۰
۰

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال، تیم ملی والیبال ایران در اولین دیدار خود در لیگ جهانی ۲۰۱۷ به مصاف ایتالیا می رود که در هفته اول یکی از میزبانان رقابت ها می باشد.

این بازی، پیکار تیم های چهارم و هفتم  جدول رتبه بندی فدراسیون والیبال است. سال ۲۰۱۰ این دو تیم در چارچوب رقابتهای قهرمانی جهان به میزبانی ایتالیا به مصاف یکدیگر رفتند و دیداری نزدیک را برگزار نمودند که در نهایت با برتری ۳-۲ ایتالیا به پایان رسید. از آن به بعد، رقابت این دو تیم جذابیتهای خاص خود را داشته است که در برخی موارد ایتالیا با چالش جدی از طرف ایران مواجه شده است. در این دیدارها ایتالیا یا نتیجه را واگذار کرده است یا به سختی از سد ایران گذشته است. البته در سال ۲۰۱۶ دو تیم دو بار با یکدیگر روبرو شدند که در هر دو دیدار ایتالیا با نتیجه ۳-۰ به پیروزی رسیده است.

ایتالیا اخیرا دو دیدار تدارکاتی با تیم های آر‍‍‍ژانتین و ژاپن داشته است که در هر دو دیدار با نتیجه ۳-۱ به برتری رسیده است. تیم ایران نیز پس از پشت سر گذاشتن دو اردو در مونته نگرو و اسلوونی در دو دیدار تدارکاتی پایانی خود ابتدا ۳-۰ مغلوب لهستان شده است و سپس استرالیا را ۳-۱ شکست داده است.

ایتالیا در این بازی ها بزرگترین ستارگان خود، زایتسف و خوانتورنا را در اختیار ندارد و بیرارلی نیز از تیم ملی خداحافظی کرده است. از طرف دیگر شهرام محمودی و محمد موسوی غایبان بزرگ تیم ملی ایران می باشند و به دلیل اینکه امیر غفور مصدومیت شدیدی را پشت سر گذاشته است با آمادگی کامل در این رقابت ها حضور ندارد. علیرغم عدم حضور ستارگان تیم ایتالیا، نمی توان از کنار نام هایی همچون جیانلی، لانزا، کولاچی، وتوری و سابی به آسانی گذشت و با توجه به وضعیت نامطمئن پست پشت خط تیم ایران، بازی دشواری پیش روی تیم ملی خواهد بود.

باید دید کفه ترازوی قدرت دو تیم در غیاب بزرگترین ستاره های آنها به کدام طرف سنگینی می کند و آیا ایگور کولاکویچ می تواند در نخستین بازی رسمی که هدایت تیم ملی ایران را برعهده دارد این تیم را به پیروزی برساند.


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image