۲
۰

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال به نقل از فدراسیون والیبال، ناصر شهنازی درباره عملکرد تیم ملی والیبال امید ایران در مسابقات قهرمانی امیدهای جهان گفت: اعتقاد من این است که بحث ِ توجه صرف به نتیجه‌گرایی در تیم‌های پایه باید از بین برود. ما باید بیش از آنکه از تیم‌های پایه انتظار این را داشته باشیم که در نبردهای برون‌مرزی نتیجه بگیرند، به دنبال دستاوردهایی باشیم که از این تجربیات کسب می‌شود.

وی افزود: من مدت کوتاهی را در تمرینات تیم ملی زیر ۲۳ سال حضور داشتم و بعد از مدتی از نزدیک شاهد تفاوت و رشد چشمگیر بازیکنان این تیم بودم. بازیکنانی که در طول مدت اردوی خود رفته به رفته بهتر شدند و از لحاظ تاکتیکی و فنی و همچنین از لحاظ ذهنیتی رشد کردند.

این کارشناس والیبال در ادامه اظهار داشت: به اعتقاد من مهم‌ترین دستاورد این مسابقات و مسابقات اندونزی برای ملی‌پوشان امید این بود که از لحاظ فنی و ذهنی رشد قابل توجهی داشتند و این موضوعی است که در بحث تیم‌های پایه باید به آن توجه شود.

شهنازی خاطر نشان کرد: حتما لازم نیست که یک تیم در مسابقات جهانی نتیجه بگیرد. مگر این تیم دوره‌های قبل روی سکو بود که این‌بار توقع سکو و مدال از این تیم داشته باشیم؟ از طرفی باید به مشکلاتی که این تیم داشت نیز توجه کرد.

شهنازی افزود: تیم امید جواد معنوی‌ن‍ژاد را در ترکیب خود نداشت. امین اسماعیل‌نژاد در آستانه مسابقات آسیب دید، جواد کریمی به دلیل مصدومیتی که از جمهوری چک و مسابقات قهرمانی جوانان جهان با خود همراه داشت، تنها یک هفته با این تیم تمرین کرد و این مشکلاتی است که نباید نادیده گرفته شود.

کارشناس والیبال ایران در ادامه گفت: تیم ملی والیبال امید در گروهی قرار داشت که دو تیم نایب قهرمان و قهرمانی مسابقات در آن حضور داشتند. تیم ایران هرچند به آرژانتین قهرمان باخت اما روسیه نایب قهرمان را بُرد. بازیکنان به اعتقاد من تلاش خود را کردند و کادر فنی هم زحمات زیادی برای این تیم کشید در مجموع استنباط من این است که دستاوردهای خوبی از این رقابت‌ها برای بازیکنان زیر ۲۳ سال بدست آمد.

شهنازی در ادامه گفت: در بین تیم امید بازیکنانی وجود دارند که قطعا می‌توانند در آینده به تیم بزرگسالان کمک کنند و تجربیات این رقابت‌ها در ادامه کارشان به آن‌ها کمک خواهد کرد. این بازیکنان آینده درخشانی دارند زیرا ذهنیت آن‌ها نسبت به قبل تغییر کرده است.

این مربی والیبال در ادامه در خصوص عملکرد خوان سیچلو گفت: سیچلو مربی بزرگی است و برای والیبال ایران دلسوزی و تلاش می‌کند و هر کسی که در راستای کمک به والیبال ایران قدم برمی‌دارند قابل احترام هستند.


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image