۰
۰

به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، رضا تندروان پس از پایان رقابت های قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان اظهار داشت: شرایط تیمی ما طوری بود که با یک شکست خفیف نتوانستیم به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کنیم. ۶ ماه تمرین کردیم و به قهرمانی در مسابقات زیر ۲۳ سال آسیا رسیدیم. در مسابقات بزرگسالان شرکت کردیم و به جز یک بازی عملکرد خوبی داشتیم و تیم های بزرگسالان چین و استرالیا را شکست دادیم. با ۲ شکست هفتم شدیم و قطعا تیم نایب قهرمان هم با ۲ شکست به این عنوان می رسد.

وی افزود: شرایط این مسابقات این طور بود که با یک شکست نتوانستیم به جمع ۴ تیم برود. لحظاتی بود که می توانستیم آرژانتین را شکست بدهیم یا یک ست کمتر به روسیه ببازیم و اتفاقات بسیار زیاد دیگر.

تندروان ادامه داد: مربیان بزرگ دنیا همیشه از این اتفاقات از یادگیری یاد می کنند و در سال های اخیر که مسابقات رده های سنی شکل گرفت متوجه شدند بازیکن برای اینکه یاد بگیرد چه طور بازی کند باید مسابقات زیادی را انجام دهد و من خوشحالم این بازیکنانی که می توانند آینده والیبال ایران باشند تجربه کسب کردند، یادگیری داشتند و امیدوارم بدانند تلاش می تواند به رشد آنها کمک کند. اکثر این بازیکنان رشد کردند و والیبال را خوب می فهمند.

وی در ادامه افزود: وقتی مسابقات به شکلی است که تیم اول مدال طلا می گیرد، تیم هفتم شرایط خوبی ندارد. شاید اگر شرایطی رخ می داد ما می توانستیم در جمع ۴ تیم باشیم و شاید حتی فینالیست می شدیم. ما شاید نتیجه خوبی نگرفتیم اما دستاوردهای خوبی داشتیم و بازیکنان خوبی را به آینده والیبال تقدیم خواهیم کرد.

مربی امیدهای ایران گف: تعدادی از این بازیکنان آینده والیبال ایران خواهند شد و البته اگر بخواهیم به نتیجه نگاه کنیم ما هم می توانستیم بگوییم اگر با تیم کامل بودیم، امین اسماعیل نژاد را داشتیم که مصدوم شد، البته پشت خط زن های ما تلاش خود را کردند. جواد معنوی نژاد هم نتوانست ما را همراهی کند، جواد کریمی مصدوم بود و اگر ما هم بخواهیم در مورد نتیجه صحبت کنیم اتفاقات زیادی بود که با نتیجه به نظر من هم خوانی دارد. بله ما هفتم شدیم اما با ۲ باخت که یکی از آنها با ژاپنی بود که بچه ها از نظر انگیزشی شرایط خوبی نداشتند. من امیدوارم این شرایط پیشرفت در آینده هم ادامه دار باشد و والیبال ایران به سکوهای جهانی برسد.


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image