۰
۰

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال به نقل از فدراسیون والیبال، جواد مهرگان درباره عملکرد تیم ملی والیبال ایران در دور مقدماتی لیگ جهانی افزود: در مجموع عملکرد ایران دور از انتظار بود و باتوجه به پختگی و تجربه بازیکنان ایران انتظار عملکرد بهتری وجود داشت.

وی با بیان اینکه دلایل موفق نبودن تیم ملی والیبال ایران در لیگ جهانی را از چند جهت می توان بررسی کرد و گفت: کولاکوویچ شناخت خوب و کاملی از تیم ایران نداشت و نتوانست ارتباط خوبی در مدت حضورش در تیم ایران با بازیکنان برقرار کند.

مربی بین المللی والیبال ایران تصریح کرد: برای حل این مشکل باید دستیاران کولاکوویچ بیشتر به این مربی کمک کنند و با ترجمه درست صحبت های ایگور به برقراری این ارتباط کمک کنند. به نظر من بازیکنان تیم ایران از نظر ذهنی آمادگی لازم برای لیگ جهانی امسال نداشتند و با گذشت زمان و افزایش ارتباط سرمربی با بازیکنان این مشکل برطرف می شود.

مهرگان با تاکید بر اینکه تیم ملی والیبال ایران نیاز به جوانگرایی هم دارد، گفت: سرمربی تیم ملی ایران با توجه به اینکه دو ماه از حضورش در ایران می گذرد، در ابتدا به دنبال شناخت تیم ملی است تا پس از آن در بخش های مورد نیاز به دنبال جوانگرایی باشد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر کولاکوویچ نمی تواند جوانگرایی کند، زیرا تمام بازیکنان مستعد ایران یا در تیم بزرگسالان حضور دارند و یا در تیم های جوانان و امید در حال آماده سازی برای مسابقات جهانی هستند.

مربی سابق تیم ملی ب ایران، گفت: تیم ایران در لیگ جهانی بازی‌های فوق العاده‌ای انجام نداد، اما در مجموع به غیر از بازی با آمریکا که اصلا عملکرد خوبی نداشتیم، در سایر مسابقات عملکردمان قابل قبول بود.

وی در ادامه به ضرورت ایجاد نوگرایی در تیم ملی والیبال اشاره کرد و گفت: بازیکنان والیبال ایران باید در لیگ های مهم جهان مانند ایتالیا، روسیه و لهستان بازی کنند تا تجربه کار با مربیان بزرگ جهان و بازیکنان برتر جهان را کسب کنند. اگر بازیکنان این در این پروسه شرکت نکنند، تیم ایران نمی‌تواند به یک تیم تراز اول جهان تبدیل شود.

این مربی بین‌المللی دیگر نیاز مهم نوگرایی در تیم ملی را ارتباط بین کادر فنی و آنالیزور در هنگام برگزاری مسابقات دانست و گفت: نیمکت تیم ملی والیبال باید در زمان بازی‌ها ارتباط همزمان با آنالیزور داشته باشد و اطلاعات مورد نیاز را دریافت کند.

مهرگان در ادامه با یادآوری ضرورت جوانگرایی در تیم ملی، درباره مشکلات احتمالی کنار رفتن بازیکنان با تجربه گفت: همیشه این فرآیند در ورزش وجود داشته و قرار نیست اتفاق جدیدی رخ دهد. بازیکنان باتجربه امروز روزی جوان بودند و همین فرآیند را برای حضور در تیم ملی طی کردند.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا مصدومیت بازیکنان در نتایج کسب شده تاثیرگذار بوده است؛ گفت: مصدومیت معنوی‌نژاد در عملکرد تیم ملی در هفته سوم لیگ جهانی تاثیر زیادی داشت و اما نباید اینگونه باشد. از سوی دیگر بازیکنان ایران در هفته سوم شادابی و جنگندگی مورد نیاز را نداشتند.

مهرگان در پایان تاکید کرد: در مجموع باید به ایگور کولاکوویچ فرصت بیشتری دهیم تا با افزایش شناختش نسبت به بازیکنان در تورنمنت های بعدی شایستگی خود را برای هدایت تیم ملی والیبال ایران نشان دهد.


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image