۰
۰

به گزارش جهان والیبال، هر چند تا کنون فدراسیون جهانی والیبال فرمت جدید برگزاری مسابقات لیگ جهانی ۲۰۱۸ را تایید نکرده است اما پیش از این در رسانه های مختلف عنوان شده که تکلیف حضور ۱۶ تیم سطح یک در سال آینده لیگ جهانی والیبال قطعی است‌.

این در حالی است ‌که نام تیم اسلوونی قهرمان سطح دو لیگ جهانی در سال ۲۰۱۷ در میان این تیم ها جایی ندارد.در صورتی که اگر قرار بر پیروی از شیوه های سال قبل باشد قاعدتا باید شاگردان کواچ جایگزین ایتالیایی شود که در سطح یک لیگ جهانی ۲۰۱۷ قعرنشین شد.

در همین راستا “متد روپرت” رییس فدراسیون والیبال اسلوونی به تازگی طی جلسه ای با آریو گراسای برزیلی رییس فدراسیون حهانی والیبال درخواست تجدید نظر در برگزاری لیگ جهانی ۲۰۱۸ که با نام لیگ جهانی جدید مطرح شده داشته است‌.

مسئولان والیبال اسلوونی در جدیدترین اظهار نظر خود عنوان کرده اند که اگر اعضای بلندپایه فدراسیون جهانی والیبال به دادخواست آن ها توجهی نکند مراتب شکایت خود را به دادگاه عالی ورزش خواهند رساند و به جهت حفظ اعتبار والیبال این کشور از حق خود کوتاه نخواهند آمد.

این در حالی است که فدراسیون جهانی والیبال در سال های قبل هم نشان داده به‌جای اینکه به فکر برگزاری لیگ جهانی والیبال در بالاترین سطح و بهترین کیفیت باشد در اندیشه درآمد زایی و فعالیت های اقتصادی تحت عنوان برگزاری چنین مسابقاتی است‌.

به طور مثال پیش از این در سال ۲۰۱۵ تیم روسیه قعر نشین سطح یک شد و طبق قانون FIVB باید به سطح دو سقوط می کرد اما مسُولان این کشور با لابی گری ترتیبی اتخاذ کردند‌ که قهرمان المپیک ۲۰۱۲ لندن با تغییر فرمت برگزاری مسابقات در سطح یک لیگ جهانی بمانند.

رسانه های مطرح جهان از جمله رسانه های لهستانی مدعی اند که مسئولان فدراسیون جهانی سعی در حفظ تیم قدرتمند و با سابقه ایتالیا در بالاترین سطح این مسابقات دارند.

نکته قابل تامل این است که حضور برخی کشورها تا ۷ سال در لیگ جهانی قطعی شده و در این میان اسلوونی که از سال ۲۰۱۵ با نایب قهرمانی در اروپا پرآوازه تر از قبل شدند و چندی پیش برای نخستین بار جواز حضور در مسابقات جهانی را‌ کسب  کردند از حق مسلم خود که حضور در سطح اول لیگ جهانی است محروم شده اند.

باید دید مسئولان عالی رتبه فدراسیون جهانی چه تصمیمی در این خصوص خواهند گرفت و آیا باز هم تجارت و سود اقتصادی را بر کیفیت فنی مسابقات مقدم تر می دانند.؟!


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image