۰
۰

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال به نقل از آنا، محمود افشاردوست در خصوص تلاش‌های فدراسیون برای حضور مقتدارنه تیم ملی والیبال در مسابقات انتخابی جهان در اردبیل، گفت: «آنچه مشخص است کوشش فدراسیون برای موفقیت تیم ملی در همه تورنمنت‌هاست. ما براساس برنامه‌ای که سرمربی تیم ملی دراختیارمان قرارداده اردوها را تنظیم کردیم و فضایی را فراهم کردیم که ملی‌پوشان بتوانند در بهترین حالت به تمرینات خود ادامه دهند. اردوها با نظم خاصی برگزار می‌شود و در جلسه‌ای که با ایگور کولاکوویچ داشتیم وی از وضعیت شاگردانش رضایت داشت.خوشبختانه بازیکنان مصدوم هم بهبودی خود را به دست آوردند و شرایط تیم ملی نسبت به قبل از شروع لیگ جهانی مساعد‌تر شده است.»

وی درباره مقایسه کولاکوویچ با ولاسکو همچون سرمربیان قبلی تیم ملی والیبال بیان کرد: «من بارها گفته‌ام که ولاسکو بخشی از والیبال ما بود که به تاریخ پیوست. تا به حال ایتالیایی‌ها چند بار گفته‌اند که ما با ولاسکو ۸ بار قهرمان لیگ جهانی شده‌ایم. پس دلیلی ندارد که ما هم هر سرمربی که بعد از ولاسکو هدایت تیم ملی را پذیرفت با ولاسکو مقایسه کنیم. ما با این مربی آرژانتینی وارد لیگ جهانی والیبال شدیم و تحول شگرفی را شاهد بودیم. نگاه دنیا به والیبال ایران تغییر کردند و کسی این واقعیت را پنهان نمی‌کند.»

دبیر فدراسیون والیبال تاکید کرد: «ما هر مربی که پس از ولاسکو آوردیم رزومه مشخصی داشت. اصلا درست نیست که نتایج آنها را با ولاسکو مقایسه کنیم. اگر این مربیان متوجه این موضوع شوند به‌رغم حرفه‌ای بودن به‌طور حتم ناراحت می‌شوند و عملکردشان با مشکل مواجه می‌شود چون مقایسه صورت گرفته اثر منفی روی فعالیت‌شان می‌گذارد. ما باید از آموزه‌های ولاسکو استفاده کنیم ولی فراموش نکنیم که خود این مربی هم این دوره با آرژانتین تنها یک رده بالاتر از ایران بود و نتوانست تیمش را به جمع ۶ تیم برتر لیگ جهانی ببرد.»

او درباره راهکار ایران برای بهتر نتیجه گرفتن با کولاکوویچ بیان داشت: «دنیای اینترنت باعث شده تا تمامی تیم‌ها بتوانند فیلم بازی‌های یکدیگر را ببینند و نمی‌توان با شیوه‌های پنهانی آنچنانی به مصاف حریفان برویم. ما باید با تزریق نیروهای جوانان و امید به تیم بزرگسالان به مصاف حریفان برویم و امسال هم به خاطر درگیری آنها با رقابت‌های جهانی و آسیایی در شرایط کنونی نمی‌توانیم از نیروهای جایگزین به‌جای ملی‌پوشان فعلی استفاده کنیم. به‌طور حتم در آینده تیم ملی دچار تغییرات مثبتی می‌شود.»

افشاردوست درباره رقبای ایران در رقابت‌های انتخابی قهرمانی آسیا نیز اظهارداشت: «حریفان آسیایی سخت‌تر از تصور ما هستند. چین مهم‌ترین حریف ماست که در همه بخش‌ها با سرمایه‌گذاری که انجام داده پیشرفت قابل توجهی کرده است. اگرچه باز هم قدرت ملی‌پوشان ایران بیشتر است. کره‌جنوبی را هم نباید دست‌کم گرفت هرچند برابر ما بارها مغلوب شده اند. قزاق‌ها مدل روسیه بازی می‌کنند ولی سطح آنها پایین‌تر است و قطر هم که تیمی چند ملیتی است همواره شروع خوبی داشته ولی در ادامه تحت‌فشار تسلیم شده است.»

دبیر فدراسیون والیبال تاکید کرد: «کار تیم ملی والیبال ایران خیلی سخت است و باید با دقت زیادی بازی کند تا برابر رقبای آسیایی نتایجی حاصل شود که بار دیگر مجوز حضور در رقابت‌های جهانی را بگیریم.»

افشاردوست درباره حضور بانوان در میان تماشاگران مسابقات انتخابی آسیا در اردبیل نیز گفت: «این موضوع بستگی به شرایط و مجوزهایی است که از سوی نهادهای ذیربط صادر می‌شود. باید تا شروع مسابقات صبر کنیم.»


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image