۰
۰

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال به نقل از ورزش سه، مسابقات انتخابی قهرمانی جهان که از فردا در شهر اردبیل با حضور ایران و ۴ تیم دیگر آسیایی شروع می شود، رقابت سرنوشت سازی برای کولاکوویچ و شاگردانش محسوب می شود. یکی از اتفاقاتی که علاقه مندان والیبال ایران را به صعود مقتدرانه امیدوار کرده، میزبانی و حمایت تماشاگران ایرانی است که می توانند در طول هر ۴ مسابقه برگ برنده تیم کشورمان باشند.

با این حال برنامه مسابقات باعث نگرانی مسئولان، کادرفنی و بازیکنان تیم ملی والیبال شده و آنها از صبح امروز در مصاحبه هایی عجیب از احتمال تبانی کره جنوبی و چین در بازی آخر خبر دادند و همچنین به انتقاد از استراحت در اولین روز مسابقات پرداختند.

چرا روز اول استراحت کنیم؟

یکی از مواردی که به مذاق بازیکنان و مربیان تیم ملی خوش نیامده، استراحت در روز نخست و برگزاری ۴ مسابقه پشت سر هم است. سیدمحمد موسوی بازیکن باتجربه تیم ملی امروز در گفت و گو با فدراسیون والیبال به انتقاد از این مساله پرداخته است: «معمولاً تیم‌های میزبان مسابقات در قرعه‌کشی نقش تعیین کننده‌ای دارند اما نمی‌دانم چرا تیم ما در این رقابت‌ها برنامه بدی دارد. بهترین شرایط برای ما این بود که دو بازی کنیم، یک روز استراحت داشته باشیم و بعد دو مسابقه بدهیم اما الان بدترین شرایط برای ما به وجود آمده است زیرا در دو مسابقه اول خود باید با کره جنوبی و چین مسابقه بدهیم و این دو تیم بعد از آن با هم بازی می‌کنند.»

احتمال تبانی!

یکی از اتفاقات جالب قبل از شروع مسابقات انتخابی قهرمانی جهان در اردبیل مطرح کردن فرضیه تبانی میان تیم های شرق آسیایی در روز پایانی مسابقات است. امیر خوش خبر سرپرست تیم ملی گفت: «آخرین دیدار چین و کره جنوبی که مدعیان دیگر این گروه هستند، مقابل هم خواهد بود و این موضوع ممکن است در صورت پیچیده شدن اوضاع گروه باعث تبانی این ۲ تیم شرق آسیایی شود.» این فرضیه در شرایطی مطرح شده که کمتر در والیبال آن هم بین تیم های شرق آسیایی شاهد چنین اتفاقی بودیم.

انگشت اتهام به سوی مدیر بین الملل!

ماجرای انتقادات از این قرار است که قرعه کشی مسابقات اواخر سال گذشته برگزار شد و افشاردوست دبیرفدراسیون و سعید درخشنده مدیر روابط بین الملل فدراسیون به عنوان نماینده ایران در این مراسم حضور داشتند. جالب اینکه محمود افشاردوست سعی کرده توپ را به زمین درخشنده بیندازد و در این باره گفته است: «مراسم قرعه‌کشی رقابت‌های انتخابی جهان تقریباً اواخر سال گذشته برگزار شد. در آن مراسم نام تیم‌ها به همراه شماره‌ای مشخص شد و بر اساس آن، برنامه مسابقات چیده شد. برای انتخاب روز استراحت هم درخشنده، مسئول رویدادهای بین‌المللی ایران تصمیم گرفت که تیم ملی در روز نخست استراحت کند.»

درخشنده: نمی توانستیم در قرعه کشی دست ببریم

سعید درخشنده، مدیر رویدادهای بین المللی فدراسیون والیبال که هم اکنون در فیلیپین به سر می برد، در مقابل انتقاداتی که از سوی بازیکنان و کادرفنی تیم ملی مطرح شده، به خبرنگار “ورزش سه” می گوید: «من به اتفاق آقاى افشاردوست دبیر فدراسیون و مدیرفنى تیم ملى در جلسه قرعه کشى حضور داشتم و روز اول را استراحت انتخاب کردیم. استدلال ما هم این بود که ۴ تیم شرکت کننده دیگر را کادر فنى ما در روز نخست آنالیز کند تا براى مسابقه با ایران بهتر شناسایی شوند. از امتیاز میزبانى به این شکل استفاده می کنیم کما اینکه در گروه دیگر هم میزبان، استرالیا بود و روز اول استراحت داشت.»

وی در پاسخ به این سوال که امکان دخالت در قرعه کشی از سوی کشور میزبان وجود داشته یا خیر، می افزاید: «میزبان حق انتخاب ساعت مسابقه ایران را در هر روز دارد، نه اینکه از اول تا آخر با هر تیمى که بخواهد بازى کند یا بتواند در قرعه کشی دست ببرد. من در فیلیپین هستم اما در عکس می توانید جدول مسابقات را مشاهده کنید.»

درخشنده در پایان در واکنش به مطرح کردن فرضیه تبانی میان کره جنوبی و چین در روز آخر می گوید: «ما که فراتر از آسیا هستیم و هدفمان را سکوى المپیک ۲۰۲۰ قرار دادیم،‌ نباید از تیم های آسیایی واهمه داشته باشیم و چنین بحث هایی را مطرح کنیم.»


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image