۰
۰

به گزارش جهان والیبال و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، بیست و ششمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های دسته یک ایران «جام شهید محسن حججی» از روز چهارشنبه دهم آبان ماه با حضور ۱۶ تیم آغاز می شود.

بر اساس اعلام سازمان لیگ، برنامه هفته نخست این رقابت ها به قرار زیر است:

گروه اول:

ارومیه، ساعت ۱۶: شهرداری جوان ارومیه – شهرداری قزوین

مهاباد، ساعت ۱۶: مقاومت مهاباد – ملوان تهران

مریوان، ساعت ۱۶: راه یاب ملل مریوان – کاله جوان

نور، ساعت ۱۶: بیمه رازی نور – توپگاه بابلسر

گروه دوم:

اردکان، ساعت ۱۸: صنایع اردکان – لاستیک بارز کرمان

سیرجان، ساعت ۱۶: گل گهر سیرجان – پالایش نفت آبادان

تهران، ساعت ۱۶: موسسه فرهنگی ورزشی پیروزی کیش – عقاب تهران

قم، ساعت ۱۶: کریمه قم – شهروند اراک

 

این رقابت ها در دو مرحله مقدماتی و پلی آف پیگیری خواهد شد که مرحله مقدماتی در دو گروه به صورت دوره ای، شامل دور رفت و برگشت برگزار می شود.

دور رفت مرحله مقدماتی در هفت هفته از دهم آبان ماه تا ۱۵ آذرماه برگزار می شود که با ۵۶ دیدار پیگیری می شود. بر این اساس پنج هفته این رقابت ها در روزهای چهارشنبه (۱۰ و ۲۴ آبان، یکم، هشتم و پانزدهم آذرماه)، یک هفته سه شنبه ۱۶ آبان ماه و یک هفته روز یکشنبه (دوازدهم آذرماه) برگزار می شود.

تعطیلات نیم فصل لیگ دسته یک از ۱۶ تا ۲۸ آذرماه خواهد بود که در این مدت نقل و انتقالات باشگاه ها انجام می شود و بعد از شروع دور برگشت مرحله مقدماتی (چهارشنبه ۲۹ آذرماه) هیچگونه نقل و انتقالی انجام نخواهد شد.

پس از پایان مرحله مقدماتی چهار تیم برتر هر گروه دور مقدماتی به مرحله پلی آف صعود خواهند کرد و رقابت های مرحله پلی آف لیگ دسته یک مردان سال ۹۶ در سه مرحله یک چهارم نهایی، نیمه نهایی و نهایی به صورت دو برد از سه مسابقه پیگیری می شود که تیم هایی که برد بیشتر در مرحله مقدماتی دارند، تا پایان رقابت ها میزبان دیدارهای اول و سوم خواهند بود.

در مرحله نخست پلی آف (یک چهارم نهایی) هشت تیم برتر مرحله مقدماتی (چهار تیم اول تا چهارم هر گروه مقدماتی) به صورت ضربدری (اول A با چهارم B، دوم A با سوم B، سوم A با دوم B و چهارم A با اول B) به مصاف یکدیگر می روند و تیم های برنده به مرحله دوم پلی آف (نیمه نهایی) صعود می کنند و تیم های بازنده از دور مسابقات حذف می شوند.

در مرحله دوم پلی آف (نیمه نهایی) نیز چهار تیم صعود کننده از مرحله یک چهارم نهایی به صورت ضربدری به مصاف هم می روند که برنده مسابقه تیم های (اول A با چهارم B) و (سوم A با دوم B) با هم مسابقه می دهند. در دیگر مسابقه مرحله نیمه نهایی برنده دیدار تیم های (دوم A با سوم B) و (چهارم A با اول B) مقابل هم به میدان خواهند رفت تا در نهایت دو تیم پیروز مرحله نیمه نهایی به دیدار نهایی بیست و ششمین دوره لیگ دسته یک والیبال مردان ایران و تیم های بازنده به دیدار رده بندی راه یابند.

قهرمان و نایب قهرمان این رقابت ها سهمیه حضور در لیگ برتر والیبال سال ۱۳۹۷ را به دست خواهند آورد و تیم های پانزدهم و شانزدهم به لیگ دسته دو سقوط می کنند.


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image