۰
۰

به گزارش جهان والیبال، بهنام محمودی در مورد حضور ۲ ملی پوش ایرانی در باشگاه‌های لهستان و ایتالیا اظهار داشت: در درجه اول باید به میلاد عبادی‌پور و جواد معنوی‌نژاد تبریک بگویم ولی ظرفیت والیبال ایران برای حضور در اروپا، قطعاً بیش از ۲ بازیکن است. به نظر من حداقل ۷ یا ۸ بازیکن ایرانی می‌توانند در باشگاه‌های روسیه و ایتالیا بازی کنند.

وی ادامه داد: جواد و میلاد، بازیکنانی جوان و در ابتدای راه هستند. آنها جوانان سالم و ساده‌ای هستند و بدون شک با حضور در اروپا، برد کرده‌اند. پیشرفت چشمگیری در انتظار این دو بازیکن است. آنها زندگی و تمرین حرفه‌ای را تجربه خواهند کرد و می‌توانند سیستم‌های جدید تمرین را با خود به ایران بیاورند. علاوه بر این، عمر ورزشی این بازیکنان طولانی‌تر خواهد شد و می توانند حرفه‌ای زندگی کنند.

محمودی گفت: آنها همچنین می‌توانند راه را برای حضور سایر بازیکنان ایرانی در لیگ‌های اروپایی باز کنند. مثل من که زمینه ورود سعید رضایی را در ایتالیا مهیا کردم. مربیان تیم‌های اروپایی با دیدن کیفیت این دو بازیکن متوجه می‌شوند که کیفیت بازیکنان ایرانی واقعاً بالاست.

لژیونر پیشین والیبال ایران تصریح کرد: من ۲۲ ساله بودم که به ایتالیا رفتم و همان سال ۲۰ هزار دلار گرفتم که معادل ۱۵ میلیون تومان بود. از این مبلغ حدود ۴ میلیون تومان به باشگاه من در ایران رسید و در مجموع ۱۰ میلیون برای من باقی ماند در حالی که اگر در ایران بازی می‌کردم ۱۳ میلیون می‌گرفتم.

بهنام محمودی گفت:‌ در سال‌ نخست حضور در اروپا، استرس زیاد و منافع مالی کمی وجود دارد ولی اگر بازیکنی عملکرد خوبی داشته باشد به اعتبار و پول خوبی خواهد رسید.

وی در پایان به تاثیر حضور خود در سری A ایتالیا اشاره کرد: بعد از بازگشت من به ایران، پار کی وون به ایران آمد و سیستم آنالیز را وارد کشور کرد که برخی از مربیان سنتی ایرانی، او را مسخره می‌کردند. به نظر من با حضور میلاد عبادی‌پور و جواد معنوی‌نژاد در اروپا، انقلابی در والیبال ایران ایجاد خواهد شد./ تسنیم


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image