوی فدراسیون جهانی والیبال، تور جهانی کیش پنجمین رویداد ساحلی جهان در سال ۲۰۱۸ هست.

تورهای جهانی والیبال ساحلی سال ۲۰۱۸ با مسابقات چهار ستاره هلند از ۱۳ تا ۱۷ دیماه در دو گروه مردان و زنان آغاز می شود. همچنین تور جهانی یک ستاره مردان و زنان استرالیا نیز از ۱۲ تا ۱۵ بهمن و قبل از تور جهانی کیش برگزار می شود.


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image