۰
۰

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال به نقل از فدراسیون والیبال، نوزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان ۱۰ تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۸ (۱۹ شهریور تا ۸ مهرماه ۱۳۹۷) با حضور ۲۴ تیم به میزبانی دو کشور ایتالیا و بلغارستان برگزار می‌شود.

تیم های آمریکا، جمهوری دومینیکن و کانادا با کسب رتبه های اول تا سوم مسابقات انتخابی جهان در منطقه نورسکا سهمیه جهانی گرفتند تا مجموع تیم های مشخص شده رقابت های جهانی سال ۲۰۱۸ به ۱۹ تیم برسد.

بر این اساس تیم های ایران، چین، ژاپن و استرالیا از قاره کهن آسیا در رقابت های جهان سال ۲۰۱۸ شرکت می کنند.

تیم‌های فرانسه، هلند، اسلوونی، روسیه، صربستان، فنلاند و بلژیک نیز در رقابت‌های انتخابی قاره اروپا سهمیه حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان به دست آوردند. همچنین از قاره سبز حضور تیم‌های ایتالیا و بلغارستان به عنوان میزبانان و لهستان به عنوان قهرمان سال ۲۰۱۴ در این رقابت‌ها قطعی است.

تیم های برزیل و آرژانتین از آمریکا جنوبی سهمیه رقابت های جهانی به دست آوردند و با سه تیم نورسکا (آمریکا، جمهوری دومینیکن و کانادا) جمع تیم های مشخص شده قهرمانی مردان جهان در سال ۲۰۱۸ به ۱۹ تیم می رسد.

دو سهمیه دیگر این رقابت ها در جدال تیم های مکزیک و گواتمالا با کوبا و پرتوریکو مشخص خواهند شد و سه سهمیه دیگر نیز در رقابت های انتخابی قاره آفریقا که از ۳۰ مهرماه تا هفتم آبان ماه در مصر برگزار می شود، مشخص خواهند شد.

دور مقدماتی رقابت‌های والیبال قهرمانی مردان جهان سال ۲۰۱۸ در چهار گروه شش تیمی آغاز می‌شود و در نهایت بعد از برگزاری ۱۰۳ مسابقه در مدت ۱۸ روز تیم‌های اول تا چهارم مشخص خواهند شد.


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image