۰
۰

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال به نقل از فدراسیون والیبال، بیست و ششمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های دسته یک ایران از روز چهارشنبه سوم آبان ماه با حضور ۱۶ تیم آغاز می شود.

نشست نهایی این رقابت ها ساعت ۱۴ امروز (چهارشنبه) با حضور منوچهر پورحسن رئیس سازمان لیگ، خلیل یگانه مجد دبیرسازمان لیگ و نمایندگان باشگاه های شرکت کننده در این رقابت ها برگزار شد.

بر این اساس، لیگ دسته یک سال ۹۶ در دو مرحله مقدماتی و پلی آف برگزار می شود که دیدارهای سه مرحله پلی آف به شکل دو برد از سه بازی خواهد بود و تیم های بالاتر جدول دور مقدماتی میزبان بازی های اول و سوم هستند.

در دور مقدماتی ۱۶ تیم شرکت کننده در دو گروه مسابقات خود را به شکل گروهی پیگیری می کنند و از هر گروه چهار تیم برتر به مرحله پلی آف صعود خواهند کرد. پلی آف نیز در سه مرحله به شکل دو برد از سه بازی برگزار می شود تا در نهایت چهار تیم برتر این رقابت ها معرفی شوند.

»» گروه بندی لیگ دسته یک به قرار زیر است:

گروه اول:

شهرداری جوان ارومیه
کاله جوان
کتان نور
توپکاه شمال
میدان آق قلا
پاس خراسان
راهیان مریوران
نماینده قزوین

گروه دوم:

لاستیک بارز کرمان
گل گهر سیرجان
ملوان
کریمه قم
نفت آبادان
عقاب
پرسپولیس
به زودی معرفی می شود. (تیم هشتم گروه دوم از بین نمایندگان مقاومت، اراک، اردکان، یزد، کرمانشاه و کرج که درخواست حضور دارند، انتخاب می شود.)

تیم های شرکت کننده در لیگ دسته یک باید از ۱۵ تا ۲۲ مهرماه ثبت نام نهایی خود را برای حضور در این رقابت ها انجام دهند و مدارک لازم (مجوز باشگاه، اجاره نامه سالن، تسویه حساب با بازیکنان، کادر فنی و فدراسیون، واریز ورودی، ارائه قرارداد بازیکنان و چک تضمینی ۵۰۰ میلیون تومانی) برای صدور کارت بازیکنان و کادر فنی ارائه کنند، در غیر اینصورت اجازه حضور در مسابقات نخواهند داشت.

قهرمان و نایب قهرمان این رقابت ها سهمیه حضور در لیگ برتر والیبال سال ۱۳۹۷ را به دست خواهند آورد و تیم های پانزدهم و شانزدهم به لیگ دسته دو سقوط می کنند.

در این رقابت ها همانند سایر مسابقات والیبال، تعداد برد اولویت بر امتیاز دارد و تیم ها در جدول مسابقات ابتدا بر اساس تعداد پیروزی، امتیاز، معدل ست و معدل پوئن های کسب کرده، رتبه بندی می شوند.

بیست و پنجمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های دسته یک مردان کشور سال ۹۵ «جام شهدای منا» با حضور ۱۶ تیم پیگیری شد که در پایان تیم های سپهر الکتریک قزوین و رعد پدافند اصفهان با کسب مقام های اول و دوم به لیگ برتر امسال صعود کردند. تیم های شهرداری جوان ارومیه و مقاومت فرمانداری مهاباد نیز مقام سوم مشترک را به دست آوردند.


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image