۲
۰

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال، کاویکا شوجی، یکی از بهترین پاسور های جهان و تیم ملی والیبال آمریکا توصیه هایی برای پاسورها دارد که در پاسخ به برخی سوالات علاقمندان والیبال این نکات را یادآور شده است.

کاویکا شوجی که این روزها به همراه میکا کریستنسن مشغول برگزاری دوره آموزش والیبال به کودکان رده پایه در هاوایی هستند، نکاتی را در این اثنا در مورد پاسور ها یادآور شدند.

شوجی در این مورد می‌گوید: «خیلی ها از من و میکا سوالاتی درباره نقش پاها در پاس دادن دارند که باید بگویم این نکته بسیار مهم است که در دریافت ها در حالت مناسب و آماده ای قرار داشته باشیم تا بتوانیم در جابجایی‌ها، سرعت عمل و کارایی لازم را از خود بروز دهیم. زمانی که تشخیص می دهیم توپ کجاست، باید با گام های سریع، خود را به آن برسانیم تا با ثبات ترین تماس ممکن با توپ را برقرار کنیم. گاهی نیاز است از زمین به عنوان اهرم در دریافت توپ ها استفاده کنیم که باید با پرش ها و شیرجه های قدرتمندانه همراه باشد. پاس دادن درست از روی زمین و هنگامی که پاهای ما در حالت مناسبی قرار دارند، آغاز می شود. وقتی زیر توپ قرار می گیریم باید جسور و ریتمیک باشیم. یعنی با آرامش به سمت توپ خیز برداریم و آن را به مسیر هدف هدایت نماییم.»


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image