۰
۰

سرمربی پیشین تیم ملی والیبال روسیه گفت: باید به جیبا یادآوری کنم که در سال ۲۰۰۳ به خاطر مصرف ماری جوانا از بازی معلق شده بوده و بهتر است این موضوع را فراموش نکند و در مورد مدال المپیک اظهار نظری نداشته باشد!

 

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال به نقل از تسنیم، چند روز قبل، جیبا، ستاره تیم ملی والیبال برزیل در المپیک ۲۰۱۲ لندن اعلام کرد که با توجه به احتمال دوپینگ تعدادی از بازیکنان تیم ملی روسیه در فینال المپیک لندن، قصد دارد شانس خود را برای پس گرفتن مدال طلای المپیک لندن از روس‌ها امتحان کند.

این حرف جیبا، واکنش سریع و شدید بازیکنان و کادر فنی تیم ملی روسیه در المپیک ۲۰۱۲ را به دنبال داشت. ولادیمیر آلکنو، سرمربی وقت روس‌ها در اظهارات تندی گفت: باید به جیبا یادآوری کنم که در سال ۲۰۰۳ به خاطر مصرف ماری‌جوانا از بازی معلق شده بوده و بهتر است این موضوع را فراموش نکند. او آدم مناسبی برای صحبت در مورد مدال المپیک نیست.

سرگئی تتیوخین،‌ بازیکن کهنه‌کار روس‌ها نیز گفت: جیبا تا امروز بازیکن مورد احترامی برای من بود. او به خودش اجازه داده تا قهرمانی روسیه در المپیک را غیرمنصفانه عنوان کند و گفته بسیار از ورزشکاران روسی از داروهای ممنوعه استفاده کرده‌اند. اگر این حرف از دهان کسی خارج می‌شد که والیبال را نمی‌شناسد،‌ من کمتر تعجب می‌کردم.

وی ادامه داد: جیبا به خوبی می‌داند ما چه بهایی برای مدال طلای المپیک پرداختیم، البته من درک می‌کنم که شکست در فینال المپیک، آرامش از او گرفته و پایان تلخی برای دوران حضور او در تیم ملی بوده است. شما باید شأن خود را حفظ کنید و یک انسان باقی بمانید. حرف‌هایی که جیبا زده، حرف‌های یک آدم ترسو است.

الکسی وربوف، لیبرو تیم ملی روسیه در المپیک ۲۰۱۲ نیز خطاب به جیبا گفت: او در لیگ روسیه بازی کرده‌ای و همه ما را می‌شناسی. آیا ما کسانی هستیم که بخواهیم با وجود ریسک بالای محرومیت، دوپینگ کنیم؟!

وی ادامه داد: تیم ملی برزیل در المپیک ۲۰۱۶ قهرمان شد چون بهتر از بقیه بود. ما هم در المپیک ۲۰۱۲ به همین دلیل به مدال طلا رسیدیم. تو در آن سال خیلی زود جشن قهرمانی گرفتی ولی بازیکنی مثل تتیوخین تا امتیاز آخر جنگید. حالا باز هم معتقدی که تتیوخین دوپینگ کرده است؟! شنیدن این حرف‌ها از کسی مثل تو بعید است.

جیبا که مورد هجوم بازیکنان روسی قرار گرفته، گفت: همان طور که گفتم به سوئیس می‌روم تا ببینم چه اتفاقی افتاده است و ریچارد مک‌لارن (رئیس کمیسیون مستقل تحقیقات آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ) چه کاری انجام داده است. ظاهراً هزاران ورزشکار روسی به خاطر مصرف مواد غیرمجاز، در مظان اتهام هستند که برخی از آنها والیبالیست بوده‌اند. تعداد دقیق تعداد بازیکنان دوپینگی روسیه را با مدارکی که به دست می‌آورم، اعلام خواهم کرد. بهتر است همه آرام باشند تا ببینیم در گزارش مک‌لارن چه چیزی وجود دارد.


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image