۰
۰

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال به نقل از فدراسیون والیبال، مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال برای نخستین بار در یک ورزشگاه سرباز فوتبالی برگزار خواهد شد.
این رقابت ها از امشب (سه شنبه شب) در استادیم «آرنا دابایشادا» شهر کوریتیبا کشور برزیل آغاز می‌شود و به مدت پنج روز ادامه خواهد داشت.
بامداد امروز به وقت تهران نشست خبری این رقابت ها برگزار شد که سرمربیان شش تیم آمریکا، برزیل، روسیه، صربستان، فرانسه و کانادا برگزاری ۱۰ دیدار این مرحله در ورزشگاه فوتبالی را جذاب دانستند و تاکید کردند که با تمام توان برای کسب مقام قهرمانی به میدان می‌روند.

** «جان اسپراو» سرمربی تیم ملی والیبال آمریکا در این نشست گفت: در حال ساختن تیم جدیدی هستیم و پیشرفت خوبی نیز در این زمینه داشته‌ایم که رضایت بخش است. بعد از هفته نخست دور مقدماتی که عملکرد خوبی نداشتیم، برای رسیدن به فینال خوشبین نبودیم اما در حال حاضر در برزیل هستیم و آماده تلاش برای کسب عنوان قهرمانی هستیم که این بازگشت برایمان بسیار هیجان انگیزه است. قصد داریم روند پیشرفت خود را در برزیل هم ادامه دهیم و انتظارم این است که برابر تیم های قدرتمند حاضر در مرحله نهایی لیگ جهانی، تجارب و درس های بیشتری کسب کنیم.

** «رنان دال زوتو» سرمربی تیم ملی والیبال برزیل گفت: از طرف فدراسیون والیبال برزیل به پنج تیم خوشامدگویی می کنم. امیدوارم مرحله نهایی که در ورزشگاه فوتبالی برگزار می شود، تجربه به یاد ماندنی برای بازیکنان و تیم ها باشد. یقین دارم مسابقات در بهترین شرایط ممکن و باشکوه برگزار خواهد شد. تیم ملی والیبال برزیل مرحله مقدماتی را به خوبی سپری کرد و در هر مسابقه بهتر شدیم، انتظارم این است که در مرحله نهایی نیز بهترین عملکرد را داشته باشیم. می دانم که مسئولیت بزرگی به عنوان تیم میزبان بر عهده داریم و هر شش تیم شرکت کننده در این مرحله می‌توانند، قهرمان شوند.

** «سرگئی شلیاپنیکوف» سرمربی روسیه نیز در این نشست خبری گفت: خوشحالیم که به شهر والیبالی برزیل آماده‌ایم. در مرحله مقدماتی تعدادی از بازیکنان روسیه مصدوم بودند و همچنان با این مشکل روبرو هستیم، بنابراین در مرحله نهایی نیز نمی‌توانیم با حداکثر توان به مصاف حریفان برویم، اما هنوز هم امیدواریم که بهترین فرم بازی والیبال روسیه را به تماشاگران مشتاق این رشته ورزشی در برزیل و جهان نشان دهیم. خیلی تلاش کردیم تا به این مرحله برسیم و سعی می کنیم این روند را ادامه دهیم.

** «نیکولا گربیچ» سرمربی صربستان با تاکید بر اینکه قهرمان شدن راحت از حفظ عنوان مدافع قهرمانی است، گفت: صربستان در یک هفته قبل از شروع لیگ جهانی در مسابقات انتخابی قاره اروپا شرکت کرد. در مجموع در لیگ جهانی و انتخابی جهان ۱۴ بازی در ۲۸ روز برگزار کردیم که خسته کننده بود. با همه این اوصاف الان در برزیل هستیم و این مهمترین موضوع است. با تمام توان خودمان بازی می کنیم تا موفق شویم.

** «لوران تیلی» سرمربی تیم ملی والیبال فرانسه گفت: خوشحالم که در برزیل و مرحله نهایی لیگ جهانی هستیم، تقویم پرفشار کاری داشتیم و با مصدومیت های زیادی نیز در این مدت دست و پنجه نرم کردیم اما به مرحله نهایی صعود کردیم و با پنج تیم برتر جهان در یک ورزشگاه بزرگ فوتبال و برابر تماشاگران زیادی بازی خواهیم کرد. تمام تلاشمان این است که سطح والیبال خودمان را در این رقابت ها حفظ کینم و به قهرمانی برسیم.

** «استفان آنتیگا» سرمربی تیم ملی والیبال کانادا نیز گفت: از اینکه به مرحله نهایی لیگ جهانی صعود کردیم، خوشحالیم. مکانی که برای بازی های این مرحله در نظر گرفتند جو عالی خواهد داشت. از عملکرد بازیکنانم در مرحله مقدماتی رضایت دارم اما از این به بعد شرایط متفاوت خواهد بود. بازی در مرحله فینال هیجان انگیز است، تا اینجا انتظارات تماشاگران را برآورده کردیم و امیدوارم از این به بعد هم اینگونه شود.


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image