۰
۰

مائده برهانی ، والیبالیست خوش تکنیک والیبال بانوان کشورمان، در آستانه پیوستن به تیم شومن کلاب بلغارستان قرار دارد و نخستین لژیونر والیبال بانوان لقب خواهد گرفت.

 

خبرگزاری جهان والیبال – مائده برهانی متولد ۱ تیر ۱۳۶۷ در اصفهان، والیبالیست است. او تحصیلات خود را در دانشگاه تربیت بدنی دنبال کرده و بخش عمده ای از فعالیت خود را در باشگاه های اصفهان گذرانده است، از او بعنوان تک ستاره تیم ملی والیبال نیز یاد می شود. روحیه جنگنده ای دارد و مانند دخترهای دیگر نیست.

 

نام و نام خانوادگی: مائده برهانی
سن: ۲۸ سال
قد: ۱۸۳ سانتی متر
وزن: ۷۳ کیلوگرم
ارتفاع آبشار: ۳۰۰ سانتی متر
ارتفاع دفاع: ۲۹۰ سانتی متر
پست: پشت خط زن (قطر پاسور)

 

** شروع والیبال

نسبت به سنش خیلی دیر والیبال را شروع کرد، در سال ۸۴ وقتی ۱۹ سال داشت والیبال را حرفه ای آغاز کرد و دو سال بعد در سال ۸۶ به عضویت تیم ملی والیبال بانوان درآمد.

 

مائده برهانی والیبال بانوان

** باشگاه ها

او سابقه بازی در باشگاه های زیادی چون سپاهان، دانشگاه آزاد، پرسپولیس و گیتی پسند را دارد و هم اکنون دوباره عضو تیم دانشگاه آزاد می باشد.

** حضور در جام باشگاه های آسیا

شش دوره در جام باشگاه های آسیا بازی کرده ام دو بار با گیتی پسند، یک بار با پرسپولیس، یک بار با ذوب آهن، یک بار با سایپا و یک بار هم با تیم متین ورامین.

 

مائده برهانی والیبال بانوان

** طرفدار پرسپولیس

طرفدار تیم پرسپولس تهران می باشد، و سه گل ایمون زاید که به استقلال زد برایش خیلی چسبیده است، می گوید ولی اگر استقلال تیم والیبال داشت پیشنهاد مالی خوبی هم میداد عضو این تیم میشدم.

 

مائده برهانی والیبال بانوان

** پشت خط زن

من پشت زن اختصاصی و حرفه ای هستم اما در میان هم پستی های من ندا چمرانیان نیز عالی است. او نیز مانند من اصفهانی است اما در ذوب آهن بازی می کند.

** لژیونر نشد!

یکبار به همراه تیم ملی والیبال به یک اردوی تدارکاتی در کشور آذربایجان رفتیم.

آنجا یک بازی دوستانه با باشگاهی به نام آذربیل داشتیم از طرف همان باشگاه پیشنهادی به من شد و حتی مبلغ قرارداد را هم اعلام کردند ولی با توجه به شرایط ورزش زنان کشورهای خارجی و البته شرایطی که بازیکنان زن مسلمان دارند حضور در این تیم منتفی شد.

من به عنوان یک بازیکن مسلمان باید با پوشش کامل اسلامی بازی کنم و برای همین حضور من و یا هر بازیکن دیگری در لیگ های خارجی منتفی است.

 

مائده برهانی والیبال بانوان

** اولین لژیونر والیبال بانوان ایران!

مائده برهانی، در سن ۲۸ سالگی و به واسطه درخشش در قهرمانی والیبال زنان آسیا ۲۰۱۶، از سوی تیم شومن کلاب بلغارستان پیشنهادی دریافت کرد که با مساعدت مسئولان بانک سرمایه به زودی به این تیم خواهد پیوست که اولین لژیونر ایران در تاریخ والیبال بانوان خواهد بود. طبق اظهار نظر خود برهانی، وی در بلغارستان نیمکت نشین نخواهد بود و به عنوان پشت خط زن اصلی استفاده می شود.

 

مائده برهانی والیبال بانوان

4

22


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image